Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az aki szidja a maszkot nem...

Az aki szidja a maszkot nem hordókat az akkor nem fél mikor nincs koronavírus járvány?

Figyelt kérdés
A médiának köszönhetően elég sokan félnek most a koronavírustól, környezetemben legfőképp beteges emberek. De nem értem, hogy pl a vírus előtt illetve jelenleg is nem félnek, hogy bármi más történhet velük? Ők nem tudják úgy kialakítani az életüket, hogy mondjuk ne a világnak keljen hozzájuk alkalmazkodni?
2020. júl. 30. 17:06
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Mindig attól félnek a rettegő emberek, amelyik veszély: valós, vagy könnyen áldozatává válhatnak, vagy pedig az agymosás miatt valósnak gondolják azt (lásd a kialakult xenofóbiát a migránsos propaganda hatására). Az aktualitás mindig elnyomja az általános vélekedést, hiszen hiába akkora/kisebb az esélye a vírus elkapásának, mint hogy elütnek a járdán sétálva, az előbbinél beléd szuggerálták a rettegést, az utóbbinál pedig nem.


A maszk hordás vs nem maszk hordás témájára pedig: amíg jogszabály írja elő a hordását, nem tudsz mit csinálni. Hiába vannak ellenzők meg lázadók, ha valami kötelező akkor a szabályt szegőket mindig csesztetni fogják, és jogosan (nyilván a boltra és tömegközlekedésre értve, nem másra).

2020. júl. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Megmondom őszintén, én amióta az eszemet tudom, idegenkedem a kézfogástól, rühellem ha valaki a nyakamba liheg a közértben a sorban, vagy össze kell préselődni a buszon. Ha tehetem, kerülöm is az ilyesmit, bár ugye a kézfogás mint üdvözlési forma sajnos elég megszokott. Pedig piszok gusztustalan tud lenni, hogy azt a kezet kell megszorongatni, ami két perce még az ember orrában járt, vagy épp a tökeit vakarta, esetleg a zsírt kente szét a fülében.

Lehet, hogy csak én viszolygok ettől, de nekem szinte felüdülés ez a mostani helyzet, már ami a távolságtartást illeti.

Egyébként nézz körül (virtuálisan) Japánban: ott az emberek korábban is maszkkal védték egymást, nekik nem véletlenül nem okoz lelki törést ha egy rongyot kell az arcukra akasztani.

2020. júl. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Ez mondjuk evidens, azokban az országokban ahol ennek nem volt kultúrája eddig, nem zökkenőmentes az emberek rászoktatása. Főleg, hogy kényszer erejével teszik és nem opcionális a dolog.

Majd ha állandóak lesznek ezek a vírusos időszakok, meg fogják itt is szokni az emberek, és talán fejlődik annyit a higiéniás kultúra, hogy máskor is felveszik. Figyelembe véve, hogy a "sima" influenzában évente átlagosan 10-15 ezren halnak meg, és mégsem volt maszkviselés. A koronás halottak száma pedig valami ezer körüli összesen.

2020. júl. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

"Majd ha állandóak lesznek ezek a vírusos időszakok, meg fogják itt is szokni az emberek"

Évtizedek óta rendszeresek az influenzás időszakok, de mégsem jut eszébe senkinek a maszkviselés. Nem vagyunk elég felelősek egymás iránt, ez van. Szarunk mindenre és mindenkire.


"A koronás halottak száma pedig valami ezer körüli összesen."

Ezt mondd el az USÁ-ban is, meg Brazíliában, esetleg Bolíviában, ahol naponta halnak meg ennyien, mégis szarnak rá.

2020. júl. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Konkrétan ismerek valakit akinek a rokona agyvérzést kapott és a halotti bizonyítványra ráírta a doki, hogy COVID-19. Ennyit a halottakról.
2020. júl. 30. 18:57
 6/9 anonim ***** válasza:
58%
Sajnos(?) amíg nem szembesül vele mindenki személyesen, közeli ismeretségből, addig nem fognak megváltozni a szokások.
2020. júl. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem nem féltek pedig kellett volna. És ha meglesz a vakcina nekik ezután is vigyázni kell.

Másfelől a maszk amit az átlagember hord arra jó hogy kevesebb eséllyel fertőzzön. Tehát ha mindenki hordja akkor van igazán értelme mert nem tudhatjuk ki a fertőzött. Ezért jó ötletnek tartom hogy a tömegköekedésen hordani kell.

De ezt nem lehet örökké csinálni. Vagyis lehetne de nem fogják. Ha lecseng a járvány az emberek nem fognak maszkot hordani. Mi lesz akkor a beteg emberekkel? Az ami eddig. Lesz valami más vírus vagy baktériumos tüdőgyulladás stb amire ugyanúgy oda kellene figyelniük. Őszintén megmondva az időseknek és krónikus betegeknek szerintem nem ártana mostantól szűrős maszkot hordaniuk influenza szezonban is vagy amikor beülnek a háziorvoshoz ahova a beteg emberek nagyobb eséllyel szórnak szét bármilyen bacit. Mert én a covid megjelenése előtt még senkit nem láttam még csak kézfertőtlenítőt se használni mikor elhagyja a rendelőt.

Őszintén megmondva nekem is fura volt eleinte a maszk, de kinek nem. Viszont eddig is utáltam mikor az emberek rámköhögnek, gondom nem vagyok egyedül. Úgyhogy jó lenne ha nem lenne mostantól tabutéma a maszk viselése, mert én még mindig azt látom, hogy többnyire a maszkot nem hordók szóljál meg azokat akik felveszik ott is ahol nem kötelező, pedig senkinek sem ártanak vele.

Így talán eljön az idő amikor akik betegnek érzik magukat valóban felveszik a maszkot hogy ne fertőzzenek meg másokat.

2020. júl. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%

Inkább azt mondanám, hogy sok betegséggel élő emberben a koronavírus járvány előtt nem tudatosult még, hogy ilyen típusú veszélyek is leselkedhetnek rájuk. Nekem nincs krónikus betegségem, de a hidegebb időszakokban engem bosszant, hogy nem lehet ősszel-télen olyan tömegközlekedési eszközre felszállni ahol ne krákogna, tüsszögne valaki szanaszét a levegőbe végig az út alatt. Ilyen szempontból most ez a maszkviselés egy áldás.


Másrészről annyira szomorú, hogy a higiéniánk az a béka segge alatt van és a kézmosást is csak távolról ismerjük, arról nem is beszélve, hogy tüsszenteni és köhögni nem tudunk emberek között. A vírusoknak (és nem csak a koronavírusnak) egy igazi kánaán ez a higiéniátlanság. Elvileg 1847 óta tudjuk, hogy az alapos kézmosás fertőzéseket előzhet meg. De úgy tűnik, Semmelweis Ignác feleslegesen töltötte ezzel az idejét :)


Azt meg nem várhatjuk el, hogy a krónikus beteg emberek remeteként éljék le az életüket, mert alakítsák úgy a mindennapjaikat, hogy ne kapjanak el semmit. Ez a többi emberen is múlik nem csak rajtuk.

2020. aug. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
70%

Semmelweis esete azért jóval durvább annál, hogy nem vették figyelembe a kézmosást:

[link]


"Közölték vele, hogy egy elmegyógyintézetben van, ahová őrültként utalták be. Amikor tiltakozott, brutálisan megverték, kényszerzubbonyt adtak rá, több csontját eltörték, mellkasa szétnyílt. Orvosi ellátás nélkül a sebek elfertőződtek és vérmérgezést kapott. [...] Halotti anyakönyvi kivonatát meghamisították, haláláról csak a temetése után adtak hírt. Mindezt miért? Mert az orvostársadalom számára kellemetlen tanokat hirdetett."


Az ő tevékenysége abban a korban pont olyan botrányosan volt megélve és megítélve, mint 2020-ban az eddig idegen maszkviselésre kényszeríteni az embereket egyik napról a másikra. Utólag persze őt elismerték, talán ezt az intézkedést is el fogják majd visszatekintve.

2020. aug. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!