Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyarországon miért szeretnek...

Magyarországon miért szeretnek az emberek ennyire hazudni, cifra homlokzatot építeni?

Figyelt kérdés
Ha találkozom az ismerőseimmel, barátaimmal az utcán, piacon, és megkérdezem tőlük, hogy vannak, mindig ez a válasz: - Minden csodás, minden remek, a feleségemmel szuperül vagyunk, a gyerekeink sikeresek, ügyesek! - Közben tudom az illetőről a szomszédaiktól, hogy a feleségével megromlott a házasságuk, folyton ordítoznak egymással. A gyerekei az én gyerekeimmel egy iskolában tanulnak, tudom, hogy bukdácsolnak, sok panasz van rájuk. Akkor miért hazudik nekem ez a régi barátom? Miért nem vallja be, hogy gondjai vannak? Egy másik ismerősöm fia a külváros egyik lakótelepén egy férfival él együtt. Mégis amikor találkozunk, mindig arról mesél, hogy most a fia egy ilyen vagy egy olyan lánynak udvarol. Nemcsak engem etet ilyen mesékkel, az összes közös ismerősünket. Miért jó ez neki? Miért hazudozik? Miért nem mondja ezt: - A fiam boldog ember, egy másik fiúval él, tisztességesen dolgoznak, építik a közös életüket. - Miért jobb meséket gyártani?

2020. aug. 30. 12:16
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Félnek a szégyentől,szépítik az életüket.Szerintem ezt kicsit mindenki csinalja és nem csak Magyarországon hanem mindenhol:)
2020. aug. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%
Itt erre van igény. Szerintem más (tanultabb) külföldi országban is normálisabbak ilyen téren az emberek, mint itt.
2020. aug. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
You walk out the door, you see someone that you know and they ask how you are and you just have to say that you're fine when you're not really fine but you just can't get into it because they would never understand
2020. aug. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én speciel nem szeretek panaszkodni,ha sz4rul vagyok.Rengeteg ember csinálja,nem sok értelme.A másik meghallgat udvariasságból,egyébként vagy nem érdekli vagy ha igen,általában nem tud segíteni.Az okoskodás meg aztán sírba visz...megy egy órás monológ olyan embertől,aki a saját életét nem tudja rendbe tenni.Ez mondjuk nem azt jelenti,hogy soha nem mondok el negatív dolgokat,vagy mindenáron hazudok.


"Miért hazudozik? Miért nem mondja ezt: - A fiam boldog ember, egy másik fiúval él, tisztességesen dolgoznak, építik a közös életüket. - Miért jobb meséket gyártani?"


Mert épp elég baj neki is a saját fia élete,nem kell még,hogy minden második embertől megkapja a fia "lebu7i7ását" de minimum,hogy a háta mögött fikázzák,röhögjenek rajta.

2020. aug. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem kérdezed meg tőlük? Másészt talán nem tartozik rád a magánéletünk.
2020. szept. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én magamból kiindulva : ha összefutok egy ismerőssel az utcán, akkor ott nem kezdek bele a dolgaimba. Ha esetleg beülünk valahova, vagy meglátogatom őket, akkor mesélek, de az utcán vagy piacon, ahol A->B megyek, ott nem akarok, mert nincs rá időm, plusz valószínűleg nem 5 perces beszélgetés lenne.
2020. szept. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

Mert pl. semmi közöd a magánéletükhöz. Én sose értettem azokat akik mindenkinek részletesen kitálalnak az életükről. Másrészt a meleg fia magánéletét elfecsegni joga sincs szerintem a szülőnek. A fia joga eldönteni, hogy kinek mivel és mikor rukkol elő. A gyerekek iskolai eredményei ugyanez a kategória. A gyerekek miért szégyenkezzenek mindenféle jöttment előtt az eredményeik miatt? Semmi közöd hozzá.

Én mondjuk nem szeretek hazudni, és nekem "könnyebb" kerülni a hozzád hasonló, mások magánéletében vájkáló alakokat. Csak azoknak mesélek, akikkel igazán jóban vagyok, de még nekik se mindent. A kéretlenül kíváncsiskodókat kiiktattam az életemből. A legjobb ezek közül, aki miután megtudott valami számára nem tetsző részletet az életemből, elszörnyülködik, majd kéretlen tanácsokkal lát el. Hogy őszerinte hogy kéne vezetnem az életemet. Mikor esetleg évente vagy még ritkábban lát. De ő jobban tudja.

Na az ilyen szörnyek ellen vezették be az ismerőseid a hazudozást. Én meg mások pedig az elkerülést. Ahelyett, hogy a magyarokat leszólod, inkább nézz magadba, hogy miért érzed, hogy jogod van mások magánéletéhez. Miért kéred számon például itt, hogy neked miért nem mondják el a részleteket. Mégis miből gondolod, hogy neked jogod van tudni ezeket a dolgokat? Foglalkozz a saját életeddel, azt mondom, mert nem véletlenül hazudnak neked az emberek.

2020. szept. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért hazudnak mert itt Magyarországon kárörvendök az emberek és adott esetben az orrod alá dörgölik a bajod mert tudják, hogy ezzel bántani tudnak.

Egy szimpla „hogy vagy“-ra szimlpla valaszt adni. Nem kell az egész kórlapot felsorolni.

Engem a kéretlenül hazudozok zavarnak. Pl. ismerös arulja a lakását, közben nem is az övé hanem bérli.

Elmondja, hogy ezt meg azt vett, de azt elhallgatja, hogy el kellett adnia az autóját mert már nem volt pénze.

2021. ápr. 11. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!