Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha annyira fontos hogy legyene...

Ha annyira fontos hogy legyenek tartalékos katonák, miért nem kötelezik az embereket vagy miért nem motiválják őket?

Figyelt kérdés

Az első ötlet amit személy szerint nem támogatok: kötelező tartalékosnak menni. Jelenleg a "kiképzés" 25 nap és ezt követően legalább 2 évre alá kell írni a szerződést, miszerint az illető tartalékos lesz. Ezt a sorkatonasághoz hasonlóan bevezethetnék, a tanulói jogviszony megszűnése után megkapná a diák ( vagyis addigra már nem diák ) a behívót és amennyiben megfelel fizikailag, pszichikailag és egészségügyileg, elvégzi a képzést és aláírja 2 évre a tartalékos szolgálatot. Mint említettem ezt nem támogatom, hisz a sorkatonaság visszavezetése lenne, de ha annyira fontosak a tartalékosok, ez egy megoldás.


A másik, amit inkább támogatok, hogy motiválják az embereket különböző kedvezményekkel. Jelenleg csak a 60 napon túl teljesített napok vannak kifizetve, márpedig egy átlag tartalékos nem tölt el 60 napot egy évben szolgálatban, hisz mellette munkája van. Ha kapnának minden hónapban bért, csak a beosztásuknak megfelelő illetményalap 25-50%-át ( az illetményalap most 38 650 forint, ennek a 25%-a havonta 9660~9500 forint ) vagy adókedvezményt vagy valami hasonlót.


2018. jan. 4. 10:57
1 2
 1/13 hájaaa ***** válasza:
80%
Háborúra készülünk, vagy lemaradtam valamiről? Miért is fontos ez nekünk?
2018. jan. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%

A diákok a behívó kézhez kapását követő percben úgy húznának el külföldre mint a pinty...


A támogatás nem rossz ötlet, ha bírja a költségvetés.

2018. jan. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

#1


A nagymagyarok? Állandó jelleggel.

2018. jan. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha én munkaadó lennék biztos nem díjaznám, ha egy fontos alkalmazottam tartalékos. Igaz, hogy nincs pótolhatatlan ember, de berántják vagy két-három hétre hirtelen valamiért aztán főhet a fejem.
2018. jan. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

A lényegi mondanivalód ezek szerint a második rész, hogy miért nem motiválják őket.

A 60 napon túli dolog csak a szolgálati járandóságokra, tehát korkedvezményes 40-50-es éveikben járó nyugállományú katonákra vonatkozik. Ők a tartalékosi jogviszonyért nem közvetlenül kapják a pénzt, hanem nekik nem kell adózniuk a korábban korengedményes nyugdíjként folyósított összeg után (szolgálati járandóság).

Mindenki másnak jár a szolgálat után szinte ugyanaz az illetmény mint a szerződéseseknek meg hivatásosoknak, rendfokozat és beosztás után. Pluszban kapnak minden évben rendelkezésleállási díjat, amit most megemeltek a minimálbér 150%-ára. Pluszban még a munkáltatót is egy jókora pénzel kárpótolják az idő alatt, amíg a munkavállalójukat aktív szolgálatba helyezik. Pluszban még a felsőoktatási és OKJ-s szakképzésben résztvevőknek ösztöndíj-lehetőséget biztosítanak (most írták ki a lehetőséget), hogy még ráadásul félévente kapjanak akár 65eFt-ot is a képzés alatt.

Ezt összeadva gyakorlatilag csak úgy ömlesztik a pénzt a tartalékos katonákra, tehát egy főiskolai hallgató ha 1 hónapot van szolgálatban egy évben, akkor adott évben hazavihet kb. 500eFt-ot is összvissz. Szóval a legkevésbé sem lehet elmondani, hogy pénzel ne próbálnák őket motiválni.

2018. jan. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a logikát se értem már. Erőltetik a tartalékos katonákat, de a hadseregre normálisan nem hajlandóak költeni. NATO legalább 1 évtizede veszekszik velünk sokszor, hogy épphogy költünk a hadseregre amennyi elő van írva, de néha még azt a minimumot se sikerült a hadseregre fordítanunk.

Nem lenne semmi baj a tartalékos rendszerrel, máshol működik normálisan. Ha jól tudom Svájcban is úgy van, hogy letöltöd az alapkiképzést mikor behívnak, utána 1-2 évente menned kell pár hetes kiképzésre megint. Megint, ha jól tudom a kieső munkaerő miatt ilyenkor kap pénzt az államtól ott az adott cég.

Csak ugye ez Magyarország, itt nem működik semmi se és a betörés esetén is az áldozatot hurcolják meg nem a betörőt.

2018. jan. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%

#6


Svájcot azért eléggé falsch Magyarországhoz hasonlítani. :D

2018. jan. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%
Egy NATO tagországnak erre semmi szüksége szerintem. Sose értettem ezt a hozzáállást. Akinek az az életcélja, hogy katona legyen, az menjen önkéntesnek fizetésért. Az ilyen kötelező jellegű katonáskodásnak sosem volt igazán értelme. Ez a tartalékos toborzás most csak azért van, mert így akarunk Brüsszel előtt keménykedni, hogy mi mekkora határvédő nemzet vagyunk és ide be nem jöhet senki.. Cirkusz az egész, nem több.
2018. jan. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%
6: Svájcot csak azért hoztam fel, hogy van ahol normálisan is megtudják oldani, de utána egyből írtam itthon esélytelen a normális kivitelezés.
2018. jan. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%
Gondolom nincs pénz rendes haderőre és határvédelemre, elvitte az uszító kampány az árát. Ezért kér Orbán pénzt a szavazóktól, kész vicc...:D
2018. jan. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!