Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek normális dolog...

Szerintetek normális dolog plakáton kiírni, hogy mi szép? Mert szerintem, hogy kinek mi szép, az szubjektív emberi tulajdonság.

Figyelt kérdés

Tényként állítva szubjektív dolgot szerintem kontra-produktív.

Ha csinálok egy plakátot, hogy a kaki finom, attól még hogy mondjuk nekem ízlik, nem biztos, hogy az emberek többségének is ízlik, és ezzel csak hergelem őket, még inkább ellenségesek lesznek azokkal, akik szeretik a kakit. Vagy ha kiírom, hogy a piros szín szép, azzal sem hinném, hogy belopnám magam azok szívébe, akiknek a kék szín tetszik. Nem értem, hogy miként gondolják egyesek, hogy úgy meg tudnak másokat győzni a saját ízlésükről, hogy plakáton győzködnek másokat arról, hogy mi a szép. Ráadásul ezt tényként állítva.


2020. szept. 1. 09:22
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Tényként kezelni szubjektív dolgot kontraproduktív. Mindenki tudja, hogy a szépség szubjektív, ettől még nem tilos ráírni egy plakátra. Te vagy az, aki tényként értelmezi.
2020. szept. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%
Itt a baj nem kicsi.
2020. szept. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

Értem mire gondolsz kérdező, de van egy kis bökkenő: valahogy el kell adni azt a kakit.


Nem, az emberek többsége tudat alatt nem az utálatot regisztrálja, ha látta a valamit, hanem azt, hogy látta azt, ki lett annak téve, felkelti az érdeklődését.

2020. szept. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A "finom" példád tökéletes: a legtöbb élelmiszert is ezzel hirdetik. Valamivel csak el kell adni.
2020. szept. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A termék pozitív oldalát kell kiemelni.

Például: aki szereti a pizzát, az szívesen megkóstolja majd az új pizzéria specialitásait. Aki nem szereti, az nyilván nem fogja.

2020. szept. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem termékre gondoltam, hanem a "szivárványcsaládok szépek" feliratú plakátra, ahol két férfi van egy gyerekkel, és az egyik pasi úgy van beállítva, mintha terhes lenne. Ez egy kijelentés, de szerintem az emberek többsége nem így gondolja, sőt, kifejezetten dühíti őket, még ha a plakát készítőjének tetszik is ez a gusztustalanság.
2020. szept. 7. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!