Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kit tartotok butànak?

Kit tartotok butànak?

Figyelt kérdés

Azt aki nem foglalkozott tanulassal, pl hianyos a tudasa toribol, foldrajzbol de jol kommunikal, ervenyesul

Vagy azt aki lexikàlisan oke, de vhogy nem tud gondolkodni az eletbe,siman hulyenek nezik, vhogy felreeeti a dolgokat

Vagy ugy altalaban ti kit tartotok butanak? Csak ket peldat hoztam de irjatok ti is



2020. szept. 6. 23:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%

Hát nem az iskola tesz "okossá" teljes egészében, az fix.


Ismerek én olyan embert aki egy érettségit sose tudna letenni, de bármikor felépít egy házat, ugyanakkor olyat is ismerek aki bármikor kimaxolja az érettségit, de életképtelen.


Egyébként meg az a buta ember aki nem tesz meg mindent a maga jólétének érdekében, holott képes lenne rá.

2020. szept. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

Az buta,aki lexikonokra emlekszik,de nincs paraszti esze.


Ismertem ilyet. Mindig okoskodott,de bizonyos helyzetekben nem jott ra,mi a celravezezo viselkedes. Nagyon buta srac a szememben. Ettol fuggetlen kedvelem.

2020. szept. 7. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
2.
2020. szept. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%

Én egyiküket sem tartom annak ezek közül. Én inkább a meggyőződéses embereket tartom annak. Aki mindenáron a saját bugyuta elképzeléseit szajkózza, és még nevetséges áltudományos phasságokkal is próbálja alátámasztani. Valamint mindenkit lenéz, aki nem az ő álláspontján van. Nem lehet értelmesen vitázni sem vele. Ilyenek nekem a szektások, az oltásellenesek, meg a mindenféle beteges összeesküvés elmélet hívők. Valamint mindenki, aki egy forrásból tájékozódik, megvezethető, manipulálható. És nem lehet jobb belátásra bírni.

Valamint azt is butának tartom, aki másokat könnyedén butának titulál, mondjuk olyat, aki lassabban fog fel dolgokat, vagy pár ezer évet téved egy töri évszámban. Más szóval nagyon gyorsan ítél másokat butának. Mert ez számomra nagyon egyszerű gondolkodásra vall.

2020. szept. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy ki mennyire buta, nem függ össze az iskolázottsággal, mert az sokszor csak szorgalmat mutat, nem értelmet.


Én azt tartom butának/ostobának, akinek a józan paraszti esze, alap (tényleg ALAP) logikai gondolkodása teljesen hiányzik. Erre tudok is 2 nagyszerű példát mondani:


1. Donald Trump. Képes olyat mondani teljes önbizalommal, hogy az embereknek fertőtlenítőt kellene innia vagy injekcióznia a vírus ellen (amibe sok hülye már bele is halt). Akinek egy kicsit is van esze, az csak a fejét tudja forgatni, hogy egy ilyen ostoba barom hogyan lehet egy világhatalom elnöke.


2. Nemrég láttam egy interjút amit Indonéziában készítettek egy olyan folyónál, ami eszméletlenül koszos, és összefüggő műanyaghulladék takaró van a tetején pluszba az ipar is a folyóba engedi bele az ipari szennyet meg még a szennyvíz is a folyóba ömlik mindenféle tisztítás nélkül. És a folyó mellett élő emberek ezt mind tudták, ennek ellenére nyugodtan isszák a folyó vizét, mosnak meg fürdenek benne, mert hát a folyó csak kicsit koszos szerintük.

2020. szept. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
67%
Utolsó, ezzel csak az a gond, hogy a “józan paraszti ész” fogalma mindenkinek más. Valaki szerint józan paraszti ésszel kell tudnod gyorsan fejben számolni, vagy tudnod, hogy melyik kerti növényt hogy gondozd, vagy megfőznöd egy pörköltet. És ami a te mércédnek megfelelően a “józan paraszti ész” kategória, abba lehet, hogy nem tartozik bele egy alapvetően magas IQ-val és EQ-val rendelkező értelmes ember. De te ennek ellenére beskatulyázod butának, holott lehet, 2 mondatnál többet az életben nem beszéltél vele. Na erre gondoltam, mikor azt mondtam, hogy a rögtön ítélő emberek, akik a “józan paraszti észre” hivatkozva titulálnak másokat egyből butának, ők a legbutábbak. Nem te konkrétan, félre ne érts :D. Hanem azok, akik előszeretettel mondják mindenkire.
2020. szept. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
93%
120 iq alattiakat.
2020. szept. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%
Kb mindenkit, aki nem én vagyok.
2020. szept. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
115-ös az iqm és senkit se tartok butának. Még az értelmi fogyatékosokban is van olyan ami nagy érték. Például ráéreznek arra hogy milyen a hangulatom.
2020. szept. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
29%
Azt, aki ilyen kérdéseket ír ki gyakorira. A világ nem fekete-fehèr, nem az a jellemző, hogy valaki vagy többszörös diplomás, de síkhülye, vagy minden élethelyzetben feltalálja magát, de nincs meg a 8 általánosa sem.
2020. szept. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!