Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nincs olyan,hogy minden...

Miért nincs olyan,hogy minden klappoljon egy emberben?Hogy minden oké legyen?

Figyelt kérdés
Sok embert ismerek.Okosakat,értelmeseket,jó képességű élet,szorgalmasakat,mindenhez értőket, műszaki zseniket,jól kommunikálókat,butákat,gyengeelméjűeket,kommunikálni nem tudókat, semmihez se értőket,lustákat,műveletleneket,stb.Tehát mindenféle embert megismertem már.És azt vettem észre,hogy a jó képességű,értelmes embereknél sincs minden rendben.Mondok egy példát.Mindenhez értő ismerősöm nem akar dolgozni,elvégzett jó szakmákat,jó tanuló volt és mégsem vitte semmire,50 évesen is az anyjával lakik,pénze sosincs,párkapcsolata sosincs,barátai sincsenek.Én dolgozom,eltartom magam,nem vagyok lusta,viszont én a saját szakmámon kívül nem értek semmihez és introvertált,zárkózott ember vagyok,barátkozni nem tudok,beszélgetni nem tudok.Nekem ez a hibám.Az a gondom,hogy nálam értelmesebb emberek sem élnek normális életet.Mindig van valami ami miatt nem megy.Miért van ez?

2020. aug. 7. 20:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

kicsit elhúztál a saját kérdésed témájától. nem arról beszéltünk hogy midnenki hozza ki a legjobbat az életéből, hanem hogy találjunk legalább egy embert aki kihozott belőle mindent amit akart, hogy jó élete legyen.

ilyen ember van, és a kérdésed erről szólt, nem a hajléktalanokról.

2020. aug. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
#11 ezek az ismerőseim úgy érzem engem is lehúznak.Okosabbak,értelmesebbek nálam,ha ők nem vitték semmire,én főleg nem fogom.
2020. aug. 7. 20:47
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Isten csak a sajat kepere teremtette az embert, de ettol meg nem lettunk istenek. Ezert keves a tokeletes ember, rajtam kivul nem is ismerek egyet sem szemelyesen :)
2020. aug. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

ejj de rosszul állsz hozzá :D

az hogy te mire viszed semmiben sem függ attól, hogy mások mire vitték.


ha tudod a céljaid, akkor keresd meg mik a célok teljesülésének feltételei és idő kérdése mikor fog sikerülni.

2020. aug. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
#14 az a baj,hogy én nem vagyok értelmes.Így a céljaimat sem valószínű hogy el fogom érni.De még így is előrébb vagyok,mint nálam sok értelmes ember.De ez nem vigasztal engem.Inkább lehúz, rosszkedvűvé tesz.
2020. aug. 7. 21:00
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
miért gondolod hogy nem vagy értelmes? remélem nem azért mert valaki régen azt mondta..
2020. aug. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem ertekes arra szoktak mondani, hogy pedig milyen ertelmes.
2020. aug. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
#16 tudom magamról hogy nem vagyok az.Meg mások is tudják.De legalább van munkahelyem,fizetésem meg kapom minden hónapban.Talán egy olyan ismerősöm van,aki előre tudott lépni.Se pénze,se munkahelye,se barátnője nem volt 15 évig,és most munkahelye is van,pénze is,barátnője is akivel össze is költöztek.Tehát a sok negatív között egy pozitív is van.De csak egy.
2020. aug. 7. 21:53
 19/20 anonim ***** válasza:

Egy ideig próbáltam megfelelni ennek a "minden klappoljon" kifejezésnek, úgy öltözködtem, ahogy a környezetemben lévő embereknek tetszett, úgy hordtam a hajam, ahogy nekik tetszett, azt vettem meg ami nekik tetszett, stb. Végül rájöttem, hogy ez nem járható út, nem tudok mindenkinek megfelelni.

Fiatal vagyok, de már nagyon sok ismerősömnek gyereke van és felesége/férje, én meg még harminc éves koromig tanulni akarok, mert azt érzem, hogy ezt kell tennem. Én nem akarok gyereket, férjet is majd csak akkor, ha minden anyagi hátterem meglesz hozzá, lesz házam, lesz autóm, vállalkozásom, félretett pénzem, megfelelő élettapasztalatom, stb. Rengeteg dolgot meg akarok tanulni, már most viszonylag sok mindenhez értek, sokoldalú vagyok, épp ezért nehéz megállapodni munkaügyileg is(természetesen ezzel nem magamat fényezem, sok ilyen ember van még rajtam kívül). Túl sok minden érdekel. És ez így van mindennel, például a sporttal is. Egyformán szeretek boxolni, túrázni és gokartozni is. Hangszerek közül egyformán szeretem a szájharmomikàt, és a gitárt is. Az öltözködésem sem olyan, mint a korombeli nőké, ezért sokszor kinéznek, nem sminkelek, pedig elméletileg szép vagyok (mások szerint ronda, most döntsem el kinek van igaza...).

Szeretek bulizni is, és otthon lenni egyedül is, mert ha egyedül vagyok, akkor sok időt fordítok olyan dolgok tanulàsàra amik érdekelnek, és ha nem vagyok egyedül egy héten valamennyit, akkor már feszengek, annyira hozzá szoktam ehhez. Ezt a párom is nehezen érti meg, jó vele nyilván, de szükségem van egy napra legalább, amikor csak én vagyok egyedül, és tanulok, és csak én vagyok magammal, ilyenkor alkotok is, meg sok kérdést megválaszolok magamban.

Szóval sok fajta szempontból nézve én sem vagyok "normális", de én elfogadom magamat ilyennek, akinek meg ez nem tetszik, annak nincs helye az életemben.

Teljesen 100%-os ember pedig nem létezik, gondolj csak mondjuk a kémiára, ott sincs tiszta, 100%-os anyag, és nincs olyan vegyszer sem, ami a kórokozók 100%-àt pusztítja el. Minden ember "hibàs" kicsit, ezért vagyunk emberek. Kérdés az, hogy számodra mi a "hiba" a másikban, és hogy ezzel szemben te ezt mennyire tudod elfogadni.

2020. aug. 8. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Mondok én neked valamit, kérdező, aztán hogy mit kezdesz vele, az legyen a te gondod.

Rühellem a cigányokat. Utálom, hogy nincs jövőképük, utálom, hogy nem törődnek se tegnappal, se a holnappal, utálom, hogy segélyét állnak sorba, és sorolhatnám napestig.

De! Ki a megmondhatója, hogy nem ők csinálják-e jól? Attól, hogy én más nézetek mentén nevelkedtem, mi jogon ítélkezem fölöttük. Épp tegnap voltak nálam bontott építőanyagért, s amíg rakodtak, hallottam a beszélgetésüket. 40 éves faszi meséli, hogy 4 asszonytól 8 gyereke van, s a legidősebb 24 éves. Nekem mindössze (a balkézről jövőt is beszámítva) 4 csemetém van. Teát evolúciós szempontból messze-messze eredményesebb élete van a fickónak, mint nekem. Hogy nincs vagyona? Na és? Úgyse viheti magával, ha egyszer menni kell. Hogy nincs diplomája? Kit érdekel? Emberi szempontból fals értékmérő a végzettség szerinti besorolás. Hogy nem megy évente Haitire nyaralni? Láthatólag nagyon jól elvan itthon is. Minek menne?

2020. aug. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!