Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért állítja sok nő, hogy...

Miért állítja sok nő, hogy még mindig el vannak nyomva a nyugati világban?

Figyelt kérdés

Sokkal több nő rendelkezik egyetemi végzettséggel, mint férfi. Több orvos, tanár, egyéb fontos munkát betöltő nő van, mint férfi.

A férfiak többsége végzi a koszos, veszélyes munkát.

Nekem az a véleményem, hogy a nőknek könnyebb dolguk van.

nőknél mi a legalantasabb munka, amit mondanak általában? takarító, bolti eladó.


Férfiaknál ezek kb a végzetleneknél kiváltságosabb munkakörök. Meg kell nézni, hány női eladó van és férfi.

Kukáskocsin hány nőt láttatok idáig?


A nőknél az "elnyomás van" kártya csak magas, vezetői pozícióknál jön elő.


És akkor nem beszéltünk még az egyéb dolgokról, párválasztás, szórakozási lehetőségek stb stb.


Nektek mi a véleményetek, kommentben és szavazás alapján?



2020. szept. 27. 15:20
A kérdező szavazást indított:
a nők vannak elnyomva (nő vagyok)
a nők vannak elnyomva (férfi vagyok)
a férfiak vannak elnyomva (nő vagyok)
a férfiak vannak elnyomva (férfi vagyok)
egyenlőség van(nő vagyok)
egyenlőség van (férf ivagyok)
a nők kiváltságosok (nő vagyok)
a nők kiváltságosok (férfi vagyok)
a férfiak kiváltságosok (nő vagyok)
a férfiak kiváltságosok (férfi vagyok)
58 szavazat
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
És általában ezek a nők védik a muszlimokat, holott ott tényleg el vannak nyomva a nők.
2020. szept. 27. 15:21
 2/13 anonim ***** válasza:
58%
Jaj, már megint csak ezzel van teli a fejed? Ahogy nem érkezik több válasz az egyik nőgyűlölő kérdésedre, már nyomatod is a másikat? Ennyire nincs életed?
2020. szept. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%

Nem egyértelmű a válasz. Vannak meg nők akik el vannak nyomva. Abszolút bén igaz, hogy egyenlő eséllyel indulnának. Viszont az is igaz, hogy vannak területek, ahol a férfiak vannak komolyabb hátrányban.

Összességében azt mondanám, hogy a nők azért még idehaza sokszor hátrányban vannak egy férfivel szemben. Pl. ugyanazért a munkáért kevesebb pénzt kapnak. Vagy gyakrabban esnek családon belüli fizikai erőszak áldozatává (fizikait írtam, mert pl. a lelki terrort meg a nők alkalmazzák szélesebb körben és ez is lehet ugyanolyan fájdalmas). Szerintem az volna a jó, ha be lehetne tartatni a mindenkinek járó alapjogokat és a nők maradhatnának a nőies dolgoknál a férfiak pedig a férfias dolgoknál.

A probléma az, hogy ezt a kettőt együtt kivitelezhetetlennek látom.

2020. szept. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%
Benned valamilyen nő jó nagy frusztrációt okozhatott ha muszáj mindig ilyen fos, nogyulolo kérdéseket kiirni
2020. szept. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
21%
Egyértelműen a férfiak vannak elnyomva, társadalmilag jogilag is hátrányban vannak. Egy férfit bármikor kilehet nyirni egy szexuális váddal, ami ellene nem lehet védekezni.
2020. szept. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%
Nem elnyomva vannak, csak nincsenek egyenlően kezelve. Pl informatikában, azon belül is programozásban dolgozik egy barátnőm. Hiába jobb, nagyobb a tudása, mint pár férfi kollégáé, mégse kap akkora fizut, se megbecsülést, mert "egy nő nem lehet elég kocka". De nézd meg hány női sofőr van. Elvan könyvelve, hogy csajok bénán vezetnek. Egy átlag fuvarozó cégnél előbb fogják felvenni a tapasztalatlanabb pasit, mint egy tapasztaltabb nőt. Nehéz fizikai munkára, jó hogy nem csajok fognak menni, persze van aki alkalmas lenne rá. De inkább megbecsülésben, anyagiakban érezni a különbséget.
2020. szept. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
17%

ezek a nők sőt az egész feminista mozgalom nem mer ki állni a muszlimokért nem mernek beleszólni a muszlim ügyekbe persze simán neki mennek a pápának meg biborosoknak akik hát igen még kinyújtsák a bal orcájukat...

mert tudják hogy azok a következmény nélkül fognak történni míg a muszlimoknál hát még szerencsések ha csak agyba főbe verik őket...!

hozzá teszem jogosan! :D mert egyrászt qurva álszent az egész mozgalom! nem a nők jogaiért megy hanem a pozörködésért és hogy csak bizonyos emberek legyenek előnyben nem pedig minden nő egyenlő legyen! érdekes módon az egyenlőség nem merül fel a gyes-nél meg hasonló dolgoknál!

azért sem lehet pap nő mert teherbe eshet lényegtelen hogy fogadalmat tesz a gyakorlatban máshogy mennek a dolgok és a terhességi és szülési időszak között nem tudnál ellátni a feladatait! kimondatlan szabály de lényegéeben ezért alakult így mert más vallásokban a papnőknek nagyobb szerepük van mint a férfi papoknak és évezredekig így volt (csak hát azok a papnők nem láttak el olyan feladatokat mint pl folyamatos keresztelés mise stb azaz mindig készenlétben kell állniuk a papoknak)

a nők nem kapnak kevesebb pénzt a gyakorlatban! átlagban igen de mert csak sokkal kevesebb a dolgozó nő mint férfi! bármelyik munkahelyen a női dolgozó pincér szakács irodai munkás vagy ápoló ugyan annyit kap mint a férfiak!


elnyomás nincs a nyugati világban különbségek vannak de hát nem lehet ugyan azokat a szabályokat alkalmazni a kvantumfizikába és az asztrofizikában!

2020. szept. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

Elég nőgyűlölő a kérdésed, ne hisztizz már.


A feminista mozgalmakat minden normális ember lesz*rja azon kívül meg én életemben nem dolgoztam olyan helyen ahol a nők kevesebbet kaptak volna. A te felfogásod meg ugyanolyan káros mint a feminizmus.

2020. szept. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem egyenlőség van, kivéve az olyan szituációkban amikor tökösnek kell lenni, pl. bértárgyalás, alkudozás, stb.

Itt a nők kerülnek hátrányba, mert kevesebben mernek a sarkukra állni. Ettől még vannak kemény stílusú nők, de ez a ritkább. Ezért is van sokszor hogy egy férfi ugyanazért a munkáért többet kap.

Ezt az egyenlőtlenséget viszont nem lehet felszámolni.

A kvótarendszert meg jobb lenne ha elfelejtenék a cégek, pl. x % nőt/feketét/stb. fel kell venni. Egyszerűen nonszensz.

2020. szept. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
72%

Azt az időt amit arra fordítottál hogy bepötyögd ezt, fordithattad volna arra is, hogy guglin utánaolvass.

Senki sem él azért ezen a bolygón, hogy az olvasáshoz és kutatómunkához lusta embereket vilagositsa fel a szabadidejében, ingyen.


Örök érvényű igazság: ha egy témáról nincs elég infód, akkor jobb lenne abban a témában tartani a szád.

2020. szept. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!