Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért viselkedek így ?

Miért viselkedek így ?

Figyelt kérdés

Az a lényeg, hogy most lett suli, és azt hiszem nagyon gyerekesen viselkedem többségében, olyan mintha hiperaktív lennék. Csak önmagamat próbáltam adni de valamiért még nekem is fáj a fejem a viselkedésemtől, elmegy a kedvem. Nem tudom, későn érek ennyire vagy betegségem van ? Mondta a nővérem, hogy csak szeretek sokat beszélni, meg elhülyéskedem a dolgokat, meg ez jó, de a barátaim is azt mondták, hogy kiégtek rajtam, persze nevettek. Mondta a barátom, hogy ennyit még soha se nevetett, meg utána mondta, hogy engem nem tud komolyan venni. Utána mondta, hogy neeem, de azért na. Nem tudom, nem érzem,hogy valaki értékelne úgy engem, még soha senki se mondta, hogy jó, hogy itt vagyok meg, hogy hiányzottam. Óvodás kori lánybarátom az egyik és az osztályomba lévő egyik sráccal jobb baráti kapcsolatba van mint velem. Valamiért a lányok annyira nem szeretnek engemet, nem tudom igazából miért, nem vagyok rossz velük, sőt nem is beszélek velük nagyon. Amikor valamit félrenézek vagy elrontok akkor mondják, hogy istenem meg, hogy hülye.Ez meg nagyon szarul esik. Nekem a haverkodás nem megy, tudom, hogy a tanuláson kéne bajlódnom de rosszul esik, hogy nincs az a tisztelet talán vagy nem tudom.Az iskolába ő az egyetlen egy lánybarátom, az összes többi leszar engemet, vagy nem tudom, rossz kisugárzásom van ? Még nem volt barátnőm de viszont 1 éve van egy kiszemeltem, de észre se vesz, szerintem neki se nincs jó benyomása rólam. Annó amikor Thai box-ra jártam, nem mertem megszólalni a teremben, csak álltam, mert igazából nem könnyen ismerkedtem annó... Rossz fényt vetett rám, meg amúgy előtte rá írta, hogy " Szia te az xy osztályba jársz ? " Bejelöltem többször is facén de semmi, csak követés. Igazából nincs egy Ryan Gosling kinézetem sajna ezért se volt sok esélyem. Még barátkozni se velük. Ha kicsit megtudnák változni jó irányba a viselkedésemmel mert én rosszul érzem milyen gyerekes vagyok, nincs az a jó érzés. Az a baj, hogy otthon nem ilyen vagyok, de máshol igen. Annó nagyon csendes gyerek voltam 2 évig, beszéltem némelyikkel, de sokra nem mentünk mert nem tudom, furcsa vagyok vagy nem elég menő hozzájuk. A suliban összesen vagy 5 barátom van csak. Nem az a baj, hanem mert benne van a két általános lánybarát, barátom és a többi. Senki se hív sehova, otthon unatkozok, bánatomba ittam is ,nézve instagramot vagy akármit, hogy az osztályomból egyik srácnak lett új barátnője, másiknak meglett az első, ez a haverjaival az stb... Egyszerűen mit rontok el. Érzem, hogy nagyon jó társaság lennék, csak nem megy, akaratom ellenére vagyok ilyen gyerekes. Ha normálisabb lenne a viselkedésem, visszafogottabb akkor többen szeretnének talán.


18 F



2020. szept. 2. 19:19
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Akkor jobban érzem magam, nem fárasztom magam. Viszont sz osztálytársadnak nincs baja a saját viselkedésével, nekem meg igen. Otthon olyan normális vagyok de máshol valamiért nem tudok... A jó benyomás mindenkinek fontos de

nem kéne ezzel törődnöm mert akkor csak megjátszom magam. Önmagamat kéne adnom. Lehet hogy ő volt pont energikus amúgy... Lehet hogy nagyon erőlködök de nehéz ezt megváltoztatnom.

2020. szept. 29. 22:58
 12/26 anonim ***** válasza:
Igen ez nem könnyű, mert ez olyan, aminek magától kell jönnie, hogy természetes legyen, de te neked figyelned kell rá. Ma hogyan megy? Milyen vagy? (előző voltam)
2020. szept. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Egy picit igen
2020. szept. 30. 11:46
 14/26 A kérdező kommentje:
Néha érzem h nehéz a viselkedésem
2020. szept. 30. 12:11
 15/26 anonim ***** válasza:
Barátkozás hogy megy? Ennek ellenére azért jól? Most hogy figyelsz rá, picit javult, ugye? (előző vagyok)
2020. szept. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Tudok barátkozni csak a viselkedèsem miatt néha nehéz. Hát nem tudom, még mindig nehéz, néha megfeledkezek. Tudnál adni tanácsod,hogy hogyan viselkedjek természetesem anélkül, hogy mást és magam égetném ?
2020. szept. 30. 12:38
 17/26 anonim ***** válasza:
Hát például ha a beszéd stílusod az ilyen túlpörgő, akkor, esetleg írd fel ezeket amiket mondasz, amik kicsit sok. És akkor helyette ki tudsz találni mást,hogy mit mondasz. Tudsz példát írni, hogy miket szoktál mondani, hogyan szoktál dolgokról mesélni? Illetve hangsúlyod milyen? Pl egyszer egy tanfolyamon voltam valakivel és ő olyan volt, hogy picit mindent durva hangsúllyal mondott és a mozdulatai Ibolya hirtelenek voltak, és emiatt nagyon zavaró volt a viselkedése, pedig amúgy szóhasználatra semmi olyat nem mondott. Tudom, hogy te nem ilyen vagy, de a hangsúlyod milyen? Az átlagos? Szóval nem intenzívebb?
2020. szept. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Nem a hangsúlyommal van baj hanem a viselkedésemmel
2020. szept. 30. 13:35
 19/26 A kérdező kommentje:
A viselkedés befolyásolja a beszédet nálam. Amikor hiperaktív vagyok akkor szokok égetni. Szeretném h természetes legyen a viselkedésem
2020. szept. 30. 13:42
 20/26 anonim ***** válasza:
Szerintem nem feltétlenül egyirányú ez a dolog. Inkább egy oda-vissza folyamat. A viselkedés befolyásolja a beszédet és a beszéd is befolyásolja a viselkedést, szóval megfordítható a kettő. Nálad most ezek szerint az első variáció van, akkor neked ezt kell megfordítanod. Amúgy mikor vagy hiperaktív? Ha nagyon jó kedved van? Ha izgulsz? Ezt figyelted már? (előző vagyok)
2020. okt. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!