Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van még itt, aki rossz nevelés...

Van még itt, aki rossz nevelést kapott, vagy épp semmilyet? Felnőttként hogy sikerül megküzdeni ennek a következményeivel?

Figyelt kérdés
Én életképtelennek lettem nevelve. Apám dühöngő barom volt, mindent pontosan úgy kellett csinálni, ahogy ő mondta, vagy ordított. Már elköltöztem, de még mindig hatással van ez rám. Lassan tudatosult bennem, hogy amit én normális, helyénvaló viselkedésnek gondoltam, az meghunyázkodás, alárendeltség, engedelmesség. Azt látom, hogy azok sikeresek, akik hangosak, sokat beszélnek, beszólnak másoknak, kegyetlenül elveszik, amit akarnak, felelősséget másokra hárítanak. Ők a dominánsok, én meg egy gyenge szar vagyok, aki hagyja magát megfélelmíteni. Apám nagyban felelős ezért, de most nekem kell helyretenni, amit ő elrontott. Hogyan csináljam? Vannak itt hasonló helyzetben?

2020. aug. 2. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

En is kb ez.

Mindenhol elnyomnak stb csak mert folyamat arra neveltek hogy soha megcsak ne is merjek önervenyesiteni. Igy ha azota akarok is ugyan, de nem tudok. Hiàba vmi felvett kiàllàs hatàrozottsàg, leugatnak a "nagyok".

Nàlam kb olyasmit hozott a dolog hogy regi gyerekkori tarsaim most is csak a barataim es föleg olyan poziciokban dolgozom ahol munkatars sincs, es vezetöi statuszra is gyurok. Mert erdeked de ha van statuszod ketszer is meggondolja mindenki, be merjen e szolni vagy ugràltatni stb.

2020. aug. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én is érzem, hogy több lenne bennem, de nem merek elég agresszív lenni. Visszatart egy belső félelem.
2020. aug. 2. 14:36
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Engem tulfeltettek es elkenyeztettek. Szerettem volna fejlodni, kinoni ebbol. Erre a ferfi, akivel osszekotottem az eletem, pontosan ugyanezt csinalja. Nem en hozom elo belole, neki ez a kenyszere. Az apukaja igy bant az anyukajaval, de ott az anyuka elvarta. En meg nem. Elvileg tokeletes minden, baromi nagy szerencsem van. Gyakorlatilag ugy erzem, halalomig nem lesz modom felnottkent elni. Faj.
2020. aug. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem anyám csinálta ezt, én is inkább visszahúzodobb,félénkebb és igen meghunyászkodóvá váltam.Most viszont nagyobb az arcom,talán túlságosan is,de általában probálok uralkodni magamon és átgondolok mindent,mielőtt lêpnék bármiféle dologban.Például van egy alkoholista nyugdíjas,fűnek-fának tartozik,de ugyanakkor beszólogat,a hátam mögött,hogy mit képzelek magamról,hogy nem dolgozom(felmondtam,miután nem jutottunk dűlőre a fönökömmel plusz a gyereket oviba sem szerettem volna vinni,amig a kapu előtti búcsú van),ahelyett,hogy a szemembe mondta volna egyszer is.Szeretném vele tisztázni,mivel nagyon befolyásolja a páromat is,azzal,amiket mondd,de nem akarok konfliktust.Tudom kusza,amit leírtam,de így érzem magam,egyrészt bátran állom a sarat,ha fontos dolgokat kell megoldanom,másrészt sokszor van,hogy kerülni akarom a konfliktust,pedig màr-már robbani akar bennem az a bizonyos bomba.Tudom mit érzel,igaz viszont az agresszív fellépés sem az igazán jó megoldás,de ha valaki határozott,azzal nincs gond.Vicces lesz,de én néha ha mennem kell valahova,ahova nem igazán akarok olyan zenét hallgatok,ami felpörget vagy mantrázom,hogy "megtudod tenni"..Sokan vagyunk így,de kitartást!
2020. aug. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4 elismerésem!

Én is szeretnék nagyobb arcot, de folyton felülvizsgálom magam és arra jutok, nem érdemlem meg. Azzal nyugtatom magam, hogy nálam sokkal nagyképűbb emberek sokkal kevesebbet tudnak felmutatni. Meg a kávé segít. :D De elég nehéz.

Mindenesetre az lebeg majd a szemem előtt, hogy más is ki tudott törni ebből.

2020. aug. 2. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!