Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A katonák a fronton kapnak...

A katonák a fronton kapnak valamilyen szert, hogy képesek legyenek ölni?

Figyelt kérdés
Vagy ez eredendő elvárás? Én nem lennék képes rá csak úgy

2020. aug. 16. 15:08
 1/5 anonim válasza:
100%
Szerintem az adott helyzetben termelődő adrenalin sokat dob a dolgon, na meg az, hogy a túlélésért ölni kell... az életösztön mindennél erősebb.
2020. aug. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Amfetamint használnak leggyakrabban, pld a 2. Vháborúban a német hadseregnél. Persze konkrétan nem az ölést segitette, hanem erősebbnek és bátrabbnak érezték magukat a katonák és napokig elvoltak alvás nélkül.
2020. aug. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
43%

Bár modern mai fejlett hadseregkben ma már nem szokás,de bevett "kikèpzès" módszer a fiatal katonákat elvinni kis falvakba a megszállt területeken ès tartani egy kis ölès gyakorlatot.Nèhány tehetlen öregasszony vagy gyerek agyonlövèse után már nem lesz gond a fronton se..

Erre rengeteg pèlda volt a szerb/horvát háborúban,a francia idegenlègió is alkalmazza illetve a 3. Világbeli hadseregek is.

A modern háborúk legkemènyebb pèldája a japán nankingi(akkori kinai főváros) mèszárlás ami hetekig tartott ès minden elkèpzelhető borzalmat megtettek nőkkel gyerekkekel stb.

Egy felmèrès szerint a katonák 2%nak nincs gondja az öldöklèssel egy háború kitörèsekor.A háború vègère ez az arány fordított lesz vagyis 100 bol kettőnek marad mèg lelkiismereti gondja az ölèssel.

A legnagyobb "szer" ami hat a tudat,hogy túllèphetik a kegyetlensèg ès embersèg határát könnyedèn akármeddig...

2020. aug. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem általában egy katona ebbe belegondol mielőtt erre a pályára megy, persze nem biztos, hogy arra számít, hogy háborúban fog harcolni, de szerintem eszébe jut a legtöbbnek ez a kérdés.

A magyarázatot meg már az első válaszoló leírta.

2020. aug. 18. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kapsz semmilyen szert,de nem is kell,amikor lőnek rád akkor van adrenalin bőven.
2020. aug. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!