Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Meg szeretnék változni teljese...

Meg szeretnék változni teljesen, más ember akarok lenni, sikerülhet?

Figyelt kérdés

Alapesetben nagyon kedves vagyok mindenkivel, türelmes, jóindulatú és rettenetesen naiv, amit sokan kihasználnak. Az évek során rájöttem, hogy az emberek igen nagy része szemét és kétszínű. A szeretteimmel és akik tényleg közel állnak hozzám, továbbra is az akarok lenni aki, de azokkal az emberekkel, akik nem érdemlik meg (képmutató kollégák/ismerősök, semleges emberek) nem akarok feleslegesen kedves lenni. Igenis szeretnék kiállni az igazamért, elmondani, ha valami nem tetszik. Bunkónak és parasztnak lenni, ha éppen olyan a hangulatom, leszarni dolgokat, nem ennyire rágörcsölni mindenre, hagyni, hogy a maga medrében menjen minden. Tényleg olyan akarok lenni, akinek nem keresik a társaságát, vagy tartanak tőle, mert sokaknak ellenszenves.

Csak sokszor felülkerekedik rajtam a jobbik énem, de azt szeretnék elfelejteni, “tökös” csaj akarok lenni.


2020. szept. 21. 22:33
 1/7 anonim ***** válasza:
36%

Helyes!

Első lecke.


Küldj el valakit az anyjába.

És ismételd annyiszor hogy már a végén ne legyen bűntudatod emiatt.



Hajrá!!!

2020. szept. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Egyetértek változtass de egy zavar milyen a "bunkó paraszt "

amire te vágysz az a cigányos, zsidó életvitel .

2020. szept. 22. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak nemet mondani kell megtanulnod. Nem kell azzá válnod, ami nem vagy. Az jó, ha van rá egy stabil belső igényed, hogy lehess a naivitásig jó azok körében, akiket szeretsz. Maradhatsz segítőkész azokkal is, akikkel tudod is, hogy nem kellene. Egy a titok: ne a szövegüket és a szerepüket szolgáld, hanem a tényleges érdekeiket! Főleg ha ők maguk is el vannak tévedve a valódi érdekeiket illetően.


Nehéz? Igen, nagyon. De ha épp úgy esett, hogy ebben találod meg a kiteljesedést, akkor valahogy minden segítséget megkapsz azoktól, akik szintén értik ezt. Kicsit világ a világban az ilyen emberek kis csoportja mindenfelé, az tény. Ezért is külön jó ötlet nyakunkba venni a macerát, ami azzal jár, hogy a konstruktív, normális szemléletet próbálod arra nem nagyon fogékonyak előtt példaként meg-meglebbenteni.

2020. szept. 22. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jobb lenne, ha a megfelelő emberekkel vennéd körbe magad.

Ez egy qrva nehéz feladat, de legalább nem veszíted el magad a folyamatban. Nekem is jártak ilyenek a fejemben, próbálkoztam is vele, de ezzel kizártam azokat az embereket is az életemből, akik sok jó élménnyel gazdagíthattak volna.

Azzal pedig, hogy elzárod magad mások elől nem keményebb leszel, hanem épp az ellenkezőjét éred el, az első emberi interakciódnál kibukik, hogy nem olyan vagy amilyennek mutatod magad. Egyébként én szeretem az őszintén érző embereket és azokat, akik nem egyből a negatívumokat fedezik fel a másikban, nagyon ritka az ilyen, pont emiatt, mert mindenki inkább menekülne önmaga és mások elől, mint hogy megtalálja azt a kevés, de létező megbízható embert, szóval ha rám hallgatsz, akkor maradj ilyen, mert ez ma tényleg pozitív egyediség, csak szelektálj jobban.

A kérdésed válaszai is jó példák erre, az első 2 válaszolót nyugodtan kizárhatod, az előttem lévő 3. viszont olyat írt, ami segítséget nyújthat ha elgondolkozol rajta.

2020. szept. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
0%
Az embernek van egy alaptermészete!Eredendően jó vagy rossz! Azt gondolom az ember nem tud kibújni a bőréből...Sajnos...
2020. szept. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a kérdést mintha én írtam volna :D
2020. szept. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem igaz az, hagy az ember nem változhat meg!!!

Minden egyes behatás, ami ér bennünket változtat is rajtunk, még a legapróbb is... Például akit sorozatban átvágnak, az magától meg fog változni és "ki fog bújni a bőréből". Aki pedig átél valamilyen katasztrófát, az meg pláne hatással lesz rá.


Ha visszagondolok, milyen voltam fiatal kormban, mosolygok csak rajta.

2020. okt. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!