Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért csak akkor írnak rá...

Miért csak akkor írnak rá sokan emberekre, ha elérhetőek? Nem mindegy mikor írsz rá valakire?

Figyelt kérdés

Komplett sértésnek gondolják sokan, hogy akkor írnak rá valakire amikor épp nem elérhetőek, magyarán nincsenek gépközelben.. az esetek 80%-ában is mondják, hogy jaaj de jó végre fent vagy és írhatok..

B*szki! Írjál, aztán majd ha látom válaszolok! Ezt magyarázza már meg nekem valaki.

Ja meg az, hogy "láttam, hogy elérhető vagy ezért gondoltam rádírok". Mintha ez személyes beszélgetés lenne. Ha akarsz valamit írjál!

Jaaa. Attól még, hogy épp elérhető vagyok még nem jelenti azt, hogy ott ülök a gép előtt.. Tehát már megdőlt ez az egész.

Mert amúgy ha nem vagyok épp elérhető akkor nem ír? Áhh komolyan nem értem..


2020. júl. 29. 22:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Vannak emberek, akik ilyen szinten bevannak programozva és arra nem is gondolnak, hogy valakit ki se jelez a telefonja, mert folyamatosan wi-firől van/nem kapcsolja ki-be/és meg se nézi a messengert se, mert ugye nem kap üzenetet.

1. Ők egy rendszerhez szokott emberek.

2. Vagy egyszerűen nincs túl sok logikájuk.

3. Azt hiszik mindenkinek csak gépe van.

4. Nem gondolnak a másik helyzetébe, hogy pont azért nem zöld a pötty, mert senki nem ír rá.

Én is utálom az ilyet, de ha neki úgy jó, hát legyen, én meg lerejtem magam akkor... :D

2020. júl. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
Ilyen sajnos a mai világ. Mindent azonnal, mert különben ...
2020. júl. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Áhh fel sem tudom fogni... Ezek szerint a levelet is úgy küldenék a postán, hogy mindenképpen otthon legyen az illető amikor jön a postás? Röhejes kicsikét
2020. júl. 29. 22:44
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, rögtön választ akarnak, s azt hiszik, ott vagy.

Anno nekem emailen nyavalygott valaki, hogy miért nem válaszolok neki rögtön.

Amikor még se okostelefon, se Skype, messenger, semmi ilyen nem volt...


Másik: anno nekem, ha be volt kapcsolva a gép, (onnan hallgattam a zenét), mindig ment a Skype is. Na, emiatt anyukám azt hitte, hogy akkor az azt jelenti, hogy ott ülök folyton a gép előtt..

2020. júl. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert gondolom, nem akarnak várakozni, hanem ugy akarnak csevegni mint barát...
2020. júl. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
De fontos dologgal is várnak!! Mintha "csak akkor lehetne"
2020. júl. 29. 23:18
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy barát, akkor is barát, ha akkor ír, amikor nincs fent.

Pont ez a barát, aki tudja a szokásaidat és, hogy írhat neked, amikor nem jelez ki a Facebook.

2020. júl. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
De hát ez nem csak az én szokásom :D Ez nem szokás... Akkor írhat amikor akar.
2020. júl. 29. 23:24
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én szoktam írni barátoknak olyankor, amikor nincsenek online, én is úgy vagyok vele, hogy majd megnézik később.

Jó tudni, hogy másokkal ellentétben normális vagyok. :)

2020. júl. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
20%

Azért, mert épp beszélni támad kedvük, amit érdekesebb egy "aktív" személlyel folytatni, mint írni a vakvilágba arra várva hogy "majd egyszer válaszol".


De nézzük fordítva. Te miért válaszolsz a válaszolóknak 10 percenként, mikor ugyanúgy megtehetnéd, hogy csak holnap reagálsz? Vagy egyáltalán nem reagálsz. Mert kommunikálni akarsz, továbbvinni a gondolatmenetet. Pont ezt akarja az is, aki rád ír.

2020. júl. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!