Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyen önbizalmam a...

Hogyan legyen önbizalmam a párkapcsolatomban?

Figyelt kérdés

Elsőkörben leszögezném, hogy eszméletlen módon érzékeny vagyok, és sokak szerint fekete-fehér a gondolkodásmódom (még senkivel sem találkoztam, aki teljes mértékben átérezné a problémámat). Kérlek, hogy csak akkor válaszolj, ha úgy érzed, valóban tudsz segíteni...

Azzal kezdeném, hogy önbizalomhiánnyal küzdök, mind belsőleg, mind külsőleg. Évek óta vagyok párkapcsolatban, ami szinte tökéletes, ám én sokszor megmérgezem azzel a dologgal, hogy nem hiszek magamban. A barátom minden alkalommal elmondja, hogy engem lát a világon a legszebbnek stb., én mégsem hiszem el neki, mivel nem létezik az, hogy egy modell nem lenne jobb nálam. Illetve lehet, hogy annak lát, de csak azért mert ismeri a belső tulajdonságaimat, szerelmes belém és emiatt a legszebbnek tart. De nem rossz belegondolni, hogy ha csak a külsőt nézzük, akkor inkább egy modellt választott volna, mint engem? Sokszor kérem, hogy mondja el az igazat, hogy igen, én vagyok a legjobb, de csak azért mert én vagyok a barátnője. Mert ő azt mondja, hogy nem csak azért, de ez nyilván nem igaz. TUDOM, hogy borzasztó lehet a viselkedésem a számára ilyenkor, de higyjétek el, szenvedek emiatt belül és én szeretném a leginkább, ha ez változna. Voltam pszichológusnál is már ezzel a problémával, egy ideig segített is, de egy bizonyos dolog miatt (megtudtam, hogy egy lányhaverja bejön/bejött neki), most megint visszaestem. Azért mindig a külsőséget emelem ki, mivel az az egy, amivel kicsit kiemelkedhetem talán, belsőleg főleg nem látom magamat elég jónak. Okosnak sem tartom magamat, nyelvekből vagyok jó, de mi értelme, ha csak bölcsésszakon vagyok, az ugye úgysem ér semmit. Ezt leszámítva elég jó emberismerő vagyok, szeretek másoknak segíteni, ha hasonló lelki gondjuk van, hamar észreveszem, ha valakinél nem oké valami. Tudom, hogy eléggé zavaros lett, mégis remélem, hogy valakinek átjön valamennyire a dolog. 21/L



2020. júl. 31. 20:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mindig ennyire lehúzod magad?
2020. júl. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

A párodtol függ.


En is eszrevettem magamon hogy teljes önbizalomhianyos vagyok vki mellett, (flörtöl csajozik, vagy csak elvàràsokat tamaszt kritizal stb), mig màsik baratom mellett épülök boldpg vagyok es teljes önbizalmam van a haverjai közt is a csaladjaban is, azaz oldott tudok lenni.


Szoval nem mindig rajtad mulik..

2020. júl. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
De hát épp ezt mondta, hogy a barátja folyton ajnározza milyen szép. Mit mondjon még? A pasiknak attól még bejön más csaj, mert épp kapcsolatban vannak.
2020. júl. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
És ugyanígy a lányoknak is. Ez így normális.
2020. júl. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#2

Épp ez az, hogy soha még a legapróbb okot sem adta arra, hogy féltékeny legyek. Sajnos ez belülről jövő probláma lehet. El sem tudom képzelni, hogy mit éreznék, ha valaki olyannal lennék együtt, aki tényleg flötölne másokkal is meg ilyenek.


#3

Nekem azt mondja, hogy csak én jövök be neki és nem néz másra. Pont az ilyen kijelentések miatt rendül meg a hitem ebben a dologban.

2020. júl. 31. 20:22
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező nem értelek. Nekem is van önbizalom hiányom sok téren, külső is benne van.

Évekig egyedül voltam az önbizalmam a padlón volt/van.


Fogadd el, hogy vannak nálad szebb vagy éppen csúnyább nők. A szépség relatív. A párod nem biztos, hogy a modell lányokat szereti. Azt mondja a párod, h te vagy neki legszebb. Most azt várod, hogy azt mondja, hogy nem??? Mert, mintha arra játszanál, hogy végre kimondja h nem.... És ez neked miért jó?

Te vagy a párja, senki nem tökéletes, de tuti, hogy van rajtad szép. Hidd el és kész!

2020. júl. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
De ez hülyeség, hogy nem néz másra, mindenki néz másra, és nem is lehet elvárni, hogy ne nézzen, mivel ez egy párkapcsolat és nem tulajdoni viszony. Te az a típus vagy akinek tök mindegy mit mond az ember, semmi nem lesz jó. Örülj neki, hogy találtál valakit akinek ennyi türelme van hozzád, engem biztos teljesen kimerítene, hogy folyton építgetni kell valakit, aki rendre lerombolja magát.
2020. júl. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
#7 Ha ő azt állítja, hogy nem néz másra, de te pedig azt mondod ez nem így van, akkor miért higyjek el neki bármit is?
2020. júl. 31. 20:30
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha ezt így folytatod, teljesen ki fog ábrándulni belőled. Iszonyú fárasztó ez a másiknak. Vagy abbahagyod ezt teljesen és reménykedsz, hogy még nem késő, vagy majd a szakítás után tanulsz belőle sokat.


Mindenkinél van szebb és jobb. Legyél jófej, kiegyensúlyozott, jókedvű, a külsődre pedig igényes. Ennél többet nem kell tenned, és nem kell folyamatosan más lányokkal versengened.

2020. júl. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"De nem rossz belegondolni, hogy ha csak a külsőt nézzük, akkor inkább egy modellt választott volna, mint engem?"


Azért ez így erősen túlzás. Szerinted minden nő aki külsőleg gyönyörű az belsőleg ronda vagy üres.


Rázd fel magad ezzel a mondattal ami a te kezed ujjából származik. Tehát az önbizalom hiány mögött rejtőzik egyfajta önbizalom is ami nem épp a legjobb. Hasonlítgatsz mindenkit magadhoz és ez a baj!


Saját magad és a pasid szabotálója te vagy. Saját magad tehetsz majd róla hogy ha elhagy már kínjába egy idő után a pasid.


Csak te tudsz magadon segíteni ne mástól várd a problémád megoldását. Nyaffogsz hogy jaj de szar neked mert nem vagy szép közbe elmegy az idő melletted hogy a párkapcsolat amit megélhetnél arra hasznalod hogy megerősítest kapj olyanrol hogy bebizonyosodjon hogy a pasid ha lenne szebb és jobb is belülről akkor elhagyna.


Szerintem menj megint pszihológushoz, mert saját magad fogod tönkretenni a kapcsolatodat ha ezt tovább így folytatnád.


Tudod vannak olyan szép nők is akik nemcsak kívülről szépek és bizony egészségügyi problémával küzdenek és egyedül is erősek. Pl. Keanu Reeves lánytestvére.


Tényleg ott a barátod és elvagy foglalva mellette csak magaddal ez a te legnagyobb problémád!

2020. júl. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!