Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lányok/nők! Ti nem érzitek...

Lányok/nők! Ti nem érzitek azt, hogy a nők által szertett művészi alkotásokat jobban lenézik?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy például az iskolában is a fiúk húzták a szájukat, hogy el kell olvasni egy lányos kötelezőt (például Jacqueline Wilson: A kofferes kislány), vagy ha egy lány ilyen olvasmányról tartott kiselőadást, de az mindenkinek olyan evidens volt, hogy majd minden lányt érdekel a Pál utcai fiúk meg mindenféle csak fiúkat szerepeltető, játékháborúzós könyvek. Vagy a zenében is: ha valaki romantikus dalokat énekel, akkor az nyálas, és "nem igazi". Mintha lennének a zenék meg a lányos zenék, amik kevésbé igaziak. És ha egy férfi énekest nők szeretnek, az persze gáz. Még Puzsér Róbert is azzal érvelt Billy Joe ellen, hogy tuti nincsenek férfi rajongói, és ezzel meg is volt mondva, hogy rossz. De a filmek is: vannak a jó filmek meg a lányos/nőies filmek. Pedig egy Baywatch vagy egy idióta akciófilm semmivel sem hordoz magasabb értéket, mint egy Titanic vagy egy akármilyen másik nyálasabb film, de az persze macsós meg fiús, mintha az jobb lenne vagy valami művészi dolog. Női bandákra is hallottam már, hogy ha csak lányok játszanak benne, az a fiúknak fura, és persze egymást is leszólják, hogy jaj, de b**zis vagy, ha ezt hallgatják. Tudom, hogy vannak olyan könyvek meg zenék, amik tényleg gagyik, és csak arra mennek, hogy például az énekes jól nézzen ki, vagy amik nagyon rosszul vannak megírva. De most egy Bryan Adams, Bon Jovi, Tom Jones, Billy Joel nehogy ne tudjon már zenélni, vagy egy Jane Austen, Jacqueline Wilson írni. Tényleg kicsit olyan, mintha lennének a filmek, zenék, könyvek, meg a lányos zenék, filmek, könyvek. És az már egy konkrét érv, hogy valamit csak nők, háziasszonyok hallgatnak/olvasnak/néznek, akár konkrét kritikusoktól is. (Puzsérnak is vannak ezek a megjegyzései, hogy "anyámnak ez tetszene", bár ott lehet, hogy más oka is van, nyilván nem ismerem az anyját). Például nem értem, miért van, hogy sokan meglepődnek rajta, hogy például Bryan Adamset,aki sokak szerint csak nyálas dolgokat énekel, sokan mennnyire szeretik. Az bezzeg minden fiőnak természetes volt, hogy amikor Paul Walker meghalt, mindenki úgy gyászolta, mintha egy színészlegenda halt volna meg, minimum egy Jack Nicholson, vagy nem tudom.
2019. júl. 28. 13:10
 1/5 A kérdező kommentje:

* szeretett

Bocsánat.

Fiúk/férfiak véleménye is érdekel.

2019. júl. 28. 13:11
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem Billy Joe, hanem Billy Joel, bocsánat, át kellett volna olvasnom.


És például Rowling csak azért vette fel a Kathleen nevet, hogy tudja rövidíteni két betűre: J. K. Rowlingnak, mert a kiadó szerint a fiúk nem fogják elolvasni egy nő könyvét.

2019. júl. 28. 13:13
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem ez így nem tűnt fel.

Eleve, nem minden lány és fiú szereti ugyanazokat. Én például elaudtam a Titanic elején, és egyedül a süllyedés érdekelt, míg a Baywatchon szívesebben néztem. Nyilván, az egyik egy zseniális film, míg a másik egy egynyári vígjáték, de nem mindenki szereti azt, amit a másik.

Nekem A kofferes lány nem tetszett annyira, de a Pál utcai fiúkon elsírtam magam, mert meghatott.

Paul Walker-nek is biztos voltak női rajongói, ahogy Bryan Adams-nek is férfi rajongói.

Mindenből van jó és rossz. Tényleg mindenből.

