Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy az Autizmussal együtt élő embereknek, nem kötelező maszkot viselnie a BKK illetve a MÁV ZRT járatain?

Figyelt kérdés

2020. szept. 20. 22:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
58%
Ennyit az egyenlõ bánásmódról
2020. szept. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
72%
Szerintem nem kellene ilyen szempontból különbséget tenni. Egy autizmussal élő személy is ugyanúgy terjesztheti a Covid-19 vírust, különösen egy zsúfolt tömegközlekedési eszközön, nem látom indokoltnak a kivételezést. Sajnos hazánkban már így is rettentően sok pozitív diszkrimináció van, és ez az intézkedés megint csak az. Ha egy autista számára megterhelő a maszkviselés, akkor maradjon szépen otthon!
2020. szept. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
60%
Aggódom, hogy a paksi kérdés után lett 10 millió atomfizikusból lett 10 millió virológus hirtelen 10 millió autistává válik.
2020. szept. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
48%

Terjesztheti, ez igaz. Viszont egy autista a végsőkig ragaszkodik a komfort zónájához, és nem minden autista/értelmi sérült személlyel tudod megértetni/elfogadtatni a maszk viselést.

Másrészt hat éven aluliak számára sem kötelező szinte sehol, és ők is terjeszthetik.

2020. szept. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
42%
4 Velem se tudjak elfogadtatni. Akkor engem se birsagoljanak erte. Az autista gondolom tud setalni, vagy maradjon otthon.
2020. szept. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
68%

Te is tudsz sétálni, vagy maradj otthon?

Viszont meg tudod érteni, hogy ha nem viseled megbüntetnek.

Nem örülök én sem, tömegközlekedek, és ebben dolgozom. Hidd el, a hócipőm tele van.

De vannak esetek, amikor el tudom fogadni, hogy nem megy.

2020. szept. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
51%

Szemetseg.

Es hogy milyen jo lenne autistanak lenni.

2020. szept. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
72%
Na, azért ezt gondold át újra...
2020. szept. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
73%
Számukra nem lehet kötelezővé tenni, mert van hogy pánikrohamot kapnak tőle vagy rosszul lesznek, de az tény hogy ők is terjeszthetik
2020. szept. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
86%

nézd, szerintem még mindig jobban járunk, ha békésen elautistáskodik maszk nélkül, és ha szerencséd van, nem a tüdőbeteg nagymamád mellé huppan le, mintha valaki megpróbálja ráadni és ettől kifordul magából vadállatba (tudom, tudom, nem ő tehet róla és őt így kell szeretni és elfogadni, de alig ötvenkiós fiatal nőként kicseszettül ijesztő tud lenni egy ilyen jelenet, főleg hogy sem erőm sem jogom fellépni magamért, ha én kerülnék a hisztirohama útjába megtermett felnőtteknek)

autistáknak meg ilyen betegségeknek egy csomó mindent nem kell amúgy, direkt ezért, hogy ne akasszák meg folyton a többségi társadalom működését (apám pl repült egy repülőn oylan kölyökkel, akit nem csatoltak biztonsági övbe, mert jaaaj, autista, és nem szeretiii)

2020. szept. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!