Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokszor szembesülünk azzal a...

Mkdir kérdése:

Sokszor szembesülünk azzal a sztereotíp mondattal, hogy mindenkinek megvan az ára. De valójában ez csak mítosz, vagy talán az előre jutásunk és a társadalom rabjai vagyunk? Tehát az ösztöneik jobban befolyásolnak minket mint a tudatunk?

Figyelt kérdés

Egy érdekességre lettem figyelmes itt a gyakorin, ami amúgy a való életbe is jelen van.

Adott két kérdés: Az egyik kérdés az volt, hogy lefeküdne e X,Y 2-300 ezerért a másikkal? A válaszok zöme természetesen nemleges volt míg a másik csoport **vázott.

A másik kérdés 2-3 millióról szólt. A furcsa az egészben, hogy a válaszok zöme igenlő volt, sőt "Még a férjem is megengedné" válasz is felbukkant. (kifizethetne a törlesztést stb...)

Persze ez férfira Vica verza, nem szándékom a nőkre kihegyezni.



2020. aug. 23. 00:39
A kérdező szavazást indított:
Igen, mindenkinek megvan az ára.
Mindenkinek megvan az ára, de nem pusztán pénzben mérve.
Megvehető sok ember, de vannak kivételek, akik akkor sem megvehetőek, ha az életük megy rá.
Ez csak Urbán legend
Engem is megvehetne valaki
Valójában helyzet függő
Csak szavazni jöttem, mert fontos a főd jövője
Volt hogy megevettek már (pénz, pozíció, juttatások... Stb)
Nem válaszolok, mert még a farkam is kicsi, így senki nem áll szóba velem
34 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Igen mindenkinek meg van az ára, aki mást mond az hazudik és nem ismeri be magának. Meg sokakban hiába megkérdezed nem tudatósul ez, nem veszik komolyan. De ha asztalra tennének x millió ft vagy ott helyben jönne az átutalás x millióról már egyből komolyabban vennének. Csak ezt nem sokan csinálják meg így élből elutasítják ő nem olyan. Francokat nem olyan.
2020. aug. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem fontosabb szempont az ár-érték arány. Egy óráért azért egymilliót fizetni túl sok. Legyen szó akármilyen csajról. Amennyit ténylegesen ér az egy óra együttlét, annyiért pedig sokan nem vállalják be. Szóval a kereslet-kínálat nem találkozik.
2020. aug. 23. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha szerelmes vagy valakibe vagy nagyon szeretsz valakit és együtt boldogok vagytok akkor nem éri meg eldobni a világ összes pénzért sem, mert ő az egyedüli világod és semmi más nem ér többet. Remélem létezik ilyen kapcsolat.



Az viszont tény, hogy a legtöbb dolog megvehető és a legtöbb ember is, de remélem vannak olyanok akiben van még tartás.

2020. aug. 23. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Hát nem tudom ki hogy van vele, de például férfiként egy másik férfival, vagy útszéli két lábon járó nemibajjal még a világ összes pénzéért sem tenném meg.
2020. aug. 23. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak pénzben van meg az ára dolgoknak. Nyilván ha zsarolnak valakit, akkor lehetetlen, hogy ne lehessen úgy megzsarolni valakit, hogy ne menjen bele. Nézzük akkor a pénzt, ne zsarolást nézzük. Nekem van egy ismerősöm, aki elég jól él, nem nagyon gadzag, viszont anyagi baja nincsen neki. Őt lehetetlen lefizetni, ha kétszázezret adnál, ha kétmilliót, neki van egy kényelmes élete, kétszázezer nem érné meg, viszont kétmillió nélkül is kényelmesen él. Emiatt nem lehet lefizetni. Ha éhezne, más lenne a szitu, ez sem 100% viszont.
2020. aug. 23. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez a válaszom nem a szexről szól, ott is hasonló a helyzet viszont, tehát ide illett a példám is, ezt ki lehet cserélni, az összegeket is, a célt is, a lényeg ugyanaz marad.
2020. aug. 23. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%
Van olyan bnőm akiről konkrétan tudom hogy beszopta magát a jelenlegi munkahelyére.
2020. aug. 23. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Minthogy a szexualitás kategóriában tetted fel a kérdést, ebben a körben válaszolok. A szituációk, hogy száz-kétszázezerért lefeküdnél-e, stb., majd a következő kérdésben, hogy és 2 millióért, nem valósak. Senki sem adna egy aktusért milliókat. Ezek provokálások. Nyilván van az az összeg, ami az unokám unokájának is kényelmessé teszi az életét, de az ilyen alkalom csak a mesében van. Szerencsére nem teszi próbára az önbecsülésemet.
2020. aug. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
36%

Személyiségfüggő a dolog s aki pénzhajhász, az könnyebben eladja magát.

Tudjátok, pénz beszél s a kutyasz@r táncol...ezek a kilóra megvehető sz@r-emberek.


Szerintem ma már a pénz riválisa akár egy csúcstelefon is lehet függő félőrülteknél, amilyen buták sokan:DDD Tedd ezt azt s kapsz egy ilyent...


Tehát vannak beárazható emberek néha licittel elérve sokan s kevesen a beárazhatatlanok.

Érdekes, mert az igazoltan megvehető emberek személyisége is olyan, hogy megbízhatatlan s a szava sem 100%-os.Sz@r alakok magyarul.


Baromi kevesen maradnak gerincesek s pláne a szerényebben élők közt.

A mai világban, ha visszautasítod a "kilós" ajánlatot, nem tisztelnek érte, hanem lenéznek...azok is alja emberek például.


Részemről beárazhatatlan vagyok s ami nem tetszik, azért nem lehet megfizetni sem...

2020. aug. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez nem sztereotíp mondat, egyszerűen a világ nem fekete és fehér. Nem csak igen vagy nem válaszok léteznek, nem csak jó és rossz döntések vannak.


Minden ember naponta szembesül olyan helyzetekkel, amikor döntenie kell különböző morális dolgok között.

2020. aug. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!