Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Olvasottnak neveznétek egy...

Olvasottnak neveznétek egy olyan embert, aki nagyon sokat olvas, de nem éppen a legnagyobb irodalmi alkotásokat?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez nagyon szubjektív dolog, és hogy nem lehet pontosan eldönteni, melyik könyv értékesebb, mint egy másik, meg hogy egyáltalán mi a szépirodalom. De szerintem mindenki ismer vagy látott már olyan embert, aki tulajdonképpen falja a könyveket, de amikor a szépirodalom területére téved, akkor láthatóan nem tud vele megbirkózni, de egyébként rengeteget olvas (Alkonyatot, lányregényeket, krimiket, Stephen Kinget, kevésbé jó fantasyt, Star Wars-könyveket).


Nem arra számítok, hogy egy konkrét válasz lesz, tudom, hogy ez szubjetív, csak szeretném vitára bocsátani a kérdést.



2020. aug. 1. 13:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Az olvasott nem csak szépirodalmat jelent, hanem ismeretterjesztőt, társadalmi-gazdasági témákat stb. A szórakoztató irodalom nem tartozik ide. Persze, vannak határterületek, pl. vannak klasszikusnak számító krimik, romantikus könyvek, még lányregények is:)
2020. aug. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Most nem a tudományos ismeretterjesztőkre gondoltam, hanem a példként felsorolt könyvekre.
2020. aug. 1. 13:54
 3/16 A kérdező kommentje:
*példaként
2020. aug. 1. 13:54
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezért írtam, hogy nálam az "olvasott" a szépirodalmat is jelenti, de csak attól nem lesz az. Az "olvasottság" széles körű tájékozottságot is jelent - legalábbis az én olvasatomban.
2020. aug. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%

Én igen. Nem csak a műveltségről szól a dolog, hanem arról, hogy bővül a szókincsed, te magad is jobban tudsz irni, fogalmazni, es a fantaziád is élénkebb lesz.

Én szeretem a szépirodalmat, meg is volt minden, ami a klasszikus műveltséghez kell de mostanra inkább csak fantasyt és sci-fit is olvasok.

2020. aug. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Inkább igen. Sajna ma már keveseket érdekel pl.: Józse Attila egyik-másik 126.000* megmagyarázott műve.
2020. aug. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
De ha jól értem, utolsó, te se szereted. Vagy miért baj, hogy sokszor megmagyarzott? (Egyébként a költőknek kb. 5-6 versét tanítják, a teljes életmű sokkal nagyobb.)
2020. aug. 2. 10:23
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért baj, ha sokat magyarázott, mert igazából egyáltalán nem számít (egy-két kivételtől eltekintve), hogy a költő mit akart mondani. Az számít, amit te (a történelmi-társadalmi háttértudásodra és élettapasztalatodra alapozva) megfogsz belőle, amikor elolvasod. (Az a fajta magyarázó mód pedig, ahogy az iskolákban tálalják, hogy a 4. versszak 3. sorának utolsó szavával... stb. teljesen hazavágja a versolvasás lényegét!) Ezzel nemhogy közelebb hoznák, sokkal inkább elidegenítik a költészetet a fiataloktól.

Amúgy én kb. 20 éve jártam gimibe, hát nem 5-6 verset tanultunk pl. József Attilától! - Amúgy József Attilát speciel én sem szeretem. Nincs különösebb oka. Az olvasott versei és az alapján, amit olvastam az életéről, nem tudok azonosulni vele, és a kifejezésmódja sem ragad magával, ennyi.

(1-es voltam)

2020. aug. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én az olvasott kifejezést nem használnám ilyen esetben. Nálam az olvasott az olyan embert jelent, aki a szépirodalommal is képben van, és kb. bármilyen író feljön egy beszélgetésben, ahhoz hozzá tud szólni. De egyben jelent egyfajta általános tájékozottságot is, mint amiről a 4-es ír. Vannak ilyen minden témához és íróhoz érdemlegesen hozzászólni tudó emberek, pl. az egyik nagyapám ilyen volt.

Én is sokat olvasok, szépirodalmat is, de nem nevezném magam olvasottnak, mert sok klasszikust még nem olvastam, és sok témában érzem magam félműveltnek.

2020. aug. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a lányregényes olvasottság, nem valódi, csupán hobby, "szeretek olvasni" kategória, míg az olvasottság a "szeretem művelni magam", az irodalmi művek esztétikai értéke kerül a középpontba. Nem lehet egy napon említeni mondjuk az Üvöltő szeleket a Szürke ötven árnyalatával, bár mindkettő népszerű olvasmány, más-más olvasói igényt elégít ki-
2020. aug. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!