Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez milyen emberi tulajdonságra...

Ez milyen emberi tulajdonságra vall?

Figyelt kérdés

Apád se köszönés, se semmi, csak küld egy képet messengeren, a halott nagymamádról a koporsóban, így "tudatja" Veled, hogy meghalt.


Szerintetek ez normális?


2020. júl. 27. 08:25
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Ezt nem lehet normálisnak nevezni. Milyen a kapcsolatod vele? Ha rossz akkor lehet,hogy szimplán nem akar veled beszélni,így gondolta egy kép elég lesz,hogy tudassa veled?
2020. júl. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem sűrűn beszélünk az tény, de annyira nem rossz a kapcsolatunk, hogy annyit nem tudott volna írni a kép helyett, hogy meghalt a nagymamád...
2020. júl. 27. 08:48
 3/8 anonim ***** válasza:
31%

Visszakérdezek, milyen a kapcsolat közted és szüleid között?

Én ilyen esetben napi szinten tudnék nagymamám állapotáról. Ha meghalna, akkor amint szüleim megtudnák, pár órán belül (de inkább pár percen belül) én is tudnék róla.

És természetesen tudnám, mikor lesz a temetés, ahová természetesen elmennék.

Mert ugye a koporsós kép azt jelenti, hogy akkor már temették, tehát te arról se tudtál, azon se vettél részt, ill. a temetésig azt se tudtad, hogy meghalt.

2020. júl. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én külföldön élek, már egy fél éve nem voltam otthon a covid miatt. Nemvolt nagymamám beteg, egyszerűen csak álmában meghalt. Heti szinten beszélek apámmal telefonon (anyám 5 éve halt meg), de a telefonba nem mondta, hogy meghalt a mama.


Mikor apámat kérdeztem, hogy ezt miért most, és miért így kellett közölni, csak annyit mondott, hogy úgyse tudtam volna hazamenni a temetésre, és úgy gondolta látni akarom.


De ez így annyira hirtelen volt, ezt nem úgy illett volna csinálni, hogy elmondja, hogy meghalt a nagymamád, tegnap volt a temetése, csináltam róla képet, szeretnéd látni? Vagy valami...

2020. júl. 27. 09:00
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenesetre felettébb nyers, érzéketlen és szívtelen eljárás.
2020. júl. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
morbid
2020. júl. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%

4-re:

Elmondom, nálunk ez hogyan zajlott volna le (és én ezt tartom normálisnak).

Ilyen esetben is aznap telefonáltak volna, hogy meghalt a nagymamám. Megbeszéltük volna, hogy nem tudok hazamenni. Biztos, hogy a temetésig minden nap hívtuk volna egymást, már csak a lelki támogatás miatt is. A temetés utáni napon biztos beszéltünk volna a temetés körülményeiről. Viszont képet én nem kértem volna, ők kéretlenül nem küldtek volna. Nyitott koporsós képet meg aztán végképp nem!

Én egyébként se akarnék képet látni a temetésről, sokkal fontosabb, hogy ha egyszer hazajutok, akkor kimenjek hozzá a temetőbe.

Nyitott koporsós képet küldeni, pláne minden kommentár nélkül olyannak, aki még azt se tudja, hogy meghalt az illető, az hátborzongatóan bunkó cselekedet.

2020. júl. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
67%

5-os valasz pontosan. Raadasul joga sincs egy embernek sokkolni a masik embert. Hiaba lattal borzalmakat fenykepen, nem mindenki akarja latni a halottat, akit elokent ismert, ha megnezi, akkor pedig felkeszul ra.

Fuggetlenul az osszes tobbi korulmenytol, ami szinten nincs rendben. Egy gyerekkori baratnom ravatali fotojat husz eve az arcomba tolta figyelmeztetes nelkul a nagynenje, es azota elottem van. Csak ez, elve nem kepzelem el.

Ha nagyon kiboritotta a sajat anyjanak halala, akkor legyen enyhito korulmeny, de nagyon igazsagtalan volt veled az apad.

2020. júl. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!