Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, hogy a szerelmem,...

Mit tegyek, hogy a szerelmem, aki finoman szólva irtózik a fiúk közelségétől, megnyíljon nekem, engedje, hogy közeledjek? 21/F

Figyelt kérdés

Helyzet: Van egy nő, 21 éves. Egy munkahelyen vagyunk, de anno általánosban az utolsó egy évben osztálytársak voltunk. Az otthoni helyzete nem volt valami kellemes, az arcáért is sokáig piszkálták, mert rettenet sok pattanása volt. Finoman szólva depressziós volt. Mindig a rózsaszín pulcsija kapucniját ráhúzta a fejére, nem merte mutatni az arcát. Ebből annyit akarok kihozni, hogy a fiúk porig rombolták az alapból alacsony önértékelését az évek során.


Probléma: A régi sebei miatt, bár már sokat változott, kinézetben és jellemben is, a fiúkkal is könnyebben megy neki a tűrés, ha teheti, inkább kerüli őket, így tehát engem is. Vírustól független, mindig maszkot hord, ugyanis nagyon könnyen elpirul, zavarba jön, máskor pedig teljesen semleges... nagyrészt. Így tehát, azt se lehet, hogy arcról próbálhatok bármit leszűrni, mit gondol. Félénk a maga módján, de őszinte. Próbáltam vele beszélgetni, aligha van nála olyan, amiről ha kérdezik, ne válaszolna, utána pedig siet el.


Amióta kollégák vagyunk, láttam, hogyan viselkedik. Bocsássa meg az összes hölgy az oldalon, kinek nem inge, amit írni fogok. Különbözik a többi fiatal nőtől, akiket ismerek. Rajzol, ráadásul képregényt, Konfuciuszt olvas, imádja a horror filmeket, szereti a pszichológiát és a természetes gyógymódokról való olvasmányokat, állatbarát.


Ő már egyszer őszintén megmondta nekem, hogy helyes vagyok, viszont akkor se tud "mit kezdeni velem", mert nem akar megint kötődni valakihez, az mindegy, hogy nem sima barátként, aztán elveszíteni rövid vagy hosszú idő után, ezen kívül szorong a fiúk közelében, így nem tudna mit csinálni a helyzettel.


Csillagokat is leígérhetem az égről, a jövőbe én se látok, hogy mi lesz. Nem randizni se jön el. Konkrétan mindig leráz, főleg mióta megmondta a "tutit", közben, érti a jó fene, amikor munka miatt odamegyek hozzá és hozzászólok, maszkkal az arcán is látom, hogy elpirul és szemkontaktust is látom, hogy erőlteti. Azt hiszem, valamit nagyon elszúrtam.


Valaki, kérem, írjon tanácsot, mert már kifogytam az ötletekből!



2020. aug. 24. 00:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem szúrtál el semmit.

Ha nagyon türelmes vagy, akkor várjál. Tartsd fenn vele a munkahelyi beszélgető viszonyt, de többet ne. Lassan-lassan talán lesz bizalma benned, hogy nem fog téged elveszíteni. Akkor óvatosan lépjél, de ha nem pozitív a fogadtatás, akkor megint vissza és várni újra.

Nehéz kérdés, hogy meddig érdemes várnod, mert lehet, hogy örökké ilyen marad. És azért az életedet neked sem célszerű hiábavaló várakozással eltöltened.

Nekem mondjuk nem fér a fejembe, hogy egy ilyen érzékeny, zárkózott nő miért szereti a horrorfilmeket, de lehet, hogy a benne levő feszültséget vezeti le velük.

2020. aug. 24. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Koszonom, ment a pipa.


A horrorfilmekhez hozzaszolva. Altalanosban is szerette, ellenben a romantikus-erzelgos filmekkel, amikbel szo szerint inkabb fogadta el nehanyszor az egyest, minthogy vegignezze. Szoval eleg regota tart nala ez az imadat.


Erzelmes lany, de ezzel egyutt ezoterikus is. Imadja a fura, kulonos dolgokat. Anno a lanyoktol hallottam, hogy also tagozatos taborokban, amikor mindenki aludni ment, szuper szellem torteneteket talalt ki esti mesenek nekik. Gondolom, reszben ezert is erdeklik a horror filmek.

2020. aug. 24. 01:09
 3/5 anonim ***** válasza:
45%

Nagy valószínűséggel Ő még sokáig ilyen lesz (akár hosszú éveken át.)


Kötődési visszásságok alakulhattak ki nála a családi rendszere miatt - nem kizárt, hogy idővel úgy dönt: szerzetesi fogadalmat tesz. NEM AKAR szexuális életet élni.


Egyházi körökben ezt NEM TEKINTIK BETEGSÉGNEK VAGY RENDELLENES ("kezelésre szoruló") ÁLLAPOTNAK.


Római katolikusoknál pl. teljesen elfogadott dolog a szerzetesi életmód, életállapot tartós megélése. Nem csodálkoznak, nem botránkoznak meg ezen.


A "gond" inkább azzal van, hogy Ő még csak KERESGÉLI SAJÁT MAGÁT - a horrorfilmeket gyakran hittérítései céllal is készítik/kedveltetik meg a nézőközönséggel az alkotók.


Az ezotéria egyes "műfajai" viszont KIFEJEZETTEN VESZÉLYESEK LEHETNEK! (A mentális állapotára nézve.)


Ui: szerintem várd meg a 25 éves korodat a "társ"-kapcsolattal (akár a 30-at is.) Lehet, hogy Neked ez később fog sikerülni. Esetleg ismerkedj más körökben, ha szeretnél hamarabb családalapításba kezdeni.

2020. aug. 24. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Turelmes embernek tartom magam, a szerelem szot pedig komolyan gondolom, erzem, igy egy konnyen nem lesz mas a helyen. A csaladalapitassal boven raerek, nem is allok ahhoz meg annyira biztos labakon, amennyire en azt szeretnem.


Soha nem eroltettem senkinel semmit, ra se szeretnem eroszakolni magam. Csak hat, azt hiszem, kicsit mas a tortnet, ha nem tetszek neki, tetszik neki valaki, szerelmes, vagy az egeszet elutasitoan kezelheti akar elete vegeig nehany idiota miatt a multbol.

2020. aug. 24. 08:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Ignoráld. De nagyon. Csinálj úgy, mintha nem is létezne. Majd akkor észreveszi, hogy volt egy fiú aki kedves volt hozzá és ő őt is lerázta. Szépen átgondolja a dolgokat és egy idő után ő fog hozzád közeledni, “hátha van még esélyem” címszóval.
2020. aug. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!