Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Laktózérzékeny lehetnék?

Laktózérzékeny lehetnék?

Figyelt kérdés
Már évek óta felfigyeltem rá, hogyha pl kávét iszok/ gofrit eszek, akkor az elfogyasztása után néhány percel has fájdalmak és hasmenés tör rám. Lehet, hogy nem a tejtől van, hisz nem mindig okoz gondot a fogyasztása. Kávé és palacsinta/gofri után viszont mindig kellemetlen. A kávémat instant porból, tejjel készítem, a palacsintában pedig csak a tej a közös hozzávaló, így erre gondolok. A szüleim szerint sokkal egyértelműbb lenne, ha laktózérzékeny lennék(elég kellemetlen minden alkalommal közölni, hogy ismét mosdóban jártam), így nem vizsgáltattuk még ki. Ha esetleg erre jutna a sor, milyen opciók vannak rá?

2020. ápr. 18. 02:36
 1/1 anonim ***** válasza:

Egyszerűen kitalsztalhatod otthon is. Két hétig teljesen tejmentesen etkezel, majd egyik napról a másikra visszavezeted a tejtermékeket. De ne úgy h palacsinta vagy tejeskávé (tejeskávé sok embernél hasmenést okoz), hanem ol iszol egy pohár tejet reggel, sajtos szendvicset, joghurtot eszel. Ha megint jonnek a tünetek akkor bingo!

Egyébként a vizsgálat annyi h megiszol egy szar izu lottyot ami tele van laktozzal és orankent belefujsz egy szerkezetbe. Ez mutatja ki ha laktóz érzékeny vagy de ha tényleg az vagy hamarabb rosszul leszel mint ahogy vege a tesztnek 😅

2020. ápr. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!