Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki, hogy értelmezi ezt? Igaz ez?

Wannabeapro kérdése:

Ki, hogy értelmezi ezt? Igaz ez?

Figyelt kérdés
"Senkivel sem történik olyasmi, aminek az elviselésére nem termett."
2020. aug. 29. 23:27
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Mindig szerettek emberek ideznivalo kozhelyeket, vagy annak latszo kretensegeket irni.
2020. aug. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem ez nemegészen igaz. Akik ezt elhiszik, így vigasztalják magukat, ez ad nekik erőt. Amivel semmi baj nincs. Az nagyon jó, ha van valakinek egy ilyen gondolat, ami motiválja, segíti feldolgozni a negatív érzelmeit. Na most kérdés, hogy mit jelent az elviselés. Jelentheti azt, hogy akármi is történik nem adod fel és nem leszel mondjuk öngyilkos, de mellette tiszta lelki roncs vagy. De nekem inkább azt jelenti, hogy azt tudod elviselni, ami nem tesz tönkre lelkileg, amit nem tudsz többé feldolgozni még segítséggel sem, azt nem viselted el. És hát azért mindenkinél van szerintem egy határ... Na az érdekes része a dolognak az, hogy ha valaki annyira hisz ebben, hogy mindegy mi történik azt mondja azért van ez mert még elég erős vagyok hozzá. Hát lehet, hogy az ilyen ember mindent kibír, mert a hit az nagy dolgokra képes, ol placebo is ilyen. De ugye nem tudsz mindig meggyógyulni csak azért mert hiszel benne (most így a placeporol) Szóval szerintem még az ilyen emberrel is lehet olyat tenni, ami már sok. Meg amúgy is, ha ez igaz lenne, akkor miért van annyi öngyilkosság, meg lelkileg roncs ember. Ez akkor igaz, ha hiszel benne, de szerintem még akkor is van egy határ.
2020. aug. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
elsővel értek egyet. a bölcsesség álruhájába bújtatott nagy büdös ostobaság.
2020. aug. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ha csak egy like vadász influencer böfögte volna ki, akkor én is elsiklottam volna felette.. Azért gondolkodtam el rajta mert egy olyan ember -magán- feljegyzéseiből származik akit egyébként nagyra tartok.


2. fején találta, hogy miért foglalkoztat ennyire a dolog.. én még esetleg valamiféle evolúciós magyarázatot sejtek a dolog mögött. Mert ha a depresszió egy totál átlagos emberi állapot, márpedig az.. Akkor mindenkiben meg kell lennie a képességnek, hogy elviseljük és leküzdjük azt. Különben az emberiség nem tartana ott ahol. Csak van aki a "könnyebb" utat választja?

2020. aug. 30. 00:55
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

2-es vagyok.


Ez az evolúciós gondolat érdekes. Azok alapján amit tanultam, az jött le, hogy az evolúció az arról szól, hogy mindenféle változat létrejön és van ami megmarad, de van ami nem alkalmas a túlélésre, az adott körülmények között. Tehát vannak olyan variációk, ahol megvan a képesség a leküzdhetetlen és van ahol nincs. És én a depressziót egy betegséghez hasonlítanám pl a megfázáshoz. Nagyon gyakori és ugye van aki nem megy orvoshoz és meggyógyul mert erős az immunrendszere. Az immunrendszer erősségét a táplálkozás és a környezet (pl stressz mennyiség) meg gondolom a genetika is befolyásolja. Szóval van aki kigyógyul csak úgy, van aki meg belehal. Jó oké azért megfázásba nem szoktak, csak ez jutott eszembe, de mondjuk ha nem kap gyógyszert akkor azért lázban sokan meghalnának. És én a depressziót is így látom. Alapból genetika, hogy ki hajlamosabbak rá és ki nem, de hogy az leszel e az még a környezettől is függ. Van aki erőt vesz magán és túl lép rajta, van aki szakemberhez fordul és a terápia meg a gyógyszer segít, és sajnos van aki meg öngyilkos lesz mert nem bírja. És akkor most, ha mindenkivel olyan történik amit elvisel, akkor ő miért nem tudta? És ez nem csak fejben dől el, hiába hallom sokat ezt az állítást, vannak mentális betegségek, amik gyógyszer nélkül nem kezelhetők, tehát mint az egyéb betegségek. Szóval ez nem az, hogy lehetett volna akarata hozzá. Meg ugye még ha azt is gondolja valaki, hogy fejben leküzdhető, akkor miért nem küldték le? Az elmélet szerint kibírták volna, azaz le tudták volna küzdeni? De hát nem tették... Valóban az emberiség megmarad, mert van aki le tudja küzdeni, de ha egyénenként nézed akkor sokan nem tudják. És még ha van is olyan ember akire ez az állítás igaz, akkor is van egy csomó akire meg nem. És ha van csak egy ellenpélda, akkor az állítás már nem igaz. Legalábbis én így látom. De ha valakinek ez erőt ad, miért ne hihetne benne? Csak amikor máson valami kifog, akkor segítsen neki és ne ezzel szúrja ki a szemét...

2020. aug. 30. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
Közhely. Másként is mondják: ami nem öl meg, az megerősít.
2020. aug. 30. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Minden öngyilkosság egy vagy több megugorhatatlan élethelyzetből fakad, márpedig biztos, hogy nem arra "termettünk", hogy ez legyen a vége. Tehát ez egy "böszmeség", ha már idézgetünk...
2020. aug. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
31%
Elvileg mindenkire olyan feladatot, problémát mér a sors, ami nehéz, de meg tud oldani, ha nehezen is.
2020. aug. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!