Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyek érdekesebb?...

Hogyan legyek érdekesebb? Számotokra kik az érdekesemberek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szomorúan vettem észre már sokadjára, hogy nem igazán érdeklem az embereket. Mondok pár példát.

Voltam a múlt hónapban egy táborban és elég sok embert ismerhettem meg. Volt egy lány, aki bejött a szobánkba, mivel ismerte az egyik szobatársunkat. Nyitottnak tűnt, igyekeztem vele beszélgetni, kérdeztem tőle, témákat dobtam fel. Amikor ezeket megválaszolta, akkor az már olyan volt, mintha engem teljesen kizárna és nem is nekem válaszolna.

Egy másik példa ugyaninnen. Két másik lánnyal voltam itt jobban, úgymond klikkesedve és velük mindig valahogy elkezdtek beszélgetni azok, akik a mellettünk lévő házakban voltak. Csak pár barátságos megjegyzés, kérdés, viccelődés. De hozzám hozzám sem szóltak, pedig én igyekeztem akkor is beszélgetni.


Volt egy eset, hogy nemrégiben találkoztam egy régi osztálytársammal. Akkor egy barátnőmmel voltam. Kettőnk közül én vagyok a beszélgetősebb, igyekeztem is kérdezgetni a régi osztálytársat. Mi van vele, hogy van, szokásos kérdések. Ő válaszolt is, viszont utána a barátnőmmel(szintém osztálytársam volt, de ők sem voltak különösebben jóban) folytatta a beszélgetést. Rám nem volt kíváncsi.


Az utolsó konkrét eset, ami hirtelen eszembe jut, az az, mikor szintén egy másik lánnyal sétáltunk egy bevásárlóközpontban. Ekkor találkoztunk egy régi ismerősünkkel, aki még rám se nézett. Igaz, csak köszöntünk egymásnak, de mégis...


Ilyen és ehhez hasonló dolgokat tapasztalok folyamatosan. Mi lehet a baj? Nem vagyok túl attraktív, ez tény. Na de mégis... Ennyire unszimpatikus lenne a kisugárzásom?

Ha feltűnőbben öltözködnék, az javítana a dolgon? Vagy mit kellene csinálnom?


18/L



2020. aug. 12. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell mindenki számára érdekesnek lenni. Vannak barátaid, ők biztosan szívesen beszélgetnek veled. De régi ismerősök? Lehet, hogy zavarta a sok kérdésed, mert nem akart magáról mesélni. Lehet, hogy túl görcsösen mindenáron beszélni akarsz. Jó hallgatni és figyelni is.
2020. aug. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig a titokzatos, kiismerhetetlen embereket tartottam érdekesnek. Akik halkabbak, csendesebbek, nem beszélnek sokat inkább megfigyelők. Nem kérdeznek, nem kíváncsiak. Ők azért érdekesek mert senki nem tudja mi jár a fejükben és a többiek lesznek rá kíváncsiak. Szerintem én is ilyesmi vagyok, bár gőzöm sincs érdekesnek tartanak e, de az egyik jó barátnőmet úgy ismertem meg, hogy leült mellém a fa tövébe ahol egyedül üldögéltem a kutyámmal koratavasszal még kabátban. Érdekes látványt nyújthattam.


Szintúgy akik olvasnak itt-ott társaságban is odébb elvonulva stb. Akik felvállalják a rajongásuk olyan dolgok iránt amit mások nem szeretnek vagy semlegesek iránta. Én pl imádom a Harry Potteres dolgokat, simán felveszek egy roxfortos pulcsit vagy akàrmit amit szeretek. A lényeg pont az, hogy ne akarj illeszkedni, mert kilógni!

2020. aug. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mintha rólam írtad volna ezeket. Nincs veled semmi baj hidd el. Sokáig kerestem én is, hogy mi a baj. Semmi. Ezek az emberek többet képzelnek magukról, mint amik. Bunkók. Magukkal vannak annyira elfoglalva, hogy észre sem vesznek alapvető dolgokat. Van sok olyan ember, aki viszont majd kedvelni fog. Velük kell foglalkozni, várd csak ki mikor majd a bunkók jönnek vissza hozzád egyszer és fordul a kocka.
2020. aug. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom konkrétan megmondani, ki az érdekes nekem. De azzal tudok jól beszélgetni, akivel valahogy egy hullámhosszon vagyunk. Vannak ismerőseim, akik beszédesek, mégsincs közös téma, nem szeretek, nem tudok beszélgetni velmk. Mással meg megy gördülékenyen.
2020. aug. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nem lehet, hogy csúnya és/vagy kövér vagy?
2020. szept. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!