Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért viselkedek így ?

Miért viselkedek így ?

Figyelt kérdés

Az a lényeg, hogy most lett suli, és azt hiszem nagyon gyerekesen viselkedem többségében, olyan mintha hiperaktív lennék. Csak önmagamat próbáltam adni de valamiért még nekem is fáj a fejem a viselkedésemtől, elmegy a kedvem. Nem tudom, későn érek ennyire vagy betegségem van ? Mondta a nővérem, hogy csak szeretek sokat beszélni, meg elhülyéskedem a dolgokat, meg ez jó, de a barátaim is azt mondták, hogy kiégtek rajtam, persze nevettek. Mondta a barátom, hogy ennyit még soha se nevetett, meg utána mondta, hogy engem nem tud komolyan venni. Utána mondta, hogy neeem, de azért na. Nem tudom, nem érzem,hogy valaki értékelne úgy engem, még soha senki se mondta, hogy jó, hogy itt vagyok meg, hogy hiányzottam. Óvodás kori lánybarátom az egyik és az osztályomba lévő egyik sráccal jobb baráti kapcsolatba van mint velem. Valamiért a lányok annyira nem szeretnek engemet, nem tudom igazából miért, nem vagyok rossz velük, sőt nem is beszélek velük nagyon. Amikor valamit félrenézek vagy elrontok akkor mondják, hogy istenem meg, hogy hülye.Ez meg nagyon szarul esik. Nekem a haverkodás nem megy, tudom, hogy a tanuláson kéne bajlódnom de rosszul esik, hogy nincs az a tisztelet talán vagy nem tudom.Az iskolába ő az egyetlen egy lánybarátom, az összes többi leszar engemet, vagy nem tudom, rossz kisugárzásom van ? Még nem volt barátnőm de viszont 1 éve van egy kiszemeltem, de észre se vesz, szerintem neki se nincs jó benyomása rólam. Annó amikor Thai box-ra jártam, nem mertem megszólalni a teremben, csak álltam, mert igazából nem könnyen ismerkedtem annó... Rossz fényt vetett rám, meg amúgy előtte rá írta, hogy " Szia te az xy osztályba jársz ? " Bejelöltem többször is facén de semmi, csak követés. Igazából nincs egy Ryan Gosling kinézetem sajna ezért se volt sok esélyem. Még barátkozni se velük. Ha kicsit megtudnák változni jó irányba a viselkedésemmel mert én rosszul érzem milyen gyerekes vagyok, nincs az a jó érzés. Az a baj, hogy otthon nem ilyen vagyok, de máshol igen. Annó nagyon csendes gyerek voltam 2 évig, beszéltem némelyikkel, de sokra nem mentünk mert nem tudom, furcsa vagyok vagy nem elég menő hozzájuk. A suliban összesen vagy 5 barátom van csak. Nem az a baj, hanem mert benne van a két általános lánybarát, barátom és a többi. Senki se hív sehova, otthon unatkozok, bánatomba ittam is ,nézve instagramot vagy akármit, hogy az osztályomból egyik srácnak lett új barátnője, másiknak meglett az első, ez a haverjaival az stb... Egyszerűen mit rontok el. Érzem, hogy nagyon jó társaság lennék, csak nem megy, akaratom ellenére vagyok ilyen gyerekes. Ha normálisabb lenne a viselkedésem, visszafogottabb akkor többen szeretnének talán.


