Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan érjem el, hogy tisztelj...

Hogyan érjem el, hogy tiszteljenek az emberek?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, mérnökit végeztem főállású munka mellett levelezőn. Ettől egy percig nem tartom magam többnek másoknál, mert úgy gondolom, mindig van hova fejlődni. Nem nézek le embereket, állandóan barátságosan állok mindenkihez. Ha kell segítek nekik, ám azt veszem észre, hogy mindig belém rúgnak, és sz.rba se néznek. Most is oda voltam kirándulni, összeismerkedtem idegenekkel, egész nap elviccelődtünk, alkalmazkodtam hozzájuk, erre nap végén csak nekem esett az egyik illető bunkó módon, miközben 110%-ban barátságos voltam. Egyszerűen azt érzem, hogy az állandó segítőkészség és barátságos hozzáállással azt érem el, hogy alá rendelem magam másoknak. Egyszerűen nem szeretem a konfliktusokat, úgy érzem, ha másoknak nekiesek azzal én taposom le őket, vagy tsüke lesz közöttünk. Nem tudom merre induljak. Csak úgy bunkó lenni nem akarok, sose tudtam az lenni másokkal. Nektek mi segített (ha volt ilyen problémátok)? 25/f

2020. aug. 2. 18:18
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Azokat tisztelik általában, akik kiállnak önmagukért, és nem hajlíthatóak a végtelenségig.


Röviden: akik önmagukat is tisztelik.

2020. aug. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Uhh, te jó isten, mintha csak magamat látnám... 100%-ban ez vagyok én is. Az én tapasztalatom a következő: Vannak nagyon rendes, csupa szív emberek, akik felé ha barátságosan kezdeményezek, akkor ezt ugyanígy viszonozzák. Nemtudom, te hogy vagy vele, de én hálistennek ezeket az embereket kitudom szűrni, és azon vagyok, hogy velük jóban legyek mindenáron. Ez kb. 1%. A maradék 99% egy hiéna-fajta. Azzal nyernek önbizalmat/megerősítést, ha másokat eltaposnak. És ha látják, hogy téged könnyen el lehet taposni, mert barátságos vagy, akkor ezt meg is fogják tenni. Én ezekhez az emberekhez mindig semlegesen állok hozzá egészen addig, amíg nem kóstolgatnak. Ha elkezdenek kötekedni, akkor beléjük állok. Ez általában elég szokott lenni, hogy abbahagyják a dolgot... Ez van, én is olyan voltam mint te, hogy mindenkivel jóban akartam lenni, de be kell látni hogy ez képtelenség. Mindig lesz olyan ember, akinek csupán a jelenléted unszimpatikus, és tehetsz bármit, mindig is utálni fog. Ezért kell azokra koncentrálni, akik hasonlóak hozzád, és szeretnek úgy ahogy vagy, mert belőlük nagyon kevés van. És nem szabad hagyni, hogy az utálók elszívják az életerőd...
2020. aug. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Először is próbáld meg tisztelni magad! Tisztelni csak azt lehet, aki saját magát is tiszteli. Ne akarj mindenkinek megfelelni, és mindenkivel jóban lenni, mert lehetetlen és felesleges is. Önismeret! Kemény meló, de megéri 🙏
2020. aug. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A tiszteletet ki kell érdemelni. ha tisztelettel állsz másokhoz ők is úgy fognak hozzád.
2020. aug. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Dolgozz rendesen, szabályosan, de légy az emberekkel reálisan humánus.
2020. aug. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azokat nem szokták tisztelni, akiken megérzik, hogy félnek rosszban lenni másokkal.
2020. aug. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%
Tiszteld magad = legyél tahó másokkal.
2020. aug. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lépj ki az egyházból!
2020. aug. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!