Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Baj, ha nem veszem annyira...

Baj, ha nem veszem annyira komolyan az egészséges életmódot (normális ételek, testmozgás)? Ti hogy szoktátok?

Figyelt kérdés

Én régebben, 7 évvel ezelőtt, 15 évesen próbáltam mindent teljesen tökéletesen csinálni, minden nap edzettem, csak egészségesen ettem, és tömegnövelőt is ittam (vékony lány vagyok). Viszont utáltam minden percét, csak megfelelési kényszerből csináltam (anyám és az osztálytársaim miatt, akik állandóan b..szogattak). Ezt csináltam egy ideig, volt is eredménye (nem olyan hatalmas, de látványos), de egyszerűen annyira utáltam, hogy abbahagytam. Aztán elkezdtem egy gyorsétteremben dolgozni, gondolom mondanom sem kell, hogy mennyire szarul kajáltam... És edzeni se volt időm és energiám. Viszont még mindig vékony vagyok, nem híztam meg egyáltalán, de nem is vagyok nagyon vékony szerintem.

De attól még, hogy nem vagyok kövér, egészséges sem, úgyhogy egy ideje elkezdtem figyelni erre, és újrakezdtem az egészet. Viszont már nem vagyok olyan közegben, akiknek folyamatosan meg kéne felelnem, most magam miatt szeretném, viszont így nem csinálok úgy mindent, ahogyan azt kéne. Igyekszem minden nap edzeni, de ha ez nem is jön össze, nem szeretnék sokat kihagyni kettő között, viszont kevesebb ideig, naponta csak ilyen 20-30 perceket szoktam (egy izomcsoportra, de egy nap csak egyre). Tömegnövelőt nem iszok, mert drága, és nem is feltétlenül az a célom most, hogy minél hamrabb minél látványosabb változást lássak. Az ételekre igyekszem odafigyelni, általában jól kajálok, de most nem vagyok olyan szigorú magammal szemben, és be szoktak csúszni nem túl egészséges ételek is (gyorskaja, müzli, pizza, vagy alkohol, ha a barátaimmal iszogatunk).

Persze nem bánnám, ha viszonylag hamar látnék változást a testemen, de most inkább az az elsődleges célom, hogy egészségesebb legyek. Azért nem csinálok mindent tökéletesen, mert félek, hogy megint megutálnám az egészet és abbahagynám. Illetve lehet, hogy a testemnek jobb lenne, ha mindig mindent jól csinálnék, de a lelkemnek nem hiszem.

Szerintetek ez baj? Jobban kéne figyelnem? Esetleg van, akinél ez kizáró ok lenne? (Bár nem szeretnék ismerkedni, ezért nem is abba a kategóriába írtam, de attól még érdekel.)

Illetve ti hogy szoktátok, mennyire tartjátok be a kaját és a mozgást, mennyire vagytok szigorúak saját magatokkal?



2020. aug. 31. 15:43
 1/3 anonim ***** válasza:
84%
Én se veszem komolyan az egészséges életmódot, nem is lehet. Felesleges rá stresszelni meg minden. Majd az univerzum eldönti, mi lesz az életemmel és a testemmel.
2020. aug. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
56%

Ha belegondolsz, szinte már semmi nem egészséges. A zöldségeket is kitudja mivel kezelik.

De ha picit egészségesebben akarsz enni, akkor próbálj házi készítésű kajákat enni gyors kaja helyett.

Én pl próbáltam egy low carb diétát, le is fogytam amennyit akartam. De utáltam nagyon.

Pl imádom a krumplit, a kenyeret, én ezekről nem akarok lemondani.

Most úgy csinálom, hogy azért eszek tésztákat is, krumplit is elég gyakran, meg hasonló magas szénhidráttartalmú cuccokat. De igyekszek odafigyelni emellett, hogy sok zöldség és fehérje is kerüljön be.

Szóval egyél, ami jól esik mértékkel, de főleg otthon készült normális kajákat:)

2020. aug. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
59%
Nem baj, csak tartsd az eszedben, hogy a tested nem a barátod. Bármit követsz el ellene, egyszer kamatostul benyújtja a számlát. Mellesleg 2-es okfejtése megfontolandó. Ember legyen a talpán, aki ma a boltok polcain bármit talál, amibe egészségességi szempontból ne lehetne belekötni.
2020. nov. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!