18 F



2020. szept. 2. 19:19
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Szia! Többször is elolvastam a leírást és kicsit ködös. Nekem a gyerekes viselkedésről egy olyan ember jut eszembe, aki szeret játszani, nem veszi a dolgokat komolyan, gyerekes ízléses van (pl. mesét néz), felelőtlen, érzelmileg úgy reagál a dolgokra, mint egy gyerek. Ezek közül van ami negatív tulajdonság és van ami nem. Te ilyen vagy? Mert azok alapján amit leírtál viszont, én valahogy úgy érzem, hogy inkább az a baj, hogy erőltettnek tűnik a személyiséged. Sokat beszélsz, elhülyéskeded a dolgokat, kiégnek tőled, hiperaktív vagy. Otthon ellenben nem vagy ilyen. És úgy érzed nem vagy elég menő hozzájuk. Ezek alapján az is lehet az oka a viselkedésednek, hogy nagyon nyitottnak akarsz tűnni de kicsit túlzásba viszed és már sok lesz a viselkedésed. Szóval most ez kicsit zavaros nekem. Továbbá több problémát is írtál és lehet ezek nem függnek össze (lehet igen, de nem biztos). Egy probléma az, hogy ilyen intenzív a stílusod. Másik probléma az, hogy a lányok nem beszélnek veled. A többi fiúnak mennyi lány barátja van? Figyeld meg, de figyelj arra, hogy ha el vagy keseredve, akkor lehet automatikusan azokat nézed akiknek sok van és akiknek meg nincs azokat észre se veszed. Mégegy probléma, hogy nem mersz hibázni mert kiröhögnek. Ezt is lehet kicsit jobban magadra veszed, persze nem biztos de valószínű. Itt is figyeld meg mások hibáira hogyan reagálnak. Esetleg már meg is figyelted? Aztán az is külön probléma, hogy senki se hív el. Azt írtad van 5 barátod, ők szoktak nélküled eljárni valami közös programra, vagy ők sem szoktak? Mindezek mellett van benned egy negatív és feszítő érzés. Ezért azt tanácsolom, hogy szedd szét ezeket a problémákat és ne kapcsolja mindent össze, mert így csak még komplexebbnek tűnik, ami ezen az elkeseredttségen nem segít. Az ember az egyszerű problémákat szereti. Illetve én a helyedben most egy időre szüneteltetném, vagy visszafognám az instagrammot és társait. Ezek csak felkavarják és életetik ezeket a negatív gondolatokat. Most még megoldást nem írtam tudom, de kicsit zavaros volt amit leírtál, szóval ezek alapján valahogy ilyen tippeim és kérdéseim vannak.
2020. szept. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Azt mondanám erőltetett a személyiségem, de nem tudom hogy tehetek ellene... Mi az a negatív feszítő érzés ? Mert azon voltam mindig, hogy jó legyen a kisugárzásom, amúgy haverok se járnak sehova, és osztálytársaim részéről meg nem veszik annyira komolyan talán mintha én mondanék valamilyen baromságot. Soha se gondoltam volna, hogy erőltett a személyiségem. Tudná adni valamilyen tanácsod kérlek ellene ? Amúgy hajlamom felvenni a dolgokat, meg nem vagyok akkor gyerekes csak a személyiség problémám van úgy néz ki... Amúgy egy darabig tényleg nem kéne úgy néz ki instát meg a többit használnom. Köszi a segítséget! :)
2020. szept. 2. 22:42
 3/26 anonim ***** válasza:

