Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi ütött az emberekbe, hogy...

Mi ütött az emberekbe, hogy mostanában mindenki valakinek képzeli magát?

Figyelt kérdés

Mindig azt mondtam, hogy ez biztos egyedi eset, de már levettem a szemüveget. Az utakon gyorshajt “az átlagember” és letolja a szabályosan közlekedőt - régen ez volt “a BMW-s”, most már nem lehet elmenni autóval sehova úgy, hogy 50-es táblánál ne akarjanak 70-el lenyomni. A 60-as sebesség se elég. De az önkéntes autókamerás rendőrök se jobbak akik közül sokan szinte provokálják a konfliktust (dudálással, fenyegetőzéssel) majd epekedve töltik fel a netre a jellemtelenségüket bemutató részt kivágva a videókat, hogy “a luxusautós agresszív állat volt a békés átlagos polgárral”. Azt nem teszi fel, hogy lehúzott ablakkal k.anyázik, dudál, amikor mondjuk másik véletlenül hibázott. Pl én eltévesztettem a sávot és ezért beindexeltem az álló kocsisorba, de eszembe nem jutott előre menni, hanem vagy 10. autónak akartam bekéredzkedni. Erre a békés Kia sofőr, az igazság bajnoka és luxusautók tanítója indokolatlan üvöltésbe kezdett, anyázázba, a gyerekével a hátsó ülésen, hogy én a sor elé akarok kerülni. Igen, majdnem a sor végén pont erről volt szó. Majd viszontláttam magamat az azóta eltávolítatott videón, amin az utolsó pár másodperc látszott, azzal a kommentárral, hogy bepofátlankodott a luxusautós. Persze hang nélkül ugye.

A másik embetípus sem jobb, aki Lölőkén felbuzdulva úgy gondolja, ő is megtehet bármit amit akar, most ő lesz hirtelen a lentről jött nagyember. Felvág, dicsekedik, azt hiszi rá semmi nem vonatkozik, csendőrödik, bunkózik. Kertszomszédom tipikus példa. Munkahelyén 15 éve ugyanott van, nincs kedve továbbképezni magát, de 3/3-as ügynöknek ma is elmenne simán 30-asként. Feljelentget mindenkit, de főleg azt szerinte indokolatlanul gazdagabb mint ő (akik egyetemekre jártak, nyelveket beszélnek, irodában dolgoznak). Feljelentést tesz, rendőrt hív a tisztes szomszédokra akkor is amikor az illető semmit nem csinált, pl valójában az “ üzletemberként ingben közlekedő, valójában modern vasazó, milliomos vállalkozó” szomszéd volt aki hangoskodott. Persze vele smúzol, de titkon irigykedik rá és gyűlöli. Szereti magát beállítani mintha önmaga is gazdag lenne, családja minden vagyonát a saját tulajdonaként emlegeti. Szülei vízparti otthona az ő nyaralója, testvére külföldi háza is az övé amit kiad, autóflottája van (a családban lévő összes az autó az övé), stb. Valójában mindenki tudja, látja, hogy önkormányzati alkalmazottként dolgozik emberünk. Kedvenc hobbijai közé tartozik a szomszéd háza elé kihelyezett elektromos autók számára kialakított utcai töltőről lehúzni a kocsikat vészmegszakítással, de ezt a városban is gyakorolja amikor tudja. Hogy miért zavarja, az rejtély a mai napig.

Ilyenekből van jópár a környékünkön és egyre több és több! Állítom a politikus haverok miatt van az egész, akiket látnak a hírekben, hogy bármit megtehetnek és az ilyen besavanyodott, önkéntes ügynök jellemü emberek tömegesen úgy érzik, hogy akkor mostantól nekik is minden megengedett. Másik amit észrevettem, hogs manapság nagyon sok kisgyerek dicsekedik, menősködik. A mi időnkben ezt maximum 1-2 gyerek merte csinálni. Most odajön az emberhez a szomszéd 6 éves azzal, hogy nekik 2 nyaralójuk van ám, nekem hány van? Közben a szülei büszkén mosolyognak a háttérben. Letegezik az embert lazán. Amikor megkérdezem ezt mikor ajánlottam fel nekik, akkor az a válasz, hogy nekik megengedték a szüleik! Tegnap voltam fültanúja amikor a “mi vagyunk a középosztály közepe” szülők 8 éves gyereke azt mondta az anyjának “Hozd már ki azt a sütit, ne kelljen odamennem”. Erre a szülő nem mond semmit, hanem rohan teljesíteni a kívánságot. Unokatestvérem gyereke is így lett nevelve, legutóbb a családi nyaraláson a saját testvérének 4 évesen azt mondta a reggelinél, hogy apád fszát te ... Erre a szülők, nagyszülők kínos csendben, majd én megszólaltam hogy ha mégegyszer így beszél akkor strand helyett a sarokban fog állni. Persze én voltam a rossz, a gyereket elkezdték ölelgetni és a nagymama rohant hozni neki a békítő csokoládét! Én meg kérjek bocsánatot a gyerektől, azt mondták. Milyen felnőtt lesz így belőle?


Miért kezdett el úgy 6 éve ennyi barom lenni? Ti is észrevettétek ezt?


2020. aug. 10. 07:40
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Te csak panaszkodni akartál kicsit. Egészségedre :) Most, hogy kitomboltad magad menj és igyál egy jó kávét ;)
2020. aug. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az alap probléma nem az, hogy egy ember valakinek képzeli magát, hanem az, hogy amikor nem működik az önkritika, önértékelés és lényegében senki más teljesítményeit nem képes elismerni, akkor túlértékeli magát és szentül meg van arról győződve az ilyen ember arról, hogy ez így is van rendben. Aztán amikor két ilyen ember találkozik egymással kezdetét veszi a probléma áradat.

Ami a gépkocsis "kalandot" illeti: mindennapossá vált. Nem véletlenül merült fel bennem, hogy 2-3 évente MINDEN jogosítvánnyal rendelkező EMBERT KÖTELEZŐ pszichikai vizsgálatnak vetném alá az állam helyében, - ha már annyira "féltenek mindenkit" a közlekedés résztvevői közül és eltiltanám a vezetéstől a pszichésen alkalmatlan embereket, - persze a lehetőséget nyitva hagynám, hogy aki egyszer megbukik egy ilyenen, összeszedhesse magát, de nem hagynám azt, hogy három alkalomnál többször próbálkozhasson. - Ekkor végérvényessé tenném a tiltást. A jelenben annyit tudsz tenni a barmok hadával, hogy az előzést nem akadályozva vezetsz. Aki akar, hadd menjen, de azt neki is tudomásul kell vennie, hogy a sebességhatárt jelölő tábla nem azt jelenti, hogy annyival KELL menni az úton, hanem azt, hogy az a maximum sebesség, amennyivel az adott útszakaszon közlekedni lehet. -Egyébként sok ilyen taplónak nincs annyi vér a pucájában, hogy amikor lehetősége van az előzésre, akkor vegye a fáradtságot és megelőzzön, - egyszerűbb kötözködniük másokkal és cseszegetniük másokat, mint békével tovább lépni a saját maguk által generált problémán.

A középső blokk szerintem szimpla irigység.

Az utolsó blokkhoz csak annyit fűznék, hogy a gyerek olyanná válik, amilyenné nevelik. Ha egy szülő nem veszi a fáradtságot, hogy gondolkodó, problémamegoldó, előzékeny, jól nevelt EMBER legyen a gyereke, akkor élete alkonyán meg fogja tapasztalni - nagy valószínűséggel, - hogy milyen hibákat követett el a gyermeke nevelése folyamán. De ekkor már "tátoghat", mert pont a gyereke lesz az, aki minden szándékában le fogja nyomni. De ezt élvezzék csak a "szülők", - legalább megvilágosodnak, mielőtt mennek a sötétbe!

2020. aug. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%
Mert megtehetik, mert szarik az állam és a büntetővégrehajtás az egészre. A rendőrökről meg ne is beszéljünk.
2020. aug. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A net, a hirdetések azt sugallják: Légy egyedi, légy egyéniség. Szerintem itt a válasz.
2020. aug. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!