Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki engedhet meg magának...

Ki engedhet meg magának itthon Rolex karórát?

Figyelt kérdés

El lehet különíteni azon emberek csoportját ránézésre aki eredetit hord, és aki hamisítványt?

Egy sima acél Rolex is ugyebár bőven 2 millió felett van, és ezt nem engedheti meg magának bárki Magyarországon.

Van valami, ami alapján startból meg lehet állapítani, hogy eredetit hord-e vagy sem, vagy kivételek mindig akadhatnak?



2019. dec. 23. 20:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Ezek státusszimbólumok, főleg nagyfőnökök, cégvezetők, vezérigazgatók hordják, róluk könnyen lehet tudni, hogy vélhetően eredetit hordanak.
2019. dec. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Ismerek megszállott hobbistát is, aki összespórolta hogy legyen eredetije. Amúgy nem maxgazdag, csak egy közepesen jól szituált ember.
2019. dec. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
Jól menő (régiség)kereskedők is, vagy aukciós manusok. Ez a típus kiskutya egy Patek Philippe-hez képest.
2019. dec. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%

Őőő ize :D csak szólok. Az igazi gazdagok nem feltünősködnek eféle holmikkal.

A nav és egyéb patkányirtók miatt.

2019. dec. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pl. volt, de eladtam.

Nem hordok olyan holmit aminek a gagyi másolatát bármelyik suttyó kezén is megláthatod.

2019. dec. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%

Aki órakedvelő, az vesz valami különlegeset. A Rolex drága, jó minőség, de ettől még egy tucattermék.

Véleményem szerint az veszi aki kitűnni akar, de fingja nincs az órákról, reklámból hordja.

2019. dec. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%

Nem lehet....

29 éves vagyok, imádom az órákat. Két év alatt sikerült összespórolnom egy Submarinerre. Imádom. Ehhez képest nincs budai lakásom, nincs luxusautóm. Egy veterán Volkswagen Karmann Ghiaval járok, amit a nagyapám hagyott rám. Átlagos munkaterületen, egy havilap szerkesztőségében dolgozok. Havi jövedelmem, nem haladja meg a 400ezer forintot. Egy Veresegyházi, 85m2-es házban lakok, amit hitelből vásároltam 5 évvel ezelőtt. Hogy miért vettem Rolexet?

Az én munkakörömben, nincs presztízs értéke. Senkit sem érdekel, hogy milyen órát hordok. A barátnőm, annyira nem ért az órákhoz, hogy azt se tudja mi az a Rolex. Tehát csajozni sem fog vele senki. Azért vettem ezt az órát, mert kíváncsi voltam, mit tud nyújtani egy ilyen óra. Milyen a kidolgozása, mennyire minőségi. Ilyesmi. Illetve, régi vágyom volt egy ilyen óra, mióta gyermekkoromban láttam a Dr. No című filmet. :) Amúgy annyit megjegyeznék, hogy használtan vásároltam az órát, 700ezer forinttal, a bolti vételár felett. Ennek a legfőbb oka az, hogy a Rolex márkakerben, nagyjából 2 évet kell várni az órára, a nepperek, pedig a hosszú határidő miatt addig emelhetik az órák árát, ameddig csak akarják.... :(

Mindenesetre most, így 3 év után, bár még mindig imádom, lehet túl fogok adni rajta. Nagyon tetszik az új Grand Seiko, lehet lecserélem egy olyanra. Ha marad, talán még egy használt Omega Seamaster is összejöhet belőle. 😁

Mivel értek az órákhoz, ezért többnyire meg tudom állapítani melyik a hamis, és melyik az eredeti. Legtöbbször a lünetta árulja el a hamis Rolexeket, illetve légcsavarva a hátlapot, a szerkezete is más....

Ha nem akarsz mindent azonnal, és félre tudsz tenni havi 100-150 ezret, akkor simán össze lehet gyűjteni 2-3 milliót egy karórára.

Mint írtam, átlagos anyagi helyzetű ember vagyok.

Ezek az órák találhatóak meg a gyűjteményemben.


Rolex Submariner,

Omega Speedmaster Snoopy,

Traska Diver,

Seiko Mm300 Tuna,

Seiko Sumo,

Seiko skx007,

Vostok amphibia,

Tag Heuer Aquaracer,

Bolearis Sea Storm,

Dagaz Thunderbolt,

Seiko snk807.

2019. dec. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

*lecsavarva a hátlapot.

(Elírtam. 😁)

2019. dec. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
92%
Én meg most pont azon dilemmázom, hogy arany President vagy acél Sub legyen rajtam Szenteste:)
2019. dec. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Antik, de tökéletes állapotú, alap modellek 500-tól indulnak.


Mennyi manapság egy jobb telefon, ami 3-4 év és kuka?

Mennyi manapság egy "menő" cipő? 40-50? És meddig bírja?


Én inkább vettem 3 telefon árán egy használt, DJ-t.

2019. dec. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!