Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mióta ilyen faragatlanok a...

Mióta ilyen faragatlanok a hajléktalanok?

Figyelt kérdés
Tegnap este láttam egyet a sarkon, gondoltam szerzek neki örömet és adtam 1000 ft-ot. Ő meg bunkón rámmordult, hogy igazán hozhattam volna neki a boltból kaját meg bort. Közöltem, hogy nem értem rá, erre morgott valamit az orra alatt és levegőnek nézve elsétált.
2020. aug. 22. 08:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Sajnos mindig is ilyen volt egyes hajléktalan.

És mindig is voltak olyanok, akik értékelik a segítséget.

2020. aug. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Régen volt néhány íratlan szabály náluk, például hogy evés közben nem zavarnak. Ez teljesen eltűnt az utóbbi pár évben, sőt, kifejezetten rád mennek, ha teraszos, kiülős helyen eszel épp, legalábbis itt a belvárosban.

Egy ismerősöm elcsomagoltatta a maradékot, hogy majd később megeszi, de látott egy hajléktalant, odament, mondta, hogy currys csirke, jó étvágyat hozzá. A csövi megköszönte, az ismerős tovább ment, majd látta, hogy az egész kaja a kukában landolt.

Vannak ilyenek, de szerintem nem ez az általános.

Én például kaját szoktam venni nekik, azt nem tudja elinni. Valamelyik haragszik emiatt, valamelyik nagyon hálás.

2020. aug. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%
Mert elhülyült alkoholisták, azért.
2020. aug. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Elnézést az általánosításért. Egy kedves 60-as férfinak látszott, szerintem nem volt ittas. Egyedül ücsörgött és megsajnáltam. Azt hittem mosolyt csalok az arcára, ehelyett... Eléggé rosszul érintett a dolog.
2020. aug. 22. 09:31
 5/13 anonim ***** válasza:
71%
Mennyi idős vagy? Mert a kortól is függ, hogy mennyire szívatható a szemükben a másik fél. A szép dolog, hogy segíteni akartál valakinek, de tudni kell, hogy a hajléktalanságnak van egy lejtmenete, és ha nagyon sokáig van vaklaki ebben az állapotban, akkor úm. elvadul a környezetétől, és ellenségesen viselkedik akarva akaratlanul is. Ha pedig befigyel az alkoholizmus is, akkor meg az elvonási tünetek is ellenségessé teszik.
2020. aug. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
21 éves vagyok
2020. aug. 22. 10:02
 7/13 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon gyakran önvédelem részükről, az általánosítások adta lenézésük miatt.

Ha meghallja valaki, hogy "hajléktalan", a legtöbbnek egy alkoholista, önhibája miatt lecsúszott valaki jut eszébe, akinél csoda, ha éppen józan.

Ahogy köztünk is vannak értelmesebb és kevésbé azok, köztük is.

2020. aug. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%

Kaját nem azért nem fogad el minden hajléktalan, mert el akarja inni az árát. Vannak olyan emberek, akik szándékosan belekevernek a kajákba pl. hashajtót vagy gyógyszert és annak örül, hogy rosszul lesznek. Sajnos létezik ilyen.


Nem mondom, vannak bunkó hajléktalanok is, de valahol őket is meg lehet érteni.

2020. aug. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%
Néha semmit sem ér a pénzzel, mert nem engedik be a közértbe, pláne maszk nélkül mostanság...
2020. aug. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
21%
Nem kell velük foglalkozni. Amúgy meg ne osztogasd anyád pénzét. Nehezen kereste biztos.
2020. aug. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!