Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A két anyanyelvű gyerekek...

A két anyanyelvű gyerekek miért szólalnak meg nehezen az egyik nyelven?

Figyelt kérdés

Több két anyanyelvű gyereket is megismertem az évek során, de annak idején óvodás és iskolás társaim is voltak akiknek az egyik szülő más nemzetiségű volt és "elvileg" beszéltek még egy nyelven.

Az a tapasztalatom, hogy valamiért nagyon nehezen, vagy egyáltalán nem hajlandók megszólalni - itt a magyart vegyük alapul - a másik nyelven, legyen az francia, szerb, vagy akármi. Az iskolában a két anyanyelvű társunk másik nyelve a francia volt, de bármennyit kértük soha nem mondott semmit franciául, később nyolcadikban kezdett csak el válaszolni, ha kérdeztük, hogy hogyan van ez meg az. A középiskolában arab osztálytársam volt, aki szintén elvileg beszélt arabul, de nem nagyon mondott soha semmit nekünk, csak ha tanár kérte rá.

Most szerb második anyanyelvű gyerekeket ismerek, és bármelyiket kérdezem vagy egyáltalán nem, vagy csak nagyon nehezen nyögnek ki egy-egy szót de leginkább azt mondják, hogy ők nem tudnak úgy (pedig szerb anyanyelvi óvodába is járnak).


Mi lehet ennek az oka? Miért csak a magyart hajlandók használni? Értem én, hogy nem cirkuszi majmok, hogy produkálják magukat a többieknek, de bizonyos korban már érthető a másik kíváncsisága, és egy plusz nyelv az menő, nem pedig szégyellni való.


2020. szept. 4. 13:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan az a szó ugrott be amit írtál. Nem cirkuszi majmok.
2020. szept. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj ha magyarok közt vagy magyarul beszélsz nem?
2020. szept. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert egy idő után fárasztó ha az emberhez csak azért szólnak,mert élő szótárra van szükségük,meg hogy káromkodásokat tanuljanak az osztálytársak idegennyelven :D
2020. szept. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írod, nem cirkuszi majmok, akármennyire is szeretnéd
2020. szept. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom azért nem beszéli a másik nyelvet, mert azt ti nem ismeritek.
2020. szept. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Kétnyelvü gyerekeim vannak, MINDIG azon a nyelven beszélnek, amilyen nyelvi környezetben vannak.


Másrészt meg még nekem is nehezemre esik magyar környezetben a másik nyelven mondani "valamit" csak azért, mert másoknak ez vicces lenne.

2020. szept. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Metionin ***** válasza:
88%
Mert egy idő után fárasztó, hogy "úú mondj már valamit XY nyelven". Vagy amikor élő szótárnak használnak.
2020. szept. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Gyerekként igen, érdekes volt nekünk, ha egy társunk tudott más nyelven, akkor mindig szerettünk volna egy kicsit kapni belőle. Ma már nyilván nem erőszakoskodom a kétnyelvű gyerekekkel, hogy de mondj valamit, de azért ha találkozunk szoktam kérdezni, aztán vagy válaszol vagy nem, de ez után inkább nem fogok, csak számomra ez meg annyira különleges és jó dolog, és irigylem, hogy ilyen lehetőséget kaptak az élettől, azért nem szoktam érteni, hogy idősebben miért nem "dicsekednek" vele. Én nagyon örülnék, ha két nyelvű lennék.

2020. szept. 4. 14:17
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én kétnyelvűként nőttem fel és nagyon utáltam, amikor állandóan arra kértek, hogy mondjak dolgokat a másik nyelvemen. Tényleg bazári majom érzés, amikor folyamatosan ezzel idegesítenek. Én ráadásul falun nőttem fel, ahol csúfoltak is emiatt az osztálytársaim, egyáltalán nem számított menőnek, más voltam, mint a többiek és ez csak támadásra adott okot.
2020. szept. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Mielott kimondtad, megvolt. Nem szereti senki, ha produkaltatjak. Biztos, hogy magabiztosan beszeli mindket nyelvet, es magatol, ketnyelvu tarsasagban automatikusan tudja valtogatni.
2020. szept. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!