Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolják azt sokan,...

Miért gondolják azt sokan, hogy a gondokról/problémákról nem kell beszélni?

Figyelt kérdés
Vagyis, hogy inkább magukban tartják, megrögzötten azon a véleményen vannak, hogy majd ők egyedül... ahelyett, hogy valakivel megbeszélnék, hogy talán egy külső szemével látva a másik tudna valami tanácsot adni, segíteni megoldani

2020. aug. 6. 12:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nagyon lenézik az embereket, ha arról van szó, hogy elmennek orvoshoz, mert úgy érzik szükségük van erre. Ezt csak az érti meg, akit bántottak már komolyan, addig amég vele nem történik hasonló, úgy se fogja érteni miért szomorú valaki.
2020. aug. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
91%

Legfőbb gond, hogy az emberek többsége nem megoldani akarja a problémáit, csak "fürdeni benne". Azt látom, aki panaszkodik az vagy mindig ugyanarról, vagy mindig valamiről.


Volt egy ismerősöm, együtt mentünk programra. Miközben vittem végig panasz áradat jött belőle. amikor lehetett elkerültem aznap, és azt láttam, mindig valakihez oda csapódik és panaszkodik. Később beszéltük, hogy gyakorlatilag mindenkinek lejátszotta ugyanazt a szalagot. Az ilyen egyszerűen fárasztó.


Illetve az is gond, hogy a legtöbb esetben nem lehet segíteni, és ezt a panaszkodó fél is tudja. Magának kell megoldania a gondjait, és nem másokat traktálni vele.


Az megint más, ha valaki konkrét segítséget, tanácsot kér. De mikor csak szemetesnek használja az illetőt akkor nyilván nem fog pozitív visszajelzést kapni.

2020. aug. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én ilyen típus vagyok, mint amit leírtál. “Majd én szépen megoldom magamnak, nem kell ebből nagy ügyet csinálni.” Aztán addig-addig emészt a probléma, hogy ingerlékenyebb leszek, a hülyének is feltűnik, hogy valami bajom van és mégsem beszélek róla.

Én alapvetően ilyen vagyok, kiskoromban is hajlamos voltam elfojtani a problémáimat. Egyszerűen félek, hogy más ítélkezni fog felettem, leszid mondjuk vagy elkezd okoskodni.

2020. aug. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

1, Mert úgyis nekem kell megoldanom;

2, Mert vannak olyan problémák, amiken nem tud az ember változtatni. Vagy ha elmondja, akkor inkább eltávolodást tapasztal a társadalomtól.


Konkrét példa:

Én mozgássérült vagyok, ami kicsit látszódik. Amint elmondom, hogy mi van velem teljesen, az emberek eltávolodnak tőlem.

2020. aug. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
81%
Talán mert ha nem beszélnek róla akkor az a gond nem is létezik, vagy túl büszkék ahhoz hogy segítséget kérjenek
2020. aug. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!