Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szoktam zenét szerezni darabok...

Szoktam zenét szerezni darabokat írni zongorára, gitárra és duetteknek de egy ideje nem tudok valamiért... Tudom, hogy nem szabad erőltetni de mondtok tippeket, hogyan szerezhetnék ihletet és motivációt?

Figyelt kérdés

2020. szept. 28. 10:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én játékokat tervezek és ahhoz is kell ihlet.

Általában megnézem a többi játékot ami van a piacon és ami megtetszik azt átgondolom, áttervezem és a végére egy teljesen másik játékot kapok. Ami teljesen más minden téren és sokkal szórakoztatóbb is.


Valami ilyesmi gondolatmenetet javasolnék, hogy hallgass össze vissza mindenfélét és ha valami megtetszik de változtatnál rajta akkor hajrá.

Egy kis részét átírod majd ahhoz hasonlóan átírod a megmaradtakat is.

2020. szept. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Alkotói válság :)


Hallgass jó zenéket :) Én nem zenélek, viszont rajzolni szoktam, remek motiváció mások rajzait nézegetni :D


Esetleg próbálj ki valami mást, puszta kíváncsiságból - egy teljesen más módszer, más stílus. Ne vedd komolyan, csak játszadozz. Lehet, hogy közben elkap az ihlet.


Játssz már megírt, és általad jól ismert zenét egy szerettednek, ismerősödnek, vagy épp egy ismeretlennek. Én lerajzoltam valakinek a cicáját, nagyon örült neki :) A pozitív visszajelzés motivál.


Ha ez sem segít, akkor hanyagold egy picit - ha nem jön, akkor nem jön, nem tudod erőltetni. Addig űzz más hobbit, dolgozz valami máson. Ha ismét jön az alkotói késztetés, azt meg fogod érezni :)

2020. szept. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Csináld ihlet nélkül, nem kell attól függnöd, hogy mikor jön magától! Felébred az minden esetben. Az egyetlen hiba, hogy nem kezdesz hozzá. Legyen minden nap ideje, és dedikált hely rá! Nem kell nagy cél, elég ha pakolgatsz kicsit (néha azt is kell), próbálgatsz, játszogatsz létező remekeket számodra idegen stílusokból is, azzal a nem titkolt szándékkal, hogy jammé transzformálódik, ami már hívja is a munkacím adását. Könnyítheted a nekikezdést egy számodra egyszerű rituáléval (ami több olyasmi, amit csak ekkor csinálsz, pl mert egyébként is jó kedvre derít, csak nem kéne túlzásba vinni...), az elkezdéshez szükséges idő és erőfeszítés minimumra csökkentésével (pl csak megy a gép, rajta a daw 24 órában), a fölösleges elterelő tényezők legyalulásával, vagy legalábbis extrém nehezen elérhetővé tételével, és idővel akkor alkotsz nagyot, amikor csak akarsz. Ez a profizmus elérkezése.
2020. szept. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerezz egy zenét a természetben éneklő madarak éneke alapján. Vagy keress egy képet ahogy a fecskék csücsülnek a villanypózna vezetékén mint egy kotta, és abból szerezz egy zenét.
2020. szept. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!