Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnék változtatni?

Hogyan tudnék változtatni?

Figyelt kérdés

Van egy tulajdonságom, amit egyszerűen rettenetesen utálok, és meg szeretnék szabadulni tőle. Ez az érzékenységem. Egyszerűen borzasztó, hogy látok egy animációs mesét (!!!), amiben mondjuk a végén meghal egy szereplő, és bőgök rajta. Nem tudok vele mit kezdeni. A szociális érzékenységemmel nincs problémám, de azt soknak találom, hogy hetente zokogok valamin, és ami a legfurcsább, hogy még meg sem tudom magyarázni, hogy min. Azt tudom, hogy edzenem kéne magam ilyen téren, de attól félek, hogy túlzásokba esek.

Amikor sok mindentől féltem, akkor több thriller olvastam. Ez volt kilenc évesen, és most teljesen jól állok az ilyen dolgokhoz. De utólag úgy érzem, hogy nem kellett volna felnőtt könyveket olvasnom ennyi idősen. Tehát érzékenységem terén nem szeretnék belecsúszni ilyesmikbe.

A segítséget előre is köszönöm!



2020. szept. 19. 11:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Múltkor a kedvenc sorozatomban meghalt az egyik karakter. Én is sírtam rajta. Szerintem semmi baj nincs ezzel, ha nem jut olyan szintig a dolog, hogyha a munkahelyen rádszólnak, elsírod magad.
2020. szept. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az érzékenység nem rossz, lehet a legnagyobb erősséged is. Nem gyengeség! az hogy van érzésed, nem gyengeség, az hogy kimutatod nem gyengeség. Ne tedd magad emiatt rosszá mert nem vagy rossz.
2020. szept. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
12:09 Még tanulok, de mikor rosszabb jegyet kaptam, akkor minden önuralmamra szükségem volt, hogy ne tegyem.
2020. szept. 19. 13:19
 4/7 anonim ***** válasza:
1es vagyok, bíztasd magad, hogy nem rossz az, nem baj, majd többet készülsz és kijavítod.
2020. szept. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jaj, ezen ne aggódj, én is ilyen vagyok, pedig már 20 éves elmúltam. Minden megható kisfilmen, jeleneten tudok sírni, ezzel semmi baj nincsen. Csak érzékenyebbek vagyunk, mint az átlag ilyen téren, másban meg lehet, hogy mi bírjuk jobban :) Örülj neki, hogy vannak érzéseid, és ki is engeded őket, sok embernek ez se megy...
2020. szept. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. szept. 19. 15:13
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezen valóban nem kell aggódni. Senki sem úgy születik, hogy kezelni tudja az érzelmeket. Ezeket menet közben tanulja meg a szervezetünk hormonháztartása. Eleinte természetesen túlkompenzál, vagy éppen ellenkezőleg, de ez mind a tanulás része.
2020. szept. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!