Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki hogyan szokott menni...

Ki hogyan szokott menni pszichológushoz?

Figyelt kérdés
Ez alatt úgy értem hogy azt várja hogy segítsen és tudja hogy segíteni fog vagy úgy hogy egyáltalán nem akar menni mert fél megnyílni, vagy bénának tartja?! Ez csak egy kis felmérés izéka mert pszichológusnak készülök és n kissé félek a pszichológus felé megnyílni. Itt nincs rossz válasz :)

2020. aug. 19. 19:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%
Amióta Freudról tudom a valóságot számomra a pszichológia megszűnt.
2020. aug. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
Én még sosem mertem elmenni pszichológushoz, mert úgy érzem, hogy úgy sem tudnám neki elmondani őszintén a dolgokat, akkor meg minek. Pedig rám férne 😕
2020. aug. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Freudot még a szakma is csutkára agyonkritizálja, főleg a kognitív terápiás vonal. Megfelelő irányzatot kell választani, ha a pszichoanalitikus szemlélet nem jön be. (Nekem sem.)


Segíteni eleve azon lehet, aki hagyja. Ezt jó, ha már most tudod. Nyilván aki felnőttként (bírói és egyéb utasítás nélkül) hozzád kerül, annak szándékában áll nyitni feléd, de akit kényszerrel visznek gyerekként például vagy aki nem önként van ott, azzal ez egy nehéz menet lesz. Alapvetően mindneki a maga tempójában halad. Ismerek olyat, aki 3 ülésen keresztül csak hallgatott (a terapeutával együtt), aztán megköszönte, kifizette és hazament. Sokkal később kezdett el megnyílni... Vannak ilyenek.


Én alapvetően nem vagyok az a piszmogós fajta, részben ex-szakmabeliként tudom is, hogy mire számíthatok és nem szeretem pazarolni a pénzem, szóval általában zúdítom az információt meg a gondolataimat, hogy mihamarabb legyen belőle valami. Még a kifejezetten traumatikus élményeimmel is ezt csinálom, mert haladni akarok a fejlődéssel. Épp ezért én nem igazán érzem azt át, mikor az emberek félnek beszélni, de ahogy mondtam is, mindenkinek más a tempója. Viszont annak oka van, ha valaki odakerült, akármennyire is szkeptikusnak mutatja magát. Ami egy jó kiindulási alap.

2020. aug. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
14%
Elég primitíven lesarkítottad Freaud munkásságát,senki sem kritizálta ,csak irigyek voltak rá mert ő alkalmazta és fejlesztette ki a pszichoanalízist stb és új módszerekkel sikeresen gyógyított.RENGETEG elismerést díjjat kapot stb,olvass még róla....sokat,térden állva könyörögnél neki hogy gyógyítson meg...és tiszteld meg te taknyos hogy URAMNAK szólíts egy ilyen embert
2020. aug. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

5: ez ebben a formában egyáltalán nem igaz, de ha majd utánaolvasol, meglátod.


Sok nagy név van a szakmámban, akiknek a munkásságára valóban felnézek, Freud nem tartozik a kedvenceim közé. Ezt érdemes lenne elfogadni. Főleg ha valaki segíteni akar nekem valóban.

2020. aug. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
47%
10: a 3-as és a 6-os :)
2020. aug. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Volt akinek nagyon nehezen nyíltam meg és bizalmatlan voltam. Azt hittem velem van a baj mert ő volt sz első akinél jártam. De sosem éreztem magam jól az ülés után sem.. hanem mint akin átment egy úthenger. Elkezdte mondani hogy nem vagyok nyitott és velem van a baj stb. Ott is hagytam és jól döntöttem.


Kerestem mást, vele lazábban tudtam beszélni és nagyon rendes volt, de rengeteget fényezte saját magát és nem ezért járunk szerintem pszichológushoz.


A harmadik és a végleges egy pszichiáter aki terapeuta is. Igazán jól kidolgozott személyiségű és teljesen biztonságban érzem magam mellette. Nem érzem azt, hogy rám akarja tolni a saját gondjait, nem rajtam keresztül akarja gyógyítani és igazolnia saját magát. Úgy érzem hogy neki bármit elmondhatok. Nagyon hálás vagyok, hogy megtaláltam őt.

2020. aug. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Két nagyon kedves és szakmailag felkészült női terapeutához jártam, sajnos a másodikhoz keveset. Az első szinte mindent tud már rólam, szerettem hozzá járni, vártam az alkalmakat. Könnyen megnyíltam, megbíztam benne. Vannak problémáim amiket csak vele szívesen kibeszélnék, de sajnos most nincs rá módom, de később vissza fogok térni hozzá.
2020. aug. 20. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"pszichológusnak készülök és n kissé félek a pszichológus felé megnyílni"


Ez nekem így ellentmondásos. Hogy fogsz másokat rávenni arra, hogy megnyíljanak neked, ha neked sem megy?


Én úgy mentem, hogy "muszáj", mármint voltak problémáim, és meg akartam oldani őket, de nem ment egyedül. Elsőre TB-re kikaptam egy csodás pszichológust. Mondjuk kis önismeret nem árt hozzá, ahogy megláttam, hogy anyukám korú nő - egy kategória, akikkel mindig jól kijövök -, azonnal nyitottabb voltam. Férfinak nem tudtam volna megnyílni.


Nyíltan beszélek bárkinek erről, nem tartom cikinek. Az meglep, hogy voltak páran, akik kérdezték, hogy de tényleg >mindent< elmondok őszintén? Hát különben mi értelme lenne.

2020. aug. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


#9. Lehet hogy ellent mondásos de én segíteni szeretnék az embereken ezért mennék erre a szakra :)

2020. aug. 20. 13:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!