Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tavasszal jobban féltem a...

Tavasszal jobban féltem a vírustól, mint most, viszont az ismerőseim már kikészìtenek ezzel. Mi lehet az igazság?

Figyelt kérdés

Tavasszal mikor kezdődött a vírusos helyzet,én is teljesen bepánikoltam, főleg mikor minden bezárt, alig lehetett kimozdulni, nem találkoztunk senkivel. Féltem én is bevallom. Jött a nyár, rengetegen kint voltak külföldön, azt mondták alig van már fertőzött...

Most újra rengeteg a fertőzött, mindenki pánikol, hogy zárni fogják a sulikat. Ismerőseim naponta küldik az adatokat az új fertőzöttekről. Én viszont nem nagyon hiszek már ebben. Persze biztosan van igazságalapja és van vírus is, de nem félek már.

Egy barátnőm mostanáig nem hordta sehol a maszkot, ma írja nekem, hogy kéri a munkatársát is, hogy hordja mindenhol mert neki van otthon beteg hozzátartozója.


Gond ha én nem pánikolok úgy mint tavasszal? Kerülöm a tömeget, felveszem a maszkot ahol kell, az irodában meg egyedül dolgozok.


Vagy igazak lennének az adatok? Mit gondoltok?



2020. szept. 2. 11:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Pont a fegyelem miatt volt ennyire kevés fertőzött, de a pánik sose volt a megfelelő reakció. Ahogy olvasom éled az életed, de közben vigyázol magadra és másokra és betartod a szabályokat, szerintem ez a helyes viselkedés és mindenkinek így kéne tennie.
2020. szept. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
25%

Ez az egész egy felfújt lufi, aminek politikai és gazdasági okai vannak.


Ha tényleg akkora nagy vírus lenne, akkor a politikusainkon miért nem volt maszk az augusztus 20-ai zárttéri ünnepségen, miért nem volt meg a távolságtartás, miért puszilkodtak és fogtak kezet? Orbán honnan tudta percre pontosan, hogy mikor tetőzik az 1. hullám és mikor kezdődik a 2.?


Hogy lehet egy vírus olyan intelligens, hogy csak akkor és ott fertőz, ahol megmondják neki? Focimeccsen nem fertőz, de a boltban és a kulturális rendezvényekben meg igen.

Ja és az a különbség a focimeccs és a zenés rendezvények között, hogy az utóbbinál isznak az emberek alkoholt. :D Ja, mert nincs sok részeg focidrukker, mi?


Az első koronavírusokat már az 1960-as években regisztrálták. Hogyhogy 60 év után lett "iszonyatosan veszélyes"?

Hogyhogy még pl. szegény Bálint gazdára is ráfogták, hogy covidos, miközben ő már 101 éves volt? Ja, még véletlenül se azért halt meg, mert idős volt, neeem...


Rákban éves szinten több millió ember hal meg. Amit legutóbb néztem, kb 2018-as vagy 2017-es adat, hogy több mint 8 millió ember halt meg a világon rákban.


Influenzában is több százezer ember hal meg éves szinten.


Sok-sok minden alátámasztja, hogy nagyon eltúlzott ez az egész.


A maszkhasználatról meg csak ennyit:

[link]

[link]


[link]

2020. szept. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
21%
jav: kulturális rendezvényeken
2020. szept. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%

Miért ne lennének igazak az adatok? Érthető, ha most valaki jobban odafigyel, hiszen még soha nem volt ilyen magas a napi új fertőzöttek száma.

Nem kell pánikolni, nem kell félni. Csak vigyázni és betartani az alapvető intézkedéseket. Szerintem ezek nem megterhelőek és bárkitől elvárható, hogy tartsa be.

Én egyébként se akkor, se most nem pánikoltam. Én is hordom a maszkot, ahol kell. Kézmosásra, a vírustól függetlenül, eddig is odafigyeltem. Nem megyek tömegbe. Mondjuk egyébként sem szeretem a tömeget :D

2020. szept. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

"Gond ha én nem pánikolok úgy mint tavasszal?"


Dehogy gond, pánikolni akkor sem érdemes, ha egy medvével találkozol az erdőben.

Tartsd be az előírásokat és éld az életet. Én ezt tettem tavasszal is meg most is.

2020. szept. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%

Pánikolni se tavasszal nem volt érdemes, se most.

A vírusoknak van egy olyan tulajdonsága, hogy "hullámokban" terjednek, ez így van már azóta hogy ismerjük a vírusokat, nem értem, ennek miért ne lenne igazságalapja.

Maszkot kell húzni, kezet kell mosni/fertőtleníteni, és nem kell pánikolni. Az soha nem segít.

2020. szept. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
36%

"Focimeccsen nem fertőz, de a boltban és a kulturális rendezvényekben meg igen."

Annyira cukik az emberek hogy sokan ennyire rázzák az öklüket a kultúráért most... Érdekes módon a látogatók valahogy csak nem akarnak jönni, pedig nyitva tartunk. (Kulturális intézményben dolgozok.)

Csak a háborgás a fontos, belépőt fizetni ilyen programra már nem olyan szimpi, gondolom. :) Mindig jót röhögök az ilyen "aggódó" kommenteken. :D

2020. szept. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Igen, csak tavasszal új volt a helyzet. Féltem, hogy elveszítem a munkahelyem. (Bár ez a következő hullámnál benne van a pakliban.)

Ugye mindenki vásárolta fel a rengeteg maszkot, kézfertőtlenìtőt. Óriási hiány volt ezekből. Én is iszonyú drágán vettem ezeket, amit bánok már.

Szóval ezek így hozzájárultak a pánikhoz.

Bár most írt pont egyik barátnőm, hogy hazaküldték őket a munkahelyről, mert az egyik kollega szülei koronavirusosak.


Persze a kézmosás nálam is alap vírustól függetlenül.

2020. szept. 2. 11:51
 9/14 anonim ***** válasza:
65%
Pánikolni nem kell, mert csak árt. Fegyelmezettnek kell lenni, betartani az előírásokat és azzal máris sokkal többet teszel a járvány megfékezésében, mint az emberek jó része...
2020. szept. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

#7

Én is kulturális intézményben dolgozom (könyvtár) és nálunk nem csappant a látogatók száma, folyamatosan jönnek az emberek.

2020. szept. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!