Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudok bizalmat...

Miért nem tudok bizalmat helyezni másba?

Figyelt kérdés
Akadt egy bizonyos egészségügyi problémám,ami kissé bizonytalanul van megközelítve kezelést illetően,de valszeg idővel helyre fog jönni.Nem is ezzel van a probléma hanem azt véltem magamban felfedezni,hogy képtelen vagyok megbízni másban,jól mutatja,hogy alig vannak barátaim(bár ez engem sosem zavart) és párkapcsolatot is elég nehézkes velem alkotni.Ez esetben valahogy az orvosban nem nagyon tudok megbízni,pedig tudom,hogy kellene.Nem arról van szó,hogy jobban akarom tudni a dolgokat,de egyszerűen nem érzem magam biztonságban ha más tudásának vagyok kiszolgáltatva.Ennek mi lehet a pszichológiai háttere?Lehet köze annak,hogy kiskoromban a szüleim szétmentek amit kisgyerekként nehezen viseltem?

2020. aug. 2. 15:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Mert neked vannak komoly titkolnivalóid, és neked nem keskeny és egyenes az utad, különben tudnál az embereknek első körben bizalmat szavazni. De mivel magadból indulsz ki, ezért vagy bizalmatlan ennyire.


Nem jó így élni, de a te életed, neked kell így élned.

2020. aug. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az utóbbi 2 évben többféle, igen nehézkesen gyógyítható és nagyon kellemetlen betégség is kijött rajtam, olyasmik amivel az ember nagyon nem szívesen megy orvoshoz, ezek valószínűleg lelki problémából, elfojtásból származnak (úgynevezett pszichoszomatikus eredetűek). A lényeg, hogy többféle orvosnál is jártam (kizárólag magánegészségügyben), de annak ellenére, hogy nem kevés összeget fizettem egy-egy alkalommal, volt olyan orvos akiben én sem tudtam megbízni, mert egyszerűen érezhető volt hogy nem emberként, hanem bevételi forrásként tekint rám és futuszalag szerűen kezelte a betegeket. Nálam az az alap, hogy ha már külön a TB-men felül fizetek egy orvosi szolgáltatásért, akkor legalább elég időt rászán a doki, hogy megvizsgáljon és foglalkozzon velem, ne akarjon 5 perc után kitessékelni azzal, hogy "de hát milyen sokan várnak még rá odakint". Ebből adódóan volt, ahol váltottam is orvost és nem bántam meg, egy sokkal empatikusabb és alaposabb szakembert sikerült találnom. Egyébként tipikusan azokra a magán orvosokra lehet ezt elmondani (mármint, hogy empatikusabbak és alaposabbak) akiknek a magánpraxisukon felül nincs még pluszban kórházi/állami praxisuk. Utóbbiak a "futószalag" mentalitásra vannak szocializálódva (nyilván nem véletlen, állami ellátásban kevés az orvos és sok a beteg, pörögni kell). Azt javaslom, ha nem bízol meg a dokiban mindenképp keress egy másikat, figyelj oda, hogy mennyire hallgat meg, mennyi időt szán rád, mennyi és milyen alapos kérdéseket tesz fel Neked és hogy mennyire empatikusan áll hozáád, ha tetszik amit csinál, és úgy érzed eléggé kompetens akkor maradj nála. Ha nem tudsz megbízni az orvosban akkor garantálható, hogy a terápia sem fog annyira hatni. Azzal ne foglalkozz, hogy mit fog rólad gondolni az az orvos akit otthagysz, vagy hogy mit fog gondolni akkor hogy miért mentél el mástól az akihez mész, ebben az esetben a kötelesség tudatot/lojalitást el kell felejteni, a lényeg, hogy Neked jó legyen, hiszen az egészségedről van szó, az pedig nem játék! Ami a dolog pszichológiai hátterét illeti: a bizalom egy érdekes emberi érték, nem csak úgy adják, nem jár automatikusan, ki kell érdemelni / meg kell szolgáni mind a két fél részéről és részére. Valakinél nehezebb és van akinél könnyebb. Hogy Nálad miért nehezebb annak több oka is lehet, de igen, ahogy említetted ez simán lehet egy gyerekkori trauma, nehéz időszak következménye is, különösen ha ez egy sebezhetőbb személyiségű embert talál be. Erről érdemes lehet egy szakemberrel beszélni, de amit javasolni tudok, hogy ne csak magadban tartsd az elvárásaid --> ha úgy érzed, hogy nem tudsz megbízni valakiben, még ne könyveld el automatikusan, hogy megbízhatatlan, vegyél erőt magadon, legyél magabiztosabb és merj elvárásokat megfogalmazni vele szemben, beszélj vele, kérj tőle valamit amivel bizonyítani tudja a megbízhatóságát, adj neki lehetőséget, esélyt, hogy megszolgálja a bizalmadat. Ha az orvos témánál maradunk, akkor különösen egyszerű dolgod van, már fentebb leírtam, hogy csak figyelni kell hogy mennyi időt szán rád és kérdezgetni, mondd, hogy mesélje el részletesen a dignózist és a kezelési módot, mert érteni szeretnéd, közben fel tudod mérni hogy mennyire magabiztos és ténylegesen ért is ahhoz amit csinál. Ha ismerősökkel, barátokkal szemben vagy bizalmatlan, kérdd meg őket valamire, amiből ki tudod következtetni, hogy mennyire megbízhatóak. Egyszerű dolgokra gondolok: pl. ha van autód és legközelebb szervízbe kell vinni, akkor kérj meg egy ismerőst, hogy jöjjön Ő is a sajátjával és vigyen haza, mert nem akarsz horror áron taxinzni, vagy találj ki valamilyen hasonló szívességet. Akárcsak annyit is csinálhatsz, hogy elmondod az elletőnek egy kevésbé kínos titkodat, megosztasz vele olyan infót magadról amit amúgy nem annyira szívesen tennél (természetsen csak akkor, ha vagy olyan közeli a viszony) és figyeld a reakciókat, hogy egyáltalán érdekli az amiről beszélsz, esetleg kibeszél-e később a hátad mögött. A kimenettől függően le lehet vonni a tanulságot. Ha ilyen helyzetben negatív hatás ér (hárítanak, kifogásokat keresnek vagy egyszerűen elárulnak Téged), ne akard azt rávetíteni mindenki másra és még inkább bezárkózni utána, magyarul ne általánosíts, ehelyett, ahogy már mondtam, add meg mindenkinek egyformán a lehetőséget, hogy elnyerje a bizalmadat. Közben pedig tegyél meg mindent annak érdekében, hogy Te is elnyerd mások bizalmát, a lehetőségekhez képest mindíg tartsd be amit másoknak ígérsz és őrizd meg a szavahietőségedet / hitelességedet.
2020. aug. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!