Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen egyformák a japánok?

Miért ilyen egyformák a japánok?

Figyelt kérdés
Tegnap feldobott az instagram pár japán meg dél koreai csajt. Mit tudok kezdeni vele, megnéztem a képeket :D. Egy idő után azt vettem észre, hogy tök egyformák, ugyanaz a hajviselet, szemek,arc stb.

#Japán #Dél-Korea #Ne írd, hogy sok hentait néztem
2020. júl. 30. 13:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Csak látszatra.

Ők meg az európai őslakosokat látják annak.

2020. júl. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Sok hentait néztél.
2020. júl. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
#2 Tudtam, hogy valaki írni fogja! (Nem)
2020. júl. 30. 13:47
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Miért vagy ilyen rasszista?
2020. júl. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert az európai ember szeme inkább az európai arcokhoz van hozzászokva. Gondolom a japánok szemében meg mi nézünk ki egyformán, itt is sok lánycsapatot látok ahol ugyanaz a hajviselet, öltözék.... divatnak hívják. :)
2020. júl. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan, ahogy előttem is írták. Nekik mi tűnünk egyformának.
2020. júl. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%
Ázsiában sokkal nagyobb hatása van a társadalmi elvárásoknak az emberekre, mint nyugaton. Ott pl teljesen általános dolog, ha valaki nyíltan kritizálja a külsőd, ha nem felelsz meg az aktuális elvárásoknak (pl gondolkodás nélkül lekövéreznek, ha csak minimális felesleg is van rajtad). Annyira bele van égve ez a külső alapján való ítélkezés az egész társadalomba, hogy pl munkahelyekre is sokkal kevesebb esélyed van bekerülni, ha nem ütsz meg egy bizonyos szintet külső tekintetében. Koreában pl bevett dolog plasztikai műtétet "adni" érettségi/ballagási ajándékként a gyerekeknek, hogy egyáltalán labdába rúghassanak munkahelyre való jelentkezéskor és ne egyből a kukába hajítsák az önéletrajzukat, ha meglátják a fényképüket.
2020. júl. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem egyformák.

Az egyik legjobb barátnőm japán és egyszer kérdeztük erről. Azt mondta, hogy amikor Európába költözött, akkor ő minket talált nagyon egyformának. A mi szemünk az európaikhoz van szokva, az övék a japánokhoz.

Hasonló ahhoz, hogy te minden állatot egyformának látsz, de ők tökéletesen meg tudják különböztetni egymást.

2020. júl. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
28%
A "minden férfi egyforma" ítélet egy europid nő szájából hangzott el Tokióban. :-))
2020. júl. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez magyaroknál is így van. A pasik többségének 2-3 centis haja van, ahogy világra szrták őket. Arcra semmi egyedi.

A nőknek középen ketté választott hosszú haj.

Idősebb nőknél Karen frizura.

2020. aug. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!