Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Úgy érzem a leendő osztálytárs...

Úgy érzem a leendő osztálytársaim mind jobbak nálam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Okosabbak, sőt szebbek is. Amíg ők jók angolból, én alig makogok valamit. Félek az új sulimtól(gimi). Mit tehetnék ez ellen?
2020. júl. 30. 22:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban a hozzáállásodon változtass!

"Úgy érzem" - majd ha te leszel a legrosszabb tanuló, akkor lesz alapja.

"Okosabbak" - honnan tudod? A felvételiből? Hidd el, az nem számít semmit (utolsó gimis évem jön, belelátok ebbe)

"szebbek is" - ez hogy függ az észhez? Meg hol szebbek, a facebookon meg az instán? Na az komoly :D És ki határozza meg jogy ki szép ki nem? Ez relatív. Te is szép vagy, csak neked is annak kéne látnod magad.

Nem kell félned tőle, add önmagad, tanulj szorgalmasan, legyél nyitott, és szedj össze egy egészséges mennyiségű önbizalmat, és minden rendben lesz :)

2020. júl. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató szavakat:)
2020. júl. 30. 22:39
 3/10 anonim válasza:
100%
A látszat néha csal 😉 de még ha van is alapja, akkor sem kell magadat alulértékelni! Nem mindenki egyforma és senki nem is tökéletes, ha valamiben nem vagy jó, könnyen tudsz rajta változtatni, gyakorolj többet, igyekezz jobban, ha ennek ellenére sem megy akkor sem szabad elszomorodni nem lehet mindenki jó mindenben. A gimi kezdetben nehéz lehet az új dolgok miatt, ha az elején szarul fog állni a széna az valamilyen szinten természetes nem kell túlagyalni. Barátkozz, légy nyitott de ne legyél naív,vannak emberek akik g*cik, biztos fogsz találkozni az életben 1-2-vel,a lényeg hogy add önmagad és te érezd magad jól.
2020. júl. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez a pár év arra van, hogy a legtöbbet hozd ki magadból. Kell a versenyszellem, de ne frusztráld magad szét fölöslegesen, mert annál rosszabb lesz és ha elrontod ezeket az éveket nagyon nehéz lesz lelkileg/fizikailag talpra állni. Hidd el, tudom...

20f

2020. júl. 31. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az 1# jól írja a dolgokat+:

gyakorolj, igyekezz, de ne mások miatt, hanem magad miatt.

2020. júl. 31. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Idén érettségiztem kéttanos gimiben, szóval én is tudok mesélni pár dolgot :)

-szépség nem tesz sokat, amúgy is relatív. Volt egy lány, akit tényleg szépnek titulálnék, de a személyisége viszont teljesen más tészta volt. Keverte a tudjuk mit, meg kibeszélt mindenkit.. ilyenhez nem kell magunkat hasonlítani.

-okosság/felvételi pont: ez sem jelent semmit. A srác, akit elsőnek vettek fel elengedte magát és 3-as tanuló volt. Érettségire azért odatette magát.

-angol tudás. Saját eset: Általánosban a legjobbak közt voltam belőle jegyileg is, meg beszédileg is, de rettenetesen sok hiányosságom volt.. nyelvtanból nagyon keveset vettünk anno és beszélős óráink sem voltak. De felvettek kéttanos osztályba és a szintfelmérőm alapján haladó csoportba kerültem. Az elején konkrétan 0 volt az önbizalmam,pluszba még a 16 fős csoportból 7-en kéttanos általánosból jöttek. Nagyon el voltam keseredve, mert hozzájuk képest a tudásom 0 volt és szégyelltem. Eleinte nem volt könnyű, az biztos, de a mai napig hálás vagyok, amiért abba a csoportba kerültem, mert motivált, ösztönzött, hogy ők ennyivel jobbak. Utol akartam őket érni, szerettem volna én is olyan szépen beszélni, mint ők. Hajtottam magam, minden szorgalmit megcsináltam, rengeteget szótáraztam, olvastam angolul meg ilyenek és csak ragadt rám a nyelvtan és a szavak. Természetesen a tanárok is sokat segítettek, tehát az ő érdemük is. És az első év végére azt értük el, hogy (jó, tudom nem verseny) az enyém lett a 2. legjobb középfokú :)

Tehát bármi lehet, és nem szabad már rögtön az elején feladni! Legyél nyitott, mosolygós és szorgalmas! :)

Sok sikert :)

19/L

2020. júl. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Barátnőm anno az igazgatóhoz kellett forduljon, hogy felvegyék gimibe. Most már egyetemisták vagyunk, mérnök lesz belőle és ezzel a szakmával szinte garantáltan többet fog keresni, mint néhány színjeles volt osztálytársunk, akik közül páran sajnos már kibuktak egyetemről, mert "csak Pesten hajlandóak" tanulni. Én nem Pestre mentem, de legalább időben végeztem. Sosem voltam kiemelkedő különösebben semmiből, de kitartóan küzdöttem a céljaimért, és meg is valósítom őket. :)


Úgyhogy tényleg csak az számít, hogy legyél céltudatos, fektess több energiát azokba a tárgyakba, amiket szeretsz, mert később úgyis azok felé fogsz orientálódni, ha pályaválasztásról lesz szó. :)

2020. okt. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Még egy megjegyzés: remélem azóta minden oké amúgy, és jól alakulnak a dolgaid a gimiben. :)
2020. okt. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Helló kedves 7-8.

Köszönöm válaszod. Minden rendbejött, lettek barátaim, és egész jól érzem magam.

Örülök hogy gimibe jöttem

2020. okt. 19. 14:16
 10/10 anonim ***** válasza:
Ennek nagyon örülök! :)
2020. okt. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!