Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Téged zavar, ha "szociális...

Téged zavar, ha "szociális munkásnak" néznek?

Figyelt kérdés

A motivációm a hétköznapokban az, hogy lehetőleg eljussak a munkahelyemre, megfeleljek, majd hazaessek. Vagyis túl akarok élni.


Ez nyilván nem annyira egyszerű, mert folyamatosan b*szogatnak mások.


Ami a legjobban zavar, ha kérés nélkül elvárják, hogy ideiglenes szoc. munkás legyek, vagyis segítsek nekik levinni a biciklit a vonatról, a csomagot a buszról, vagy ellenkezőleg feltenni.

Adjam át a helyet, sőt van hogy az állóhelyet; engedjem előre itt és ott, segítsem le vagy fel.

A legtöbb ember iszonyú bunkó; magától elvárja, hogy pattanok és megoldom a problémáját. Volt amikor ezért ugattak meg szóltak be, mert ő kegyesen elvárta, és azt gondolta, hogy semmi mással nem foglalkozom, csak vele, mert ő öreg, siet, stb.


Engem ez zavar, nem elég, hogy millió problémáim vannak, még a vadidegen tolakodó, törtető, lusta emberke b*szogat.

Egy egyszerű haza-munkahely utazás nem tud anélkül megtörténni, hogy ne lennének ilyenek. A kéregetőkről most nem beszélek, hanem a kádár rendszerben élt, és onnan hozott social justice attitűdről.


Megértem, ha valaki nem tud, nem képes mindent megoldani koránál betegségénél fogva, de én sem tudom az ő problémáját megoldani. A napomból 20-30 perc menne el, ha állandóan mások nyűglődésével foglalkoznék, és még a vonatot, buszt is lekésném 15x. Arról nem is beszélek, amikor szándékosan rájátszanak egy-egy "fogyatékosságra"...


2020. aug. 6. 16:27
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

Ismered a mondást, hogy a többi ember visszatükröz téged? Ha te egy neszoljhozzam, antiszociális bunkó vagy, akkor az ilyenek is fognak megtalálni.


Több életkedv és kedvesség csodákra képes a többi emberrel szemben.

2020. aug. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%
Az a legnagyobb bajod, hogy a megfelelési kényszered olyan méreteket ölt, hogy nem tudsz nemet mondani és bizonyos emberek hasfájását magasról leszarni. Én már néha bóknak veszem ha sggfejnek hívnak, onnan tudom, hogy szabad vagyok.
2020. aug. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%

S mi lesz veled, ha az ő oldalukra kerülsz? Mármint mástól kell segítséget kérned, mert egyedül pofára esel.


Igazából el kell döntened ott s most, hogy kire szánsz időt vagy nem, ez ennyire egyszerű.

Nem kell ebből cirkuszt csinálni....

2020. aug. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Metionin ***** válasza:
65%
Engem nem zavar ha normálisan megkérnek. Amikor még nekik áll feljebb és elvárják hogy márpedig én segíteni fogok, na azok elmehetnek a picsába. Az oké, amikor látom hogy valaki nagyon idős, rozoga, sérült vagy terhes, nekik szoktam segíteni magamtól de sokan elvárják, hogy gondolatot olvassak. Tipikus példa a busz után magassarkúban loholó kikent-kifent néni, aki aztán ellentmondást nem tűrő módon közli hogy "maga most feláll" :D hát nem :D
2020. aug. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
61%

Korábban, kisebb koromban bevállaltam ilyeneket, de kezdtem megunni a dolgot, de a sors mégis betalál (elesik a néni, segíts neki, csak te vagy ott, stb.).

Amúgy szociális területen dolgozom, és mozgássérült vagyok, így tök UFÓ sokszor, hogy a villamosra-buszra tedd fel az emberkének a tatyóját (ha nem is vagy szolgálatban), de ha megyek-kelek az utcán egymagam, akkor meg a lefikázás megy sok ember részéről felém...

2020. aug. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!