Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tényleg ennyire befolyásolná...

Tényleg ennyire befolyásolná a világnézetünk azt hogy milyen kapcsolatot tudunk kialakítani más emberekkel?

Figyelt kérdés

Mert én azt tapasztaloma világnézeti összeférhetetlenség akkor is megakadályozza egy szorosabb kapcsolat kialakítását, ha egyébként más akadálya ennek nem lenne.

Ez alatt persze nem a legkisebb, kevésbé jelentős dolgokra gondolok, hogy például miben különbözik x és y véleménye a Horthy Miklósról, hanem alapvető elképzelésekről. Vallási,ideológiai beállítottság, értékrend. Minél több ponton belül vannak nézeteltérések annál inkább inkompatibilis két ember. Hiszen hiába próbálunk úgy csinálni hogy ez mindenkinek a magánügye, ami végülis igaz, azonban egyben az élet része is. Megosztjuk másokkal, sőt a gyakran gondolataink is ezeket a beállítottságainkat tükrözik.

Így aki más világnézeti jellemzőkkel rendelkezik, nem képes úgy értelmezni a gondolatainkat ahogyan azt várnánk, esetleg kifejezetten ellenszenves lesz a számára. Például egy csoportban az individualistább barátom állandó erőfitogtatása, és látványos versengése a többiekkel együttműködés helyett kifejezetten ellenszenves lehet. Egy nálam kollektivistább beállítottságú embertől zaaró lehet hogy állandóan az egyéni ambícióim ellen papol, mert szerinte ez káros véleménye szerint a csoport egységére.

Én jobboldalinak mondnaám magam, de úgy látom hogy akiket jobboldalinak titulálnak azok valójában javarészt baoldaliak. Így tényleges jobboldaliak nem igazán akadnak. Ettől függetlenül jóba vagyok az emebrekkel körülöttem, de egy komolyabb beszélgetést nem sikerül folytatnunk.



2016. máj. 14. 18:24
 1/3 A kérdező kommentje:
Elírásokért meg bocsánat, nem ellenőriztem a szöveget.
2016. máj. 14. 18:27
 2/3 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok jobboldali, de ettől függetlenül úgy gondolom nagyon bölcsen és alaposan körbejártad ezt a kérdéskört, helyesek a meglátásaid, nem igazán sok hozzáfűznivaló van mindezekhez. Talán csak annyi, hogy a saját megfigyeléseim alapján az emberek legújabban jobban hajlanak a szolipszizmusra, mint ahogyan azt korábban bármelyik társadalomtudós is feltételezte; ugyanis a legtöbb korcsoport tagjai szeretnek eltávolodni a valóságtól és "bezárkózni" egy saját maguk által teremtett szabályrendszerbe, legalábbis érzelmi szempontból mindenképpen. Egy szociográfusnál, társadalomelemzőnél nem feltétlenül fontos, hogy melyik politikai oldalhoz vagy irányzathoz sorolja magát, hiszen Neked pont az a dolgod, hogy kívülről, felülről legyen rálátásod a társadalom egészére, annak rétegződésére és az emberek szociabilitására. Egy normális társadalomba a konzervatív jobb és liberális baloldali ideológiákat követők között nincsenek ekkora ellentétek, sok mindenben akár még egyet is értenek; csakhogy ma mesterségesen keltik ezt a feszültséget annak érdekében, hogy a választási eredményeket ezzel befolyásolják. A szélsőjobb és a szélsőbal között mindig is ellentétek voltak, de normális esetben ez egy fejlett társadalomban statisztikailag szinte alig kimutatható. Javaslom számodra a fotózást, mert nagyon sok összefüggést meg lehet látni az ilyen jellegű képek által, sok ismert és híres szociofotós van a társadalomtudósok között ill. sok fotósból lesz később társadalomelemző, szociográfus. Szintén javaslom az utazást, a külföldi városlátogatásokat, sok. hasznos tapasztalatot lehet szerezni az ilyen kirándulások által.
2016. máj. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Van egy igen jó barátom. Istenhívő ember. Nem az a vakbuzgó, templombajárós fajta, de mélyen vallásos. Én gyerekkoromtól megrögzött ateista vagyok. Éjszakákat átívelő hitvitákat szoktunk folytatni, ha éppen olyanunk van. De nagyon tiszteljük és emberileg nagyon szeretjük egymást.
2016. máj. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!