Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mikor mostok kezet? Mosdóhaszn...

Mikor mostok kezet? Mosdóhasználat előtt, után, mindkettő?

Figyelt kérdés

Számomra meglepő, hogy sokan csak mosdóhasználat után mosnak kezet. Jövendő egészségügyi dolgozóként nekem ez természetes, de az iskolatársaim közül is csak ritkán látok olyat, aki mosdó előtt kezet mos. Pedig annyi felületet megfogunk, kilincsek, telefon, pénz stb. Most a nyáron kereskedelemben dolgozom, itt sem mos senki kezet előtte, (egy embert láttam még csak) pedig konkrétan fekete szokott lenni a kezem, nem tudom elképzelni, hogy ne mossam meg.

Ti hogy vagytok ezzel?



2020. aug. 3. 19:21
A kérdező szavazást indított:
Előtte mosok kezet.
Utána mosok kezet.
Előtte és utána is mosok kezet.
Soha nem mosok kezet.
53 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Aztán csodálkoznak, hogy miért van annyi bajuk.
2020. aug. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

Ha mocskos, akkor amint lehet megmosom, függetlenül attól hogy megyek-e "ügyintézni".


Ha nem látványosan koszos, akkor csak előtte - törlésnél úgysem ér oda a kezem, csak a papír (amit nem taperolok végig) és nem tervezem a kezeimet nyalogatni a vécé utáni kézmosásig :D

2020. aug. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%
Itthon csak utána. Bárhol máshol előtte-utána is.
2020. aug. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

Mosdó használata KÖZBEN, ugyanis a mosdóban mosom kezeimet.

Viszont nem xarok a mosdóba.

2020. aug. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

De most, ha megmosom előtte a kezem utána megfogom a kilincset. Szóval, így se valami higiénikus.

Arról nem is beszélve, hogy a csapot is elzárom a kezemmel, ha nem modern helyen vagyok.

Nehéz és lehetetlen higiénikusan élni 100% tökéllyel.

Eleve a nyilvános mosdó se egy tiszta hely.

A törölközőt is naponta cserélni kéne.

Most ez egy olyan kérdés, mint a fürdés esete, hogy este vagy reggel célszerű. Nyilván mindkettő kéne, főleg nyáron (ha izzadós), de kinek van rá annyi ideje. Fel kellni a jó meleg ágyból.

2020. aug. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha koszosnak érzem a kezeimet akkor előtte is, de alapvetően csak utána szoktam.
2020. aug. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%

[link]

😅


Komolyra fordítva a szót, helyzettől függően előtte is szoktam kezet mosni. Utána pedig természetesen alap dolog.

2020. aug. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
5, én úgy szoktam, hogy a nem domináns kezemmel fogom meg a kilincset, csapot, (azaz nem azzal törlök később) de ez a ritkábbik eset, amúgy a könyökömet vagy csuklómat használom.
2020. aug. 3. 21:47
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Én sosem szoktam, és tádááámmm, semmi bajom.
2020. aug. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Eskü, hogy én eddig még nem hallottam olyat, hogy mosdó előtt kezet mosni. De mindig tanul valami újat az ember. 😁

Én mosdó után mosok kezet, de ha nem is végzek a mosdóban, ha piszkos, akkor is megmosom.

2020. aug. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!