Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mással is előfordul hogy...

Mással is előfordul hogy idegen nyelven kezd el gondolkodni?

Figyelt kérdés
Egyre többször fordul velem elő. Egyébként nem használom az angolt, se munkában, se máshol, élőszóban kifejezetten félnék megszólalni, hogy valamit tök rosszul mondok. Nagyon sok angol nyelvű dolgot nézek, hallgatok, és nagy álmom lenne az USA-ban élni, bár valószínűleg sosem fogok.
2020. aug. 3. 18:53
 1/9 anonim ***** válasza:
7%
Ha nem,az az anyanyelved, akkor ez nem természetes, akkor sem, ha tökéletesen beszéled az adott idegennyelvet.
2020. aug. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
pedig nincs benne semmiféle tudatosság...
2020. aug. 3. 18:57
 3/9 anonim ***** válasza:
59%

En minden nap hasznalom az angolt. Kulfoldon elek (nem angol nyelvu orszagban) Parom aki szinten kulfoldi, vele is angolul beszelek. Filmeket, meseket is angolul nezek.


Tobbnyire angolul gondolkozom (nem mindig) es angolul is almodom (nem mindig). Nagyon fura ha belegondlok..🙈

2020. aug. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

én ausztriában élek, az emberekkel magam körül németül beszélek, a barátaimmal otthonról írni angolul, beszélni magyarul szoktam (eredetileg a nyelvizsgára gyakorolva váltottunk írásban, aztán kiderült így kényelmesebb és így maradt) plusz franciát tanulok kicsi korom óta (anya tanár), gondolkodni vegyesen gondolkodok, de pl álmodni csak magyarul szoktam. cserébe viszont keverek minden nyelvet mindennel ha nem figyelek oda vagy túl sokat ittam, még jó hogy a négyből általában legalább kettőt mindenki ért körülöttem.

teljesen normális jelenség, főleg ha pl. egy dolgot, mondjuk a filmnnézést csak angolul csinálod, akkor persze hogy úgy gondolkodsz róla.

2020. aug. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez tök normális, ha napi szinten sokat hallod és olvasod az adott nyelvet és még érted is. Amikor régen szinte csak német nyelvű tévécsatornákat néztem, ráadásul egész nap ment a tévé, akkor én is sokszor németül gondolkoztam. És én is álmodtam németül, meglepően sokszor. Mostanában az angolból van "túladagolásom", és vannak dolgok, amikről spontán angolul kezdek gondolkozni, és van olyan témakör, aminek nem is ismerem a magyar kifejezéseit, csak az angolt. Viszont angolul álmodni csak elvétve szoktam.
2020. aug. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én is így vagyok
2020. aug. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Évekig Franciaországban éltem, akkor nagyjából félig magyarul gondolkoztam, félig franciául. De volt olyan, hogy a mondatnak az egyik fele magyar, a másik francia.:D Valamit egyszerűen könnyebb kifejezni az egyik nyelven, mint a másikon. Aztán Amerikában voltam három hétig, akkor felváltva gondolkoztam angolul, franciául és magyarul. Most már nagyjából visszatértem a magyarra, de még mindig előjön a francia időnként, meg amikor sok angolt olvasok vagy hallgatok, akkor az is.
2020. aug. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Velem is gyakran előfordul, néha könnyebb megfogalmazni amit akarok angolul, mint magyarul
2020. aug. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
En is angolul szoktam gyakran gondolkozni. En az erzeseimet is angolul irom ki magambol, verseket, szovegeket irok angolul. Kozelebbinek erzem es nem tudom, amikor magyarul probaltam irni, szamomra az olyan idegen es "meztelen" erzes volt. Gyakran elobb jut eszembe angolul, amit mondani szeretnek es gondolkoznom kell, hogyan is van ez magyarul. Ha barmi utan akarok erdeklodni az interneten, azt is angolul irom be, kulfoldi oldalakat olvasok inkabb. Konyveket is jobban szeretem angolul. Regen tinikoromban reszegen is volt, hogy elkezdtem angolul beszelni, tobbiek mindig ram szoltak, ha nagyon belemerultem :D Igazabol en iszom magamba az angolt altalanos iskola ota, sosem kellett tanulnom a nyelvet, olyan, mintha mindigis tudtam volna angolul csak fel kellett eleveniteni. Furcsa erzes.
2020. aug. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!