Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám kezelni, illetve...

Hogyan tudnám kezelni, illetve mit tudnék kezdeni azzal, hogy irtózom az emberek fizikai közelségétől?

Figyelt kérdés
Ha vissza kellene következtetni, hogy miért, akkor gondolom az agresszív édesanyámat kellene okolnom, de nem azzal szeretnék most törődni, hogy miért van ez így. Elég jó ideje már minimális érintkezést sem tudok elviselni. Édesapámmal élek csak, szegény folyton megölelne, én meg elhúzom magam, pedig nem félek tőle és nem is akarom ezzel bántani, rosszul is érzem magam emiatt, de valahogy nem megy, nem esik jól, feszült is leszek tőle, mostanában már szinte dühös is, és nem rá, nem tudom mire, talán magamra. Ha az utcán véletlenül hozzám érnek egészen addig, míg haza nem érek és le nem zuhanyozhatok "lemosva magamról a másik érintését" rosszul érzem magam. Ez viszont így nem hiszem, hogy sokáig működőképes lesz, kezdenem kellene vele valamit. Orvoshoz ha lehet nem szívesen mennék. Volt már valakinek hasonló gondja, vagy eszébe jut bármi használható ötlet?

2017. márc. 1. 10:00
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Nézd meg a Fák jú tanár úr 2-t, abba van egy fiú aki olyan, mint te! Asperger szindrómás.
2017. márc. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Megnézem, köszönöm!
2017. márc. 1. 11:28
 3/4 anonim ***** válasza:

ez inkább trauma. manapság minden második embert azzal etetnek, hogy aspergeres. ja, rám is illik a leírás 80%-a és az ismerőseim nagy részére.

inkább próbáld megoldani a problémát, mint hogy egy bélyeget sütnél magadra.

velem is volt ilyen, és én egyszerűen kinőttem. annyira utáltam az emberek érintését, hogy puszit sem adtam senkinek, csak ha nagyon muszáj volt. aztán valahogy felnőttebb lettem (jogilag már rég felnőtt voltam) és valahogy ez elmúlt. Megmagyarázni nem tudom, de elég sok önismereti dologgal foglalkoztam, sokmindent beismertem magam előtt, a múltamból is, stb, elfogadtam sokmindent, hogy ilyen vagyok, és szerintem ez mellékhatásként jelentkezett.

Talán egy olyan embert kellene találnod, akinek igazán vágysz az érintésére, és onnan tudnád kiterjeszteni ezt valahogy másokra is.

2017. márc. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

#3-as elég jól beszélt tavaly.

Aki nem bír "egy levegőt szívni" másokkal (nem vesz levegőt mások közelében), vagy irtózik az érintésüktől, annak komoly önismereti problémái lehetnek, talán nem is szereti magát. Ebből adódik mások elutasítása is, afféle öngyűlölet.

2019. jún. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!