Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért nagyra...

Az emberek miért nagyra vágyóak miért kell karóra 100 ezerért?

Figyelt kérdés
Még ha valaki azért panaszkodna a kis fizetések ellen hogy nem tud ruhát venni vagy ilyesmi az enni valót most nem említem mert azzal is tudnának spórolni ha megtermesztenék falun. De ebbe most nem megyek bele tehát. Sírnak sokan hogy a magyar fizetés kevés és még sokan 120 ért se dolgoznának itthon mindenki ki akar menni külföldre azt hiszik ott kolbászból van a kerítés persze nyelvtudás nélkül hogy ő mutassa hogy ki vagyok mi vagyok majd én megmutatom. Persze a kacsa lábon forgó kastély ház az x6 os BMW na meg persze a drága 100 ezres karóra mert hát nehogy elő kelljen vennie a telefonját és megnezni mennyi az idő. Neki mutatnia kell hogy ő gazdag. És a sok utazás wellness és a többi is meglegyen. Persze ha vírus van jó nekik a Magyarországi kórház jönnek haza menekülni és a mások adójából gyógyíttatni magukat. Holott semmivel nem járultak hozzá a magyar adóba.

#Emberi tulajdonságok.
2020. szept. 9. 21:16
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
ok.
2020. szept. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Mert nem szabad lemaradni a másiktól... Legalábbis tök ezt gondolják, aztán hol érdekli valójában az egyik ember élete a másikét? Csak ha a baráttal/barátnővel kibeszélhetik, hogy mennyire lúzer az a valaki.
2020. szept. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Azert, mert felszínesek, nincs rendben az önbizalmuk, es az értékes külsőségektől azt várják, hogy ő maguk is értékesek legyenek.

Nincs értelme 100.000-et költeni egy órára, aki gazdag, annak milliós nagyságrendnél kezdődik egy darab, a többi csak bohóckodás.

Ettől függetlenül mindenki arra költi a pénzét, amire szeretné, ebbe sajnos senkinek sincs beleszólása.

Neked azt tanácsolnám, foglalkozz a saját magad életével, mert ha előhozakozol ezzel a témával bármely társaságban, még elterjesztik rólad, hogy micsoda egy besavanyodott irigy fazon vagy.

2020. szept. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Van egy nagyon jól kereső kollégám, szoftverfejlesztő. A hobbija a futás. Ő sportórára, ami mér mindent, pontosan, és sokáig bírja egy feltöltéssel, qképes sokat költeni, neki nem sok pénz, kényelmesen kifizeti azt a márkát, amiben megbízik.
2020. szept. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Pedig pont mostanában kezdtem el nézegetni ezeket az egészségfigyelő okosórákat, amik nagyságrendileg 100 ezer forintba kerülnek. Ami egyébként nem egy nagy összeg, nem sok mindent lehet kapni érte. Sima karórából a 100 ezres sem lehet komoly, ha igazán jó minőséget akarsz, az a többszörösébe kerül.
2020. szept. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%
A karóra egy ékszer, a férfi egyetlen ékszere. Több száz évre vezethető vissza és a mechanikai gépészet csúcsa. Jó dolog ennek egy kis szeletét a kezeden viselni. Ahogy az is jó, ha egy rendes autóval járhatok az iparág csúcsával nem pedig egy Opel Astrával vagy rollerrel. Aki nincs olyan helyzetben, hogy ezeket megengedhesse magának nyilván lehülyéz, csak én meg úgy vagyok ezzel, hogy nekem egy rendes karóra ára meg se kottyan (és itt most nem 100 ezres belépőkategóriásra gondolok), akkor miért ne vegyem meg? Csak mert ő csóró és neki fáj, hogy neki nem lehet?
2020. szept. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%
Egyetértek #6-ossal, csak a kicsi Astránkat ne szidná :D
2020. szept. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
85%

Azért mert elvileg jóléti társadalomban élünk, amikor az emberek valóban élni szeretnének, és igen, megvenni nem kevés luxus dolgot. Nehogy az legyen már a probléma, hogy valaki merészel fölszólalni a rabszolgamunka meg az éheztetés szintű fizetés ellen... Igen, lehetne mindent kevesebből kihozni, ha kimegy mindenki a földre kapálni. De szerencsére a világ már ezt meghaladta. Ma már nem a múlt század van, amikor a szűkölködés, a fukarság, a túlzott takarékosság a lényeg, hogy az utolsó 1 forintot is el lehessen tenni bakelit tárcsázós telefonra vagy nem is tudom. Én inkább örülök, hogy van aki meg meri valósítani az álmait, nem pedig tengődik a rabszolgaságban és eltűri, hogy lemondással, munkahelyen való sz@rba se nézéssel, kevesebbel kell beérnie, miközben ugyanazért a munkáért 3-4- szeres fizut és megbecsülést kap a határ túloldalán. (és nem, tényleg nincs kint kolbászból a kerítés. Azért, hogy abból legyen tenni kell, de könynebben elérheted, mintha itt gürcölnél meg érte) Vagy pedig tessék pl. fogorvosnak menni magánpraxisban, aztán már végképp nem fognak ezek érdekelni, mert lehet menni szabira amikor akarsz, meg évente háromszor nyaralni bárhová.

Ja hogy a fantasztikus vikághírű magyar eü miatt jönnek haza XDXD jó vicc. Esetleg hazalátogatnak a 30 ezres nyugdíjból tengődő nagyszüleikhez. Akinek meg annyi pénze van, az inkább megy magánba, mint a rothadó hentes állami eü-be. Mivel kint fizet adót, ha ott dolgozik és visszajön nyugdíjas korába, a német nyugdíjából itt egy gazdag, boldog, gondtalan öregkort fog élni, mert vannak országok, akik nem szarnak magasról az adófizetőik fejére, akik eltartják az állam valagát... Nem értem miért kell őket megszólni. Ugyanannyi lehetősége van tanulni kimenni, dolgozni neked is mint bárkinek. Ezek után a fujjogás azokra, akik valóban vállalják a nem kis feladatot és elmennek innen, nem más mint üres kesergés.

2020. okt. 6. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért mert sok a Sznob ,vagyis amid van annyit érsz ,útálom

a Sznob majmokat!

jan. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!