Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják ezekre az...

Miért mondják ezekre az emberekre, hogy "nem tudom mit képzelnek magukról"?

Figyelt kérdés
Ismerek egy pár embert aki befolyásos kapcsolatoknak köszönhetően szerzett nagyon jó jegyeket az egyetemen majd kapcsolatok révén szereztek állásokat maguknak. Mire mondhatják, mit hihetnek magukról? Nektek ellensznves ez, vélemény?
2020. szept. 25. 18:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem ezt hívják talpraesettnek és élelmesnek. Semmi baj nincs ezzel. A nagynevű külföldi egyetemeket nem azért istenítik, mert annyival színvonalasabb az oktatás és annyival keményebb a képzés, hanem azért, mert olyan kapcsolati hálót és a képzésen túlmutató mentorkapcsolatot garantál, amivel a végzésed után soha az életben nem leszel munkanélküli.


Persze, van egy-két kuka tuksi ember, akinél az is teljesítmény, ha vissza tud köszönni valakinek, aki köszön neki, őket elhiszem, hogy bosszantja, ha mások jobban beilleszkednek. Pedig ez az "élet rendje".

2020. szept. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

#1

Szerintem te is hasonló lehetsz azokhoz amit leírtam és szerintem hiper rosszul látod a dolgokat. Aki csak kapcsolatok réven tud jó jegyeket meg állást szerezni AZ egy lúzer, nem pedig az aki önállóan próbálja megtalálni a szerencséjét.

2020. szept. 25. 18:15
 3/15 anonim ***** válasza:
59%
2 Pont, hogy nem lúzerek az ilyen emberek. Ha azok lennének, akkor bárki utánuk csinálhatná, de ez nem így működik. Aki kapcsolatok révén érvényesül az is maga dolgozott meg a sikerért. Egyébként hiába tanult valaki, ha képtelen megfelelő kapcsolati hálót kialakítani. Kapcsolatok hiányában nem lehet sokra vinni az életben. Ez akkor is így van, ha egyeseket zavar.
2020. szept. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
50%

Van 2 ember

Azonos szakon tanulnak

Anna közepes eredménnyel végez de közben olyan kapcsolati hálót épít, hogy diploma után jó állást kap

Panna kiválóan végez de nem épít ki kapcsolatokat a tyúklétra aljáról indul

Becsületesen eljut odáig mint Anna aki már ekkora sikeres karriert epitet

Ki is a lúzer? Szerintem Panna ha már valakit muszály valasztani

2020. szept. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#3

"Maga dolgozott meg a sikerért"


Mert ugyebár az aki a kapcsolatai miatt kap jó jegyet az egy igen szorgalmas ember lehet?


Az nem fordult meg a fejedben hogy vannak emberek akik erkölcsi gátlás miatt nem is próbálkoznak ezen a vonalon?

2020. szept. 25. 18:27
 6/15 A kérdező kommentje:

#4

Az attól függ számodra mit jelent a sikeres karrier, mert nagyon sok Anna jutott már talpnyalással a csúcsig miközben semmilyen értéket nem teremtettek egész karrierjük alatt, mert nincs tehetségük ahhoz, amit egy rendes alacsonyabb beosztásban kellene tudni. Itt most arra gondolok hogy te szerinted az sikeres aki magas beosztásban van közben meg a valóság az hogy egész nap csak egy irodában ül és felveszi a fizetését a semmiért. Aki tehetséges nem is akar magas beosztású-semmittevős pozícióba kerülni hanem dolgozni szeretne, azt amit igazán szeret, alacsonyabb beosztásban és abban sikeresnek lenni. Ez a valódi siker, a másik az meg egy felszínes társadalmi butaság.

2020. szept. 25. 18:33
 7/15 anonim ***** válasza:
78%
2: Lehet, hogy rosszul látom, mégis kevesebbet szívok az életben, mint azok, akik csigaházban élnek. Mellesleg nem zárja ki a kettő egymást. Nyilván nem támogatná a halál sem azt az embert, akinek sem esze, sem tehetsége. Ha emellett emberileg is rendben van és ismerősnek számít bizonyos körökben, az csak előny. Én sem úgy mentem egy egyetemre sem, hogy volt ott akármilyen csókosom. De jó tanuló voltam, lelkes, kíváncsi, sokakkal megismerkedtem, sokakkal beszéltem és tájékozódtam, sokan megkedveltek. A jelenlegi munkahelyem annak az évfolyamtársamnak köszönhetem, akit analízisből korrepetáltam és készítettem fel a szigiorlatra. Ő ajánlott be ide. Azt hiszem, nem vagyok lúzer. Ha mégis, szeretek lúzer lenni és úgy veszem észre, mások is szeretnének ilyen lúzerek lenni. :))
2020. szept. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#7

Ha annyira nagy zseni lennél senki az égvilágon nem nyitna feléd olyan irigyek lennének az emberek, mind évfolyamtársak, mind munkáltatók. Ismerek valakit akit konkrétan irigységből utasítottak el párszor (de ezzel csak ő járt jól).

2020. szept. 25. 18:41
 9/15 anonim ***** válasza:
60%

5 Az a baj, hogy te azt képzeled, hogy a szorgalmas ember mindig elnyeri a jutalmát, a kevésbé szorgalmas meg csak lúzer lehet. Már bocs, de ha valamit meg lehet csinálni könnyebben is, akkor minek szarakodjon valaki többet? Ráadásul ismét elmondanám, hogy nem is mindenki képes olyan kapcsolatokat kiépíteni, hogy tudjon általa érvényesülni. Ehhez is kell érzék, a kapcsolatokba is időt és energiát kell fektetni. Ez is munka, csak akinek van ehhez affinitása, annak ez kevesebb energiába kerül, mint szorgalmasan gürizni(aminek kétszer sem biztos, hogy meglesz a kívánt eredménye).



"Az nem fordult meg a fejedben hogy vannak emberek akik erkölcsi gátlás miatt nem is próbálkoznak ezen a vonalon"


Mit vagy ilyen passzív-agresszív? Szó sem volt erről, teljesen lényegtelen. Az legyen az ő bajuk. Arról volt szó, hogy szerinted lúzerek az ilyen emberek, holott pont nem azok.

2020. szept. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
55%
Ahhoz, hogy sikeres legyél, sikeresen kell a kapcsolataidat is építeni. A kettő nem igazán működik egymás nélkül. Szóval inkább legyél közepes tanuló és közepes kapcsolatépítő, mint jeles tanuló és rossz kapcsolatépítő.
2020. szept. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!