Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nincs olyan,hogy minden...

Miért nincs olyan,hogy minden klappoljon egy emberben?Hogy minden oké legyen?

Figyelt kérdés
Sok embert ismerek.Okosakat,értelmeseket,jó képességű élet,szorgalmasakat,mindenhez értőket, műszaki zseniket,jól kommunikálókat,butákat,gyengeelméjűeket,kommunikálni nem tudókat, semmihez se értőket,lustákat,műveletleneket,stb.Tehát mindenféle embert megismertem már.És azt vettem észre,hogy a jó képességű,értelmes embereknél sincs minden rendben.Mondok egy példát.Mindenhez értő ismerősöm nem akar dolgozni,elvégzett jó szakmákat,jó tanuló volt és mégsem vitte semmire,50 évesen is az anyjával lakik,pénze sosincs,párkapcsolata sosincs,barátai sincsenek.Én dolgozom,eltartom magam,nem vagyok lusta,viszont én a saját szakmámon kívül nem értek semmihez és introvertált,zárkózott ember vagyok,barátkozni nem tudok,beszélgetni nem tudok.Nekem ez a hibám.Az a gondom,hogy nálam értelmesebb emberek sem élnek normális életet.Mindig van valami ami miatt nem megy.Miért van ez?

2020. aug. 7. 20:03
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Tehát sok nálam értelmesebb,jobb képességű embert ismerek és még ott se tartanak mint én.
2020. aug. 7. 20:08
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

szerintem az hogy egy emberbe minden klappol, az csak azt jelenti, hogy minden tudása a napjaink közösségi elvárásának felel meg.

szerinted nem klappol ha valakinek nincs saját családja, én speciel így érzem magam jól.

szerinted az sincs rendben ha nem fut be valaki nagy kariert vagy nem volt jó tnauló? hülyeség ez is. semmivel sem több ember az aki jó sulit végzettn mert azon kívül is lehet tanulni.


csak az az egy számít, hogy az adott ember hogy érzi magát jól, és ha nem érzi jól magát akkor változtasson.

te kívülről látod az ő életét, nem tudhatod mik az ő preferenciái az életben. lehet neki pont minden így felel meg.

2020. aug. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

most ezt nem arra az egy emberre értettem akit te példának felhoztál, hanem bárkire a sok ember közül akit ismersz.


és van egy elírásom az első mondatomban: minden amit elért megfelel az elvárásoknak* csak már a kövi mondatot gondoltam ki a fejemben.

2020. aug. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
#2 nem hiszem el,hogy megfelel neki hogy 50 évesen még az anyjával lakik,se munkahelye,se pénze,se barátok,se barátnő.Így fölösleges volt szakmákat tanulnia.Ezt a szintet nyolc általánossal is elérné.
2020. aug. 7. 20:25
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
ezért is írtam a 3as kommentet :) nem konkrétan az egyetlen nyilvánvalóan olyan példádra reagáltam mire képtelenség ráhúzni hogy nem változtatna.
2020. aug. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Amúgy sok ilyen embert ismerek akik főiskolára,egyetemre jártak,végül mégis olyan munkahelyen dolgozták végig az életüket ahová nyolc általánossal is fölvették volna őket.
2020. aug. 7. 20:28
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Mert "Mindenkit a tökéletlenségei tesznek széppé" (by: Sandra Bullock),és nincs töki ember.
2020. aug. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
valószínűleg mert csak a saját köreidben ismersz embereket. de szerintem nem is mélyen ismered max amit halasz innét-onnét. én pl szinte csak olyanokat ismerek akik bankban vagy vállalatoknál dolgoznak, informatikusok, pénzügyesek, mérnökök, mert én is ilyen cégeknél voltam. Ismerek persze olyan embereket akiknek az életét nem tudnám irigyelni, de összességében a véleményem az emberekről merőben eltér a tiédtől
2020. aug. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
#7 na de Sandra Bullock azért fel tud mutatni valamit.Ő kihasználta a képességeit,nem árut tölt fel a Tescoban 120 ezerért:)
2020. aug. 7. 20:35
 10/20 A kérdező kommentje:
#8 hajléktalanok közül is ismerek nem is egyet,akiknek nem kéne olyan körülmények között élniük,amiben élnek,mert jó munkaerő lennének.És jól is kereshetnének.De nem változtatnak,évek,évtizedek óta elvannak hajléktalanszállókon.
2020. aug. 7. 20:39
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!