Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért tartják bunkóságnak...

Miért tartják bunkóságnak egyesek ha valaki nem veszi ki/le a fül/fejhallgatóját bizonyos helyzetekben?

Figyelt kérdés

Mondjuk fizetek a kasszánál, bevásárlás alatt zenét hallgattam a Bluetoothos fülhallgatón. Én nem szoktam kivenni a kasszánál a fülhallgatót, a tokja(ami ugye tölti az eszközt) nadrágzsebben kényelmetlen, kabátzsebben/táskában macerás megkeresni, szóval nem keresem meg, viszont önmagában meg nem dobom a zsebembe a fülhallgatót, mert benyomódik valami gomb, elindul a hívás, véletlen elhagyom, stb. Szóval csak simán megállítom a zenét, nem szól benne semmi, tökéletesen hallom, hogy mit mond nekem a kasszás(nyilván az árat), csevegni meg úgyse fogok vele, mert vagy 10-en állnak mögöttem. Fejhallgatóval ugyanez, csak zsebbe nem fér, táskába nem tehetem, mert csak az az egy táska van nálam, amibe pakolok, csak nem kéne rádobni a két liter tejet, fél kiló tésztát és társait, a nyakamra meg nem húzom le, mert nem kényelmes, csak úgy tudnám tartani a fejemet mint egy műtét után nyakmerevítőzött állat, szóval csak zene megállít, fülről félrehúz, és hallok mindent.

Vagy még ott vannak a zajszűrő füldugók, amit szintén fülhallgatónak néznek az emberek. A beszédet hallani tőle, de a háttér zajt szűri. Egyszerűen nem fogja fel a többség, hogy hallok tőle.


És nem csak én tapasztalom, hogy az ilyenek viseléséért bunkónak tartják az embert. Ha ilyen témában látok komment szekciókat ott is megy a háborgás, hogy nem igaz, hogy a fiatalok...

De miért kell ezeket a dolgokat bunkóságnak titulálni, amikor ez csak praktikussági szempont többnyire?


ápr. 25. 20:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
Ha emellett ugyanúgy köszönsz és normális vagy, szerintem a kutyát sem érdekli.
ápr. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%

"És nem csak én tapasztalom, hogy az ilyenek viseléséért bunkónak tartják az embert."

. CSak az nem derült ki, hogy ezt honnan veszed.

ápr. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#2 A kommentedből meg a válasz maradt ki. Végülis, csak az oldal lényege... :D

Leírtam, hogy ha a témában látok valamit, akkor a kommentszekció tele van hőbörgő emberekkel. Meg azt is írtam, hogy személyes tapasztalataim is vannak. Nem fejtettem ki, mert ha leírom, akkor a helyzet megoldásáró fog szólni a kommentszekció, engem meg nem a szituáció kezelése érdekel, hanem a jelenség oka.

Azon meg mit segít az, hogy leírom, ha zajszűrős füldugót viselek, és úgy kommunikálok, akkor mindig ki akarják vetetni velem, nem hajlandóak felfogni, hogy hallok tőle, nem megy zene? Nem az érdekel, hogy ezt hogy oldjam meg, a kérdés szempontjából totál irreleváns, hogy ez milyen helyzetekben történik meg.

ápr. 25. 20:52
 4/13 Psycho ***** válasza:
56%

Őszintén szólva, lehet kicsit régimódi, vagy konzervatív vagyok (pedig nem tartom magam annak), de szerintem illetlenség.


Az már látszik, hogy remekül ki tudod magyarázni, miért ne vedd le. A praktikusság érvrendszerével könnyedén igazolni tudod a viselkedésedet. Kérdés, nem szól-e ez ennél többről?

Érdemes ezt olyan szemszögből is megnézni, hogy milyen üzenete van annak, ha otthagyod, miközben egyébként interakcióba kerülsz egy másik emberrel, még ha rövid időre is. Mit is kommunikálsz vele?


Nagyjából a fejen hagyott fül- és fejhallgató azt üzeni, hogy "hagyjál békén, ne szólj hozzám, csak legyünk túl ezen". Kvázi elveszed a lehetőségét, hogy beszélhessenek hozzád. Azt sugallja, hogy kizárod a másik embert (akinek, a boltos példánál, amúgy ez a munkája). Na, emiatt tartják - sarkosan - ezt bunkóságnak néhányan. Én BUNKÓSÁGNAK azért nem nevezném, inkább csak illetlenségnek. De ez csak a személyes véleményem.


Meg hát ott van a viselkedéses etikett.


Ez kb. hasonló, mint amikor a tömött vonaton/buszon a dupla ülésre magad mellé lepakolod a cuccaidat, hogy véletlenül se üljön melléd senki.

ápr. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

#3, akkor a kérdést így tehetted volna fel: "Bunkóságnak tartjátok, ha valaki nem veszi ki/le a fül/fejhallgatóját bizonyos helyzetekben? Ha igen, miért?"


Mert akkor annak is van kedve válaszolni, aki egyébként csak nézi a kérdésedet zavarodottan, és nem érti, honnan veszed, hogy bárki bunkóságnak tartaná, nem hogy ez egy általános tendencia lenne. És amit Te irreleváns példának tartasz, az segíti az illetőt abban, hogy tényleg van ilyen, és nem csak belemagyarázod néhány kiragadott példába.

ápr. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
43%
Mindegy Kérdező: nem fogod megérteni, mert egy új világban élsz, mások meg a régiben, ahol mi még tartottuk egymást emberszámba, ha beszédbe elegyedtünk a másikkal valami oknál fogva...
ápr. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
Gyakorlatilag 20 éve úgy élek,hogy zene van a fülemben,soha senki nem szólt még h gond lenne.
ápr. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
49%
Engem nem zavarna. Es amilyen fapofa a kasszasok 90%-a kb, nehez elkepzelni, hogy őket ez kicsit is erdekelne.
ápr. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem vettem észre, pedig mióta nem zsinóros, azóta én sem veszem ki.


Az viszont feltűnt, ha benn van, mindenki engem talál meg a kérdéseivel. (Merre van ez az, ez a busz megy-e ide-oda.) Amúgy ha nincs benn füles, ami gyakoribb, soha nem szól hozzám senki.

ápr. 26. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
63%
Én annak tartom, de kapsz egy jó pontot, mert fiatal létedre tudsz helyesen írni. :D
ápr. 26. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!