Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nézik le az emberek az...

Miért nézik le az emberek az AM jogosítvánnyal rendelkező motorosokat?

Figyelt kérdés

A közvetlen környezetembe akárhányszor említésre kerül az AM kategória, mindig mondják hogy ők nem tekintik járműnek ezt a kategóriát, mert olyan mint a kerékpár. Miért? Véleményem az, hogy nem egészen így van, mert van pár olyan motor ami képes 90 km/órát menni. Sőt neten láttam olyan videót is ami 110 km/órával ment egy yamaha tzr 50......


Miért alakult ki ez a sztereopítia az emberekbe?


Számomra az is megalázó, hogy ,,segéd" motorkerékpárnak nevezi a jog. Mint ha valami segéd eszköz lenne a műtő asztalon........ Számomra ez diszkriminatív, mert külön csoportba sorolja a rendszámos motrokat. Miért nem hívják motorkerékpárnak mint a többi nagy motrot? Amit észrevettem, hogy az autósok jobban toreráják a nagy motrosokat, mint a kismotrosokat.


Miért alakult ez ki? Sokan vicc tárgyává tekintik mint a kerékpárt.


Nekem kis motor jogsim van, de olyan mint ha kevesebb lennék, mint ha nem érne semmit ez a kategória.


23F



2020. aug. 25. 21:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
34%
Sose hallottam még ilyet amit mondasz, neked már B kategória kéne lassan, nem arra céloznak?? Csak nem érted az nem lehet??
2020. aug. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Lehet arra gondolnak.
2020. aug. 25. 21:48
 3/22 anonim ***** válasza:
58%

Ennyi idősen felesleges megcsinálni az AM kategóriát.


Csináld meg a B-t és azzal vezethetsz olyan motorkerékpárt amit az AM kategóriás jogosítvánnyal is.


Ha meg nem vonz az autóvezetés akkor csináld meg az A1 kategóriát nagymotorra (bár nem nagyon tudom most, hogy vannak ezek beosztva, de az AM kategóriát 14-15 évesen érdemes megcsinálni)

2020. aug. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
0%

felénk is lenézik ezt a kategóriát

de itt főként azok miatt akik vezetik, 14 éves kisgyerekek akik minden utcába nyélgázon 80-al száguldoznak és úgy viselkednek mint ha ők istenek lennének

én nem bánnám ha ismerkednek a motorozással csak egy fél decis kis motorral ne tegyenek úgy mintha övék lenne a világ

sokszor meg azért sírok mert látom hogy robogókat enduro sisakban "sportos" üléspozícióban üveghangon bőgetik

2020. aug. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
58%
Én nem nézem le, nekem még az sem lehet. :) Ahogy semmilyen sem lehet, maximum vízi jogaira "vagyok alkalmas".
2020. aug. 26. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Jogsira*
2020. aug. 26. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
42%
En itt Malajziaban 250ccm-ig vezethetek motort a magyar AM-mel, amit a B-vel kaptam, haha :)
2020. aug. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Mind1 én ezt látom hogy az AM Kategoria vicc tárgyává alakult ki. Lenézik ezt a kategoriát.
2020. aug. 26. 10:11
 9/22 A kérdező kommentje:
Jelenleg egy Babetta 207-em van, de a tervem az egy yamaha tzr 50....
2020. aug. 26. 10:12
 10/22 A kérdező kommentje:
Magyarul sokan azt mondják, hogy ez a kategoria semmit nem ér. Lenézik.
2020. aug. 26. 10:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!