Az már személyes preferencia, hogy ki milyen műfajt szeret. Hiába vagyok lány, sose tudtak lekötni a romantikus filmek, míg egy fiú haverom (aki nem meleg, szögezzük le) imádja őket.


18/L

2019. júl. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, ebben igazad van. Nem is azt állítom, hogy mindenki szereti őket. Csak hogy sokan ezeket az érveket használják annak megindoklására, miért rossz valami.
2019. júl. 28. 13:54
 5/5 anonim ***** válasza:

Így ahogy írod még nem vettem észre hogy különbségek lennènek. Már hogy a szerző neme meghatározó lenne. Viszont többrétű ez a témakör, mert persze valamilyen megkülönböztetés lehetséges. Csak így, hogy leszólják mert női, és az egyet jelent azzal hogy nyálas, én még nem vettem észre, persze ezt ilyen tizenéves gyerekeknél még el lehet képzelni hogy szempont...

Onnan kezdődik, hogy régen csak férfiak írtak, eleve több van belőlük. Aztán jön az, hogy milyen női írokat ismerünk. Legtöbben azt fogják mondani, hogy ott van Austen. Ő egy jó író, de jó írónak lenni, szerintem kevès. Egyedül a nyelvezete amivel bemutatja az akkori angol arisztokrácia kifinomult sértegetéseit az, amiért érdemes egyáltalán olvasni tőle. Csakhát mind ugyan arról szól, a lányokról akik okosak és szépek, de ahhoz hogy saját vagyonuk legyen jól kell házasodniuk. Ebben merül ki a tartalom. Tök jó kritika, jó a stílus meg minden, de egy könyvet elolvasol és megszorzod annyival amennyit összesen írt, és kész. Ezt ismerik többen. Ott van Agatha Christie, őrá sosem mondták, hogy nőies sztorikat írt, szerintem nem is érdekel senkit, hogy nő volt. Vagy Brontë történeteiben is volt szerelem és a házasság, mégis fel tudta építeni a karaktereit hiánytalanul. Ugyanúgy azóta is látok fiúkat lányokat Pottert olvasni, pedig mindenki tudja ki írta.

A másik nagy témakör, a férfi írók által megformált női karakterek, amik hosszú időn keresztül kb. kétdimenziósak voltak egységesen minden műben. Erre sajnos a női szerzők úgy érezték, nőként az ő feladatuk bemutatni a nőket. Szintén hibás elgondolás, de sajnos még mindig erőltetik. Ezek kiérződnek, nem csak a könyvekből, de mindenhonnan, a zenéből, a sorozatokból, filmekből. Szóval szerintem valójában nem a női irányvonal a probléma, hanem hogy ezt mind a férfiak, mind a nők, a lehető legrosszabb oldalról ábrázolják, mégpedig onnan, hogy na akkor majd megmutatjuk milyen A nő. De nincs olyan, hogy A nő, ahogy a férfi karakterek sem A férfit mutatják be, hanem mondjuk Bokát, Nemecseket, Áts Ferit, akiket most is egytől egyig meg tudsz különböztetni egymástól, és semmi köze a nemüknek ahhoz, hogy mi történik velük, miért olyanok amilyenek. De ha egy 50 évnél régebbi műbe női karakter került, abba valaki beleszeretett, máskülönben a főszereplő anyja volt. Ez senkinek sem a "hibája" ez tükrözi az adott korokat, korszakokat, de ebben a tekintetben jogos az észrevétel, hogy a nővel bevonul a romantikus szál. És igen, vannak lányos és fiús sztorik, de bármelyiknek lehet férfi és nő is a szerzője, ahogy sok nyálas szart írt már meg férfi, vagy csak simàn szart, én pl. ki tudja miért de elolvastam Hugh Lauri regényét, eddig a valaha olvasott könyveim rangsorának legalja alatt lenne a helye, de gondolatban elégettem. Úgyhogy ha nem általános iskolás gyerekek vagytok, problèmas ez a fiús-lányos megkülönböztetés. Majd kinövik, vagy nem tudom, de én nem találkoztam ilyesmivel.

2019. júl. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!