Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy olyan valaki aki dolgozik...

Egy olyan valaki aki dolgozik egy csomót szinte minden nap, valószínűleg lenézi azt, aki meg nem dolgozik semmit mostanában?

Figyelt kérdés
2020. júl. 14. 17:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Ez sok mindentől függ. Én azokat nézem le, akik azért nem dolgoznak, mert lusták és nem is akarnak.
2020. júl. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
Aki dolgozik, az nem ér rá azzal foglalkozni, hogy más mit csinál.
2020. júl. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%
Nem hiszem hogy bárkit is lenezek azért, mert nem dolgozik a jelenlegi helyzetben. Ha azert vagy csak otthon, mert lusta vagy, akkor viszont igen.
2020. júl. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
Én csak az élősködőket nézem le, azokat nem, akik önhibájukon kívül nem dolgoznak és azokat sem akik fenttartják magukat munka nélkül (pl. örököltek, befektettek, van pénzük, de nem kell dolgozniuk).
2020. júl. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
65%

Van olyan, aki igen, mert úgy van vele, hogy aki nem talál semmit, az buta meg lusta meg mittudomén - mondjuk a legtöbb ilyen, akit láttam, az az a típus, aki hát nagyon nem etikus, és kb. szinte mindig a mások lehúzásából teremtett pénzt.


Nekem speciel megvan a munkám, hálás vagyok érte, és nem nézem le azt, aki most nem talál munkát... max. azt, aki nem is keres, és most örül, hogy legalább rá tudja húzni arra, hogy a koronavírus miatt (előtte meg a kormány miatt, meg a migránsok miatt, meg azért mert nő, mert férfi, mert vékony, mert kövér, mert idős, mert fiatal)...

2020. júl. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
59%
Persze, ez természetes. Valaki nem csak lenézi, hanem olyan dühös rá, hogy legszívesebben megverné. Nem beszélve arról, ha valaki csak épp hogy dolgozik egy kicsit, és az ő bére sokszorosát keresi. Esetleg a rokkantakat nézik le, ha nem dolgoznak, meg a hajléktalanokat, ha kéregetnek. Az egyik legcsodásabb nép a magyar ilyen szempontból😄
2020. júl. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%
Én február óta nem dolgozom, és a családom összes tagja kivétel nélkül lenéz azért, mert azóta sem tudtam elhelyezkedni. Azt elfelejtik, hogy ők is voltak állás nélkül, és azt is, hogy az elmúlt harminc évben végig dolgoztam. Sem a korom, sem a koronavírus nem kedvez a helyzetemnek.
2020. júl. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
64%

Sajnos itt majdnem mindenki lenéz mindenkit, mert a legtöbb mindig a más dolgával foglalkozik, ahelyett, hogy a maga háza táján söprögetne!


Ha halálra gürized magad és szenvedsz, mint állat, az természetes, de ha egyszer munkanélkülivé válsz egy kis időre is, már megy az okoskodás, meg a cseszegetés - nehogy már fellélegezz és nehogy kevesebbet szpjál, mint ők - és igen, lenéznek, bár inkább talán irigylik a szabadidődet így megy ez!

2020. júl. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
52%
Nem nézem le még a lusta embereket sem. Az, hogy én neveltetésem folytán a munkát nemesítő feladatnak tartom, korántsem jelenti azt, hogy az én szemléletem a helyes. A cigány, aki nem gondol a holnappal, valószínűleg boldogabb életet él, mint az, aki folyton azon tipródik, hogy öregkorára legyen mit a tejbe aprítani. Szóval La Fontainenek az apja faszát! :-))
2020. júl. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
53%

Én nem nézek le senkit semmiért, mert a kocka minden oldalát ismerem és megjártam már: egyik sem jobb a másiknál!


Ha alja munkát végzel, azért is lenéznek.

Ha nem dolgozol és átmenetileg a tartalékaidból élsz, akkor is lenéznek.

Ha halálra dolgozod magad, akkor nem néznek le, de te kikészülsz.

Ha vezető poziban nyomod, akkor meg hiába néznek fel rád, ott a baromi nagy felelősség, a zéró szabadidő és a stresszbe betegszel bele - a pénzedet meg kenheted gyógyszerre.


Valamiért mindig xar, úgyhogy az a legjobb, ha csak saját magadnak próbálsz megfelelni és magasról tojsz a kívülállókra, mert nem ők járnak a te cipődben és külsősként mindig könnyebb osztani az észt.


A kérdésedre válaszolva: egyéni beállítódás, személyiség, értelmi-érzelmi intelligencia kérdése, mert nyilván csak az néz le, aki soha nem volt még hasonló helyzetben és/vagy semmi együttérzés nincs benne, viszont annál több gőgösség és rosszindulat.


Szerintem mindenki törődjön a saját életével és senkit sem kéne lenézni azért, amiért ő másképp éli.

2020. júl. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!