Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megoldhatatlannak érzem a...

Megoldhatatlannak érzem a helyzetem, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Csak meg akarok halni. Legalább egyszer mindnekinek végigfutott ez a gondolat az ágyán. Kinek egy kínos szituáció miatt, kinek egy nehéz nap után vagy éppen csak egy nehéz helyzetben. Szerintem ezzel nincs baj.

Viszont én már hetek óta minden nap ezt mondom, és ez nincs rendben. Sokat sportolok, legalább 3 órát töltök edzéssel odakint a szabadban. Van két állásom. Nem mondanám, hogy hiányzik bármi tárgy az életemből. A körülöttem levők kedvelnek. Tudom abból, ahogyan viselkednek velem, illetve hogy mondják.

És én mégis azt érzem, hogy csak teher vagyok. Gyűlölöm magamat. Fel nem foghatom mi pozitívat láthatnak bennem mások. Tisztában vagyok vele, hogy nem helyes a gondolatmenet, miszerint “pusztulnom kell, hogy mindenki más boldog lehessen”, mégis ezt érzem.

Akinek van ötlete, hogy lehet kimászni az önutálatból, figyelek. Bármit megpróbálok, nem akarok beteg lenni.

Kicsit hosszú lett, köszönöm, ha elolvastad!



2020. aug. 27. 04:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Vannak barátaid?

Mi hiányzik az életedből?

Ha időd és pénztárcád engedi, fordulj pszichológushoz

2020. aug. 27. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Jelenleg nem igazán vannak barátaim.

A pszichológust sajnos sem az időm, sem a pénztárcám nem engedi.

2020. aug. 27. 05:38
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A halàltol egyaltalan nem biztos hogy megszünik a léted es arra sincs garancia hogy jobb lenne. Igy ez zsàkutcàs opcio.


Szerintem önismeret a kulcs.

Pontrol pontra tudnod kéne mi vidit fel, mi ad örömet, mire mondod azt hogy nah ezert a napért erdemes volt felkelni stb. Es azokat beiktatni az életbe.

2020. aug. 27. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%

Ez simán egy laza hisztinek tűnik, mert túlhajszoltad magad és megfáradtál. A két munka helyett keress egy normálisat (ha kell képezd magad), lesz időd kipihenni magad. (Nem az egy mély alvásra gondolok, hanem pár hét/hónap, hogy szellemileg is feltöltődj és kész.

Az igazi problémák nem itt kezdődnek.

2020. aug. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%

Tiszta sor, hogy nincs időd magadra ( én idő ) s bohóckodsz sporttal napi 3 órát megszokásból...divatból...mi a fenének, amikor kevesebb is elég???

Még facen is tolod a súlyzós-futkosós képeket a balga lúzereknek? :D


Lépj le egy masszázsra lazításnak heti 2x ( a féléje te dolgod ).


Minden tárgyad megvan...csak bizonyára az nincs, ami valódi örömöt is okoz meg értelmes is...


S mint írták, keress másik melót vagy építsd le az egyiket s randizzál, tarts egy kutyát...stb...élj s ne trendnek felelj meg.

2020. aug. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Tömérdek én időm van, mivel részmunkaidős mind a két állás, és többnyire sak délutántól estig kell dolgoznom. Napközben azt csinálok, amit csak akarok.

És tudom mi tesz boldogga, mégis minden napomat elrontom.

Nem randizom, mert van párkapcsolatom.

5 éven keresztül tanultam önismeretet.

A sporttal kapcsolatban.. Nem teremben súlyzózom.. Saját testsúlyos edzések, illetve kardio. És nincs az a pénz, hogy képet osszak meg, amikor éppen edzem.. olyankor konentrálok és zenéthallgatok.

A masszázst próbáltam már, nem jött be, nem tudtam ellazulni egyáltalán több alkalommal sem.

2020. aug. 27. 18:35
 7/8 anonim ***** válasza:
30%

Akkor neked túl jó dolgod van, az a bajod...

Legyél szegény s munkanélküli, független...lesz, miért küzdeni újra.

2020. aug. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is ebben voltam nagyon sokáig. Nincs önbecsülésed, ezért folyamatosan magadra fókuszálsz (pl a testedre a sporttal), miközben nem figyelsz igazából másokra, így meg sem értheted, ők hogyan látnak téged. Mert nem tudsz túllátni azon, hogy te hogy látod magad. Három óra sport elég sok, rendben, hogy jobban érzed magad tőle, de ezzel is konpenzálsz valamit.

Kicsit próbálj figyelni a körülötted lévőkre, próbáld megérteni őket. Biztos vagyok benne, hogy ők folyamatosan próbálnak téged megérteni. Jobb lenne, ha lekommunikálnád az érzédeidet.

Esetleg régebbi jó barátoknak írj, hátha fel tudtok eleveníteni valamit, vagy pedig ismerkedj új emberekkel.

Önkénteskedést is ki lehetne próbálni. Vagy ha arra nincs időd, mindennap próbálj tenni valamit, amivel segítesz másoknak, lehet ez olyan egyszerű dolog mint segíteni egy idős embernek kinyitni a vizespalackját.

Tapasztalatból írom. Ha másokra próbálsz figyelni, az segíthet, illetve ez gyakorolni kell. Az öngyűlölet ugyanúgy saját magadra irányul, mint másoknál az egoizmus. Ugyanúgy magaddal vagy elfoglalva nullahuszonnégyben csak negatívan és ebből kell kitörni valahogy.

2020. aug. 28. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!