Előző vagyok


A negatív érzés az egy Következmény. Szóval nem a negatív érzés miatt van ez a hiperktív kisugárzásod. Szerintem nagyon szimpatikusnak akarsz tűnni, és erre egy kicsit rástresszelsz. Ennek a következménye az, hogy ilyen intenzív vagy és a negatív érzés pedig azért van, mert kudarcként éled meg, hogy nem úgy sikerül ahogyan tervezted. Úgy értettem, hogy ilyenkor a viselkedésed az erőltetett, nem maga a személyiséged. A személyiséged az olyan, ahogyan otthon viselkedsz illetve a közeli barátaiddal. De szerinted ez nem elég menő a többiekhez és lazábbnak akarsz tűnni, csak egy kicsit sok lesz így. Mivel alapvetően szerintem nem a szemilyésgeddel van a baj, hanem csak annyi, hogy nagyon jó benyomást akarsz kelteni, ezért csak figyelni kéne arra, hogy úgy viselkedj mint a közeli barátaiddal. Tehát semmiképpen sincs személyiség zavarod. Egy kicsit ez szerintem olyan, mintha gyorsan próbálnád mozgatni az újjad és amikor annyira nem figyelsz rá akkor megy, de közben amikor úgy jobban rákoncentrálsz akkor így kicsit kijön a ritmusból. Hülye példa de nem baj. Visszatérve, azokat a szófordulatokat, hangsúlyt használd amit velük. De erre megint ne koncentrálj rá annyira, mert akkor megint nem lesz természetes. Csak add önmagad, vagy ha nagyon visszahúzódó vagy alapvetően, akkor meg nem kell ennyire nyitni és éléknek lenni. Csak egy picivel. Ez meg olyan, mintha el kéne dobni a labdát a terem végére, de nem jól ítéled meg a távolságot és nagyobb erővel dobod és túlmegy. De a dobás maga (a személyiséged) jó,csak kicsit nagy volt a lendület. Próbáld ki, hogy inkább kérdezel és hagysz másokat beszélni. Te magad pedig adj rövid válaszokat. Ha eszedbejut mit szeretnél mondani, akkor kicsit fejben rövidítés rajta. És beszéltess másokat. Ha sokat hallod őket beszélni átveszi az agyad a stílusuk egy részét, erre sem kell figyelni észre se veszed és megtörténik. Illetve mondd magadnak most egy békés nyugodt állapotban vagyok, és ilyen hangnemben fogok beszélni. Szóval kisebb lendülettel dobd a labdát. Mintha a barátaidnak mondanád. Tehát mégegyszer, a személyiségeddel semmi baj nincs.


A másik problémáról: ha a barátaid nem mennek külön, akkor az azt jelenti nekik nincs rá igényük. Ez jelentheti azt, hogy nem is éreznék jól magukat, de azt is, hogy csak nem szoktak mert még senki se vetette fel. Esetleg elmondhatatnád neki, hogy szerinted jó ötlet lenne valami közös plusz dolog. Sport, kávézó, társasjáték, kocsma, akármi. Vesd fel, hátha van hozzá kedvük!

2020. szept. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Hát ez kicsit hosszú lett, mert ugyanazt leírtam tízszer, de nem baj, legalább nyomatékosításnak jó volt.
2020. szept. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Amúgy így viselkedtem a közeli barátaimmal is. De lényégeben legyek önmagam, ne azon legyek hogy minél jobb benyomást adjak. Amúg ma normálisan viselkedtem úgy őszintén, nem fáradtam le a viselkedésemtől
2020. szept. 29. 21:43
 6/26 anonim ***** válasza:
#4 vagyok. Persze az fontos, hogy te jól érezd magad a bőrödben. Örülök, hogy ma jó napod volt. Ha a közeli barátaidnak nem vagy fárasztó, akkor majd az újak is megszokják, hogy ilyen energetikus vagy.
2020. szept. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Épp az hogy nekik volt fárasztó a viselkedésem. Még mindig az, keget nehéz visszaszokni normálba mert mindig ezt csináltam
2020. szept. 29. 22:17
 8/26 A kérdező kommentje:
Ez nem jó, hogy nem tudok magam lenni
2020. szept. 29. 22:24
 9/26 A kérdező kommentje:
Nem vagyok energikus amúgy reggelről végkèpp. Csak az a jó benyomás vagy mi... Most közvetlenebb vagyok, de úgy érzembez a normális viselkedésem. Csak úgy néz ki figyelbem kell rá, mert azért volt, hogy szándékom. Ez ellenére majdnem kiégettem magam Hiperaktív vagyok hogy akaratom ellenére úg viselkedek ahogy nrm akarnák ?
2020. szept. 29. 22:32
 10/26 anonim ***** válasza:
#6 vagyok Nem tudom hogy hiperaktív vagy e, de nekem is volt hasonló osztálytársam. Nagyon élénk volt és eleinte zavart. Nem is az hogy fárasztó volt, hanem inkább olyan szokatlan és sok. De nagyon jól el lehetett vele beszélgetni és végül is megszoktam, hogy ő ilyen. A jó benyomás mit jelent, az emberek társaságnak örülsz? Amikor nyugodtabban viselkedsz mit érzel, elmegy a jókedved, hogy nem adhattad ki magadból?
2020. szept. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!