Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Morális kérdés: Ha garantált...

Morális kérdés: Ha garantált lenne az anonimitásod, akkor felhasználnád ezt arra, hogy egy kollégádat "eltüntess" a képből azért, hogy te többet kereshess?

Figyelt kérdés

Eltüntetni nem egyenlő azzal, hogy az illető meghal. A kapott anonimitásod maximum arra lenne felhasználható, hogy idegileg kikészítsd, ellehetetlenítsd, hiteltelenné tedd.


Képesek lennétek erre csak a több pénzért? (Az illetőt utálhatjátok, lehet közömbös számotokra vagy akár a legjobb barátotok is lehetne. Ez mindegy.)



2020. júl. 29. 15:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Most sem a kollégáktól függ, hogy mennyit keresek. A többségre egy fa hintalovat se lehet rábízni.
2020. júl. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen.

Még ha utálnám, akkor se ártanék neki.

2020. júl. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a magam erejéből kívánok magasabb fizetést elérni, nem más tönkretételével.
2020. júl. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Nyugodt lelkiismeretet nem lehet venni pénzért.

2020. júl. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Ha mondjuk arról lenne szó, hogy ő nem dolgozik megfelelően, vagy mondjuk károsítja a céget, akkor bemártanám megfelelő bizonyítékok birtokában, de hogy lelki nyomorékká tegyek valakit csak azért hogy a helyébe léphessek az nem menne

2020. júl. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

Nem, mert akkor ez csak annál a cégnél, arra a pozira lenne igaz, ami engem személy szerint sosem nyugtatott meg.


Ha nem bírnám a pofáját és rontaná a légkört, akkor viszont kifüstölném ilyen módon. Nekem fontosabb a normális munka környezet

2020. júl. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez most nem fog tetszeni szerintem sokaknak, de őszinte leszek: igen.


Alapvetően, ha szeretem az illetőt, ha nem nem szoktam másokat bántani, mert nekem sem tetszene, ha ezt kapnám.

Azonban tény, hogy eléggé tüzes személyiség vagyok, és ha elég komoly problémával kerülnék szembe, ami anyagi problémát okozna érzelmileg valószínűleg megviselne annyira, hogy belemennék ilyenbe. Mivel tőlem idegen az ilyen így biztos, hogy később megbánnám, és lelkiismeretfurdalásom lenne még akkor is, ha úgy érezném, hogy nem volt megfelelő az adott munkakörre, vagy alapjáraton nem volt jó ember.

2020. júl. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

En anonim se vagyok fereg.

Ha meg kokorszak lenne, face to face agyonutnem egy bunkoval.

2020. júl. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. júl. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem. Szeretem a csapatmunkát, meg hogyha eltüntetném, akkor is jönne a helyére más.
2020. júl